ארומתרפיסט מסביר – מהי ארומתרפיה?

המילה “ארומתרפיה” מופיעה בכל כך הרבה מקומות ועל כל כך הרבה מוצרים, שזה לא מפתיע שאנשים רבים מאוד מבולבלים מה המשמעות של זה באמת.

למרבה הצער אין הגדרה חוקית של “ארומתרפיה”, כך שלמרבה הצער זה לא צפוי להשתנות בעתיד הקרוב.

אז מה זה בעצם “ארומתרפיה”? האם זה יותר מסתם משהו שמריח טוב?

המילה “ארומתרפיה” עשויה לרמוז שהטיפול הוא רק על הניחוחות. אבל יותר מסתם ריחות יפים, ארומתרפיה משתמשת ב מרכיבים ארומטיים של צמחים על יתרונות הריפוי והבריאות שלהם.

ארומתרפיה היא תרגול של שימוש בשמנים אתריים, תמציות צמחים נדיפים, כדי לקדם ולשפר את בריאות הגוף והנפש.

חשוב לזכור שהשמנים האתריים המשמשים בארומתרפיה הם כולם שמנים טהורים על בסיס צמחי. הם אינם כוללים שמנים או ניחוחות סינתטיים או ארומטים אחרים כגון קטורת ואינם כוללים מוצרים רבים בשוק המשתמשים במילה ארומתרפיה לציון כל מוצר בעל ריח טוב – גם אם אין יתרונות טיפוליים. (חפש מידע נוסף על שמנים אתריים בפוסטים עתידיים בבלוג.)

תכונה נוספת של ארומתרפיה היא שהיא א טיפול הוליסטי במובן זה שניתן לחוש את ההשפעות במספר רבדים – פיזיים, נפשיים, רגשיים, רוחניים ואנרגטיים. משמעות הדבר היא שלארומתרפיה יכולות להיות יתרונות לכל דבר, החל ממחלות פיזיות, להשפעות נפשיות ורגשיות ועוד.

מסיבה זו, ארומתרפיה יושבת היטב לצד שיטות אחרות. אז אולי תראו ארומתרפיסטים שעוסקים גם בעיסוי, נטורופתיה, סיעוד, מיילדות, קינסיולוגיה ועוד תחומים רבים אחרים. או שמנים אתריים המשולבים בשיטות אחרות על ידי מגוון מתרגלים. (כדי להשתמש בשמנים אתריים כל מתרגל צריך לקבל הכשרה מתאימה – רבים עושים זאת; אך חלק לא – אנו נסקור כיצד לומר זאת בפוסט עתידי בבלוג.)

ארומתרפיה, כאשר היא מתורגלת כדרך מקצועית, מכוונת לצרכים המיוחדים של הפרט, תוך שימוש בידע המפורט של המטפל כדי ליצור תוכנית טיפול ייחודית. זה עשוי לכלול עיסוי או טיפולי גוף אחרים או טיפולים שישמשו את הלקוח בבית.

כמובן שניתן לתרגל ארומתרפיה ברמה יותר בסיסית גם בבית באמצעות שמנים אתריים בדפיוזרים, משאפים, או בשמני עיסוי או גוף ומוצרי טיפוח. הם יכולים לשמש אפילו לניקוי ושימושים אחרים ברחבי הבית.

ישנן דרכים רבות להשתמש בארומתרפיה כדי ליהנות מהיתרונות של שמנים אתריים. צפו לפוסטים עתידיים עם מידע נוסף על הדרכים הרבות בהן תוכלו להשתמש בשמנים אתריים.

Leave a Comment