איך לעשות עיסוי עכוז באמצעות טכניקות האפפלוראז’

כל מי שמכיר את העיסוי כבר יודע שאפלוראז’ נוטה להיות סוג התנועה והטכניקה המופעלים בתחילתו ובסיומו של טיפול עיסוי. הוא מתמקד בתנועות קלות וגלישה המעוררות ומחממות שרירים כהכנה לעבודה עמוקה יותר. זה הופך אותם לדרך אידיאלית להתחיל כל עיסוי של קבוצת השרירים הגדולה שבדרך כלל רואים בפשטות את הישבן.

קבוצה זו כוללת בין היתר את שרירי העכוז המאסיביים, והאזור כולו יכול להפיק תועלת מטכניקות של Effleurage. עם זאת, חשוב לשלוט ב-Effleurage לפני השימוש בו לעיסוי הישבן. ראשית, אחד המוקדים העיקריים של Effleurage הוא לכסות כמה שיותר מסה בתנועה בודדת. בנוסף, הספק יבקש לעולם לא לשבור מגע פיזי עם המקלט, מה שאומר שהתנועה שלו זורמת ועקבית. בדרך כלל זה דורש קצב ספציפי לתנועה, וזהו אחד היתרונות העיקריים לגישה שכן היא יכולה להיות מרגיעה ביותר.

כדי להתחיל את עיסוי הירכיים, השפופרת צריכה לשכב שטוח על הבטן עם זרועות מושטות בנוחות לאורך הצדדים. השימוש בשמן עיסוי במהלך כל סוג של Effleurage הוא “חובה” מוחלט.

הספק ממוקם בצד אחד של המקלט כאשר ידיו מונחות לאורך החלק האחורי של קרסול בודד. בתנועת טאטוא עדינה אחת הם יחליקו את ידיהם לאורך החלק האחורי של הרגל ומעל לחלק העליון של הישבן. לאחר שחלק ההיכרות הזה של Effleurage חימם את השרירים, הספק יתמקד באזור הירך והישבן העליון. הם צריכים לעבוד עם קצת יותר לחץ ושבץ כלפי מעלה לכיוון הלב עם הכי הרבה לחץ הכולל. המגע לא נשבר בתנועות כלפי מטה, וניתן לחזור על כך עד שתים עשרה פעמים לכל רגל ועכוז. יש להשלים את התהליך עם חזרה על ה-Efleurage עם מכה אחרונה מהחלק האחורי של הקרסול ועד לחלק העליון של הישבן.

מגע מתמיד ולחץ עקבי הם שני מאפיינים חיוניים לשימוש מוצלח של Effleurage על הישבן. אם המקלט מביע אי נוחות בגב התחתון או רגישות כלשהי בשרירים חשוב להפעיל פחות לחץ מכיוון שזו בדרך כלל הסיבה.

Leave a Comment