גישה הוליסטית לטיפול בכאב

רוב האנשים מתמודדים עם כאב כרוני בשלב מסוים בחייהם. עבור חלק, הכאב הזה יכול להימשך שנים. כאבי גב תחתון, למשל, הם נפוצים ביותר ויכולים להיות קשים לטיפול. אנשים רבים פשוט קופצים כמה כדורים כל יום, רק כדי להתמודד עם הכאב. למרבה השמחה, בימים אלו ישנן שיטות ריפוי הוליסטיות יעילות המאפשרות למטופל לא רק להתמודד עם הכאב, אלא ממש לרדת לשורש הבעיה ולפתור אותה.

הגוף והנפש מחוברים ישירות. לדוגמה, כאב כרוני בצוואר עשוי להיראות כאילו זה רק מחלה פיזית, אבל האמת היא שלהתמודדות עם כאב מתמיד יכולה להיות גם תופעות לוואי נפשיות קשות. כאב כרוני יכול להוביל לדיכאון, חרדה ומתח – רק בתור התחלה. מתח הוא אחד הגורמים המובילים למחלות מערכתיות נפוצות רבות הנמנעות. כפי שאתה יכול לראות, כאב כרוני יכול להיות השורש של מצבים רבים שאינם קשורים לכאורה.

תרופות עלולות להזיק לגוף, במיוחד אם הן לא נלקחות במתינות. נטילת כדורים נגד כאבים עלולה להוביל לתלות, בעיות כבד וכליות, בעיות שינה, חוסר תיאבון ועוד. נוסף על כך, תמיד יש רשימה ארוכה של תופעות לוואי אפשריות. לרוע המזל, אנשים רבים אינם מודעים לכך שישנן דרכים טבעיות להפחתת כאב.

כשזה מגיע לטיפול בכאב, טיפול בעיסוי יכול להיות יעיל ביותר. כמעט כל מחלה יכולה להפיק תועלת מטיפול בעיסוי. כאשר השרירים והרקמות עוברים מניפולציה נכונה, משתחררים אנדורפינים טבעיים בגוף, אשר מסייעים להיפטר מכאב כרוני. בתי חולים שומרים על צוותים של מטפלים בעיסוי מכיוון שעיסוי רקמות עמוק יעיל מאוד בסיוע לחולי סרטן להתמודד עם הכאב הקשור לכימותרפיה.

בנוסף להיותו שימושי ביותר כדרך להפחתת צריכת הגלולות, עיסוי יכול להיות גם דרך נפלאה להפחית את רמות הלחץ, שהיא חיונית לחלוטין לבריאות הנפש והגוף המלאה. טיפול בעיסוי הוא באמת אחד מאמצעי הבריאות המונעים הטובים ביותר שאתה יכול לנקוט. טיפול עיסוי רגיל יקטין במידה ניכרת את הסיכוי לחלות ויגרום לך להרגיש אופטימית וחיובית יותר.

אם אתה מעוניין באפשרויות לטיפול בכאב, אולי תרצה לדבר עם הרופא שלך לגבי המלצה על מטפל בעיסוי טוב. תוכניות ביטוח רבות יכסו למעשה טיפול בעיסוי, ולפחות תחוו את התחושה המרגיעה שעיסוי טוב יכול להביא. במקרים רבים, עיסוי יכול למעשה לעזור לרפא כאב כרוני, להיפטר ממנו לתמיד! עיסוי רקמות עמוק גם שואב רעלים מהגוף ויעזור לך להרגיש בריא יותר באופן כללי.

כיום, טיפול בכאב אינו חייב להיות רק נטילת תרופות. יש לנו אפשרויות טובות יותר שהוכחו כיעילות ביותר בהפחתת כאב לתמיד. אם אתה מתמודד עם כאב על בסיס קבוע, או אם חווית טראומה, שקול לנקוט בגישה הטבעית.

Leave a Comment