איך לתת לילדה עיסוי ירכיים באמצעות טכניקת הסטירה

קיימת צורת עיסוי המכונה “טכניקת הסטירה” והיא נועדה לשפר את זרימת הדם וטונוס השרירים באמצעות שילוב של נהלי שפשוף וסטירות שונים. ב”סטירה” איננו רומזים לאותה מחווה כמו הוצאת מכה אלימה כלשהי, אלא מרמזים יותר על שבץ הקשה או “טפוטמנט” שדוחס לזמן קצר את העור ואת הרקמה שמתחתיו.

כדי להתחיל עיסוי ירכיים לא משתמשים באופן מיידי באמצעי השפשוף והסטירה האגרסיביים יותר. במקום זאת, הם מתחילים ב-“Effleurage” הסטנדרטי שהוא תנועת החלקה עדינה שמחממת את העור והשריר על ידי גירוי זרימת הדם. זה בדרך כלל כאשר שמן עיסוי מוחל, וזה עוזר בכל עבודה של שרירים עמוקה יותר מעט מאוחר יותר.

עבור גישה זו, המקלט צריך להיות שטוח על הגב עם זרועותיו מושטות בנוחות לאורך הצד. המטפל עומד באזור הברכיים ומניח את ידיו על הירך, ישירות מעל הברך. הם יחלקו את שמן העיסוי החובה בשיטת Effleurage המתוארת לעיל. בסיום, הידיים צריכות לנוח בחלק העליון של הברך לאורך החלק התחתון ביותר של הירך. יד אחת מונחת שטוחה לאורך שריר הירך והשנייה מונחת על פרק כף היד כדי להפעיל לחץ כלפי מטה. בעזרת תנועות עדינות על היד לעקוב אחרי השריר למעלה ואחורה בתנועה בודדת, ואז יש להשתמש בצד האצבע הזרת של שתי הידיים כדי לספק מכות קלות לאורך כל השריר. תהליך זה חוזר על עצמו מספר פעמים, ולאורך מספר נתיבים של תנועה, כאשר לאחר השפשוף יש סטירות. ניתן לחזור על התהליך גם בצד האחורי של הירך, כאשר השפופרת שוכבת גם היא על הבטן.

טכניקת הסטירה יכולה לעזור לשפר את הרפלקסים והטונוס של השרירים והיא דרך מצוינת להגביר באופן כללי את איכות המחזור לאורך הרגל כולה. זה חייב להיות שותף עם טכניקת שפשוף כדי למנוע אי נוחות, ואת כל התהליך צריך לפתוח ולסגור עם תקופה קצרה של Effleurage מרגיע גם כן.

Leave a Comment