"גואה שא" להקלה על כאבי שרירים, הצטננות ראש ו-PMS

בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בפופולריות של TCM (רפואה סינית מסורתית). אתה בטח מכיר רפלקסולוגיה ודיקור סינית, אבל תרגול ריפוי אחד שאולי לא שמעת עליו נקרא “גוואה שא.” לפעמים נקרא “הטבעה” או “כפית” על ידי מערביים, התהליך כולל גירוד של פני העור על מנת לסלק רעלים ולרענן את הגוף. למרות שעדיין לא ידוע יחסית במערב, גוואה שא הוא די פופולרי באסיה מכיוון שזה כל כך קל, והתוצאות כל כך מהירות ומדהימות.

הרפואה הסינית המסורתית מאמינה שכאבי שרירים ופציעות אחרות הן בעצם חסימות של דם ושל צ’י. בין אם אתה מאמין בקונספט של צ’י או לא, אין זה מסתורין שכאשר אתה סובל מכאבי שרירים, שפשוף האזור כדי להגביר את זרימת הדם יעזור להקל על הכאב. זה הרעיון הבסיסי. גואה שא מתחיל באמבטיה חמה או בסאונה, ולאחר מכן, לאחר מריחת שמני עיסוי, המעסה שלך יעביר כלי גירוד מיוחד על האזור הפגוע (או, לבית, השתמש בכפית פשוטה). הסינים אומרים שזה מבטל חסימות צ’י, ומדע הרפואה מסביר זאת כגירוש של פסולת מטבולית שנבנית ברקמה ובשרירים צפופים. הגרידה פועלת כמו צורה קיצונית של פילינג, ותותיר אחריה סימנים ואדמומיות – אך אל דאגה, אלו ידהו תוך מספר ימים מהטיפול.

אז מה בדיוק יכול סיני גוואה שא לעזור לך עם?

1) שרירים עייפים

כל מי שהתאמן קשה מכיר את התחושה המפחידה שמתקיימת ביום המחרת – DOMS – או כאבי שרירים מושהים. במיוחד כאשר מנסים לחזור לכושר לאחר הפסקה ארוכה, ה-DOMS האימתני הוא תוצר כמעט בלתי נמנע של פעילות גופנית. כדי לנטרל את כאב השרירים הקיצוני הזה, עקוב אחר אימון קשה עם הרבה מתיחות, מים ואימון של גוואה שא – שחרר את הגוף שלך מכל חומצת החלב הזו, ופנה מקום לשרירים חדשים להבנות! גואה שא מצוין לכל סוג של כאבי שרירים, נוקשות או עייפות.

2) הצטננות ראש

מחלות בדרכי הנשימה העליונות פוגעות בכולנו בשלב זה או אחר – בדרך כלל בחורף הקור – אז איזו דרך טובה יותר לטפל בהצטננות מאשר באמבטיה חמה או בסאונה ואחריה גוואה שא? המעסה שלך יעביר את כלי הגירוד על הגב העליון, הצוואר והכתפיים שלך כדי להקל על הגודש ולשחרר נוזלים שהצטברו בחזה שלך – ואתה תחווה את ההקלה כמעט מיד לאחר מכן!

3) PMS

מאז גוואה שא הוא טיפול כל כך אידיאלי עבור כאבי שרירים, הוא אידיאלי גם עבור כאבי מחזור חודשיים. על ידי הקפדה על עקרונות הרפלקסולוגיה, המעסה שלך יגרד חלקים שונים בגוף כדי להקל על כאב בבטן התחתונה.

כדי לנסות את התרגול בעצמך, צור קשר עם הדיקור המקומי שלך, או, קנה פשוט גוואה שא כלי או השתמש בכפית ונסה זאת בעצמך בבית.

Leave a Comment