איורוודה – טיפוח שיער טבעי עם שמן מיוחד לשיער KB-Special

שמן השיער KB-Special מוכן באמצעות שמן שומשום וצמחי מרפא אחרים הידידותיים לשיער כמו ברהמי, אמלה, פלשה וכו’.

שמן השיער KB-Special מאזן ואטה לא מאוזנת או ואטה מחמירה גורם לנשירת שיער, קשקשים, שיער יבש, האפירה מוקדמת, גירוד בקרקפת, שחין על עור הקרקפת, תחושת צריבה של הקרקפת ועוד. עיסוי הקרקפת עם שמן מיוחד זה מחייה את השיער עוזר במצבי השיער שהוזכרו לעיל.

שימוש קבוע בשמן לשיער מיוחד KB מגביר את צמיחת השיער ומשפר את נפח השיער ואת הברק שלו. הוא מחזק את שורשי השיער, הורג כינים ומונע היווצרות קשקשים. זה מרפא את שחין הקרקפת הנגרם על ידי זיהומים ומונע נשירת שיער. זה גם מסייע בהפחתת יובש הקרקפת ומקל על השיער. שמן זה הוא התרופה הטבעית הטובה ביותר לשיער תוסס יבש וקצוות מפוצלים. ניתן להביא לשליטה על דילול השיער על ידי שימוש בשמן שיער זה.

הוא מומלץ במיוחד לחולי סוכרת שחווים נשירת שיער עקב סוכרת. צמחי המרפא כמו אמלה, ברהמי וכו’, הנמצאים בשמן זה, עוזרים להזין את זקיקי השיער, משפרים את זרימת הדם וממריצים את קצות העצבים של הקרקפת. עיסוי קרקפת טוב עם שמן זה עוזר להפחית מתח ומרגיע את הנפש.

אופן השימוש: קח 5-10 מ”ל משמן זה בקערה וחמם אותו תוך שמירה על מים חמים. מרחי שמן זה באופן שווה על הקרקפת וגם על אורך השיער. לעסות את הקרקפת בתנועות סיבוב עדינות של קצות האצבעות. משרים מגבת הודו רכה במים חמים וסוחטים את עודפי המים. עטפו את המגבת הזו סביב הראש. הקיטור מסייע לשמן שיער להגיע לשורשי השיער. לאחר שעה שטפו את השיער והקרקפת בשמפו צמחי עדין.

רכיבים:

• שמן Sesamum Indicum (שמן שומשום): שמן שומשום מביא ואטה מחמירה למצב תקין. כאשר הוא מוחדר בצמחי מרפא שונים, הוא כמעט מרפא את כל המחלות. שמן שומשום מגביר את צמיחת השיער ומשפר את נפח השיער ואת הברק שלו. הוא מחזק את שורשי השיער, הורג כינים ומונע היווצרות קשקשים. זה מרפא את שחין הקרקפת הנגרם על ידי זיהומים ומונע נשירת שיער.

• אקליפטה אלבה (Bhringraj): אקליפטה אלבה משמשת בהצלחה ברפואה האיורוודית.בהודו. אקליפטה אלבה מראה גם פעילות אנטי פטרייתית טובה ולכן מסיר קשקשים וגם מונע את היווצרותן. הצמח מציג תכונות אנטי דלקתיות ומכאן מרגיע את עור הקרקפת. תערובת של אקליפטה ושמן קוקוס שומרת על השיער כהה ומבריק.

• Bacopa Monniera (Brahmi): יש לו השפעה חיובית על מערכת הדם. זה משפר את זרימת הדם תוך חיזוק הוורידים והנימים. מקל על מתח ודיכאון, ממריץ כוחות נפשיים בולטים, נלחם בסטריליות, מרחיק התמוטטות עצבים ומשפר את הרפלקסים. משרה שינה טובה.

• אמלה: מונעת האפירה מוקדמת של שיער והופכת אותם לחזקים וללא קשקשים.מסייע מאוד בנשירת שיער סוכרתית.

• Sida cordifolia (Bala): Bala מנרמל ואטה ומרגיע עצבים נרגשים. עשב זה מנרמל ואטה ופיטה. מכאן שהוא משמש במחלות הנגרמות עקב פגיעה בוואטה ובפיתה.

• Butea Monosperma (Palash): בעל תכונות אנטיבקטריאליות. מכאן לעזור למנוע זיהומים של קרקפת וגרד.

• חילבה: זרעי חילבה מונעים קשקשים, נשירת שיער וזיהומים בקרקפת

• רוזמרין: שימש באופן מסורתי לקידום צמיחת שיער ולשמירה על הקרקפת ללא כל זיהומים

Leave a Comment