דרכים לעיסוי שדיים

עיסוי חזה הוא נושא רגיש בקרב מטפלים מוסמכים (אם סליחה על משחק המילים). רוב המטפלים ישקלו לגעת בשדיים במהלך פגישה כאל לא-לא, ואיגודים מקצועיים רבים קובעים במפורש כי ביצוע עיסוי בשדיים עלול לגרום לדין משמעתי.

עם זאת, יש להזכיר שיש מטפלים שכן מקדמים שעיסוי לבלוטות החלב עשוי להועיל טיפולית.

כשמישהו מדבר על עיסוי לשדיים אז כנראה שיש שלושה תחומים שאפשר לשקול, כלומר חושני, טיפולי ועיסוי עצמי.

עיסוי חזה חושני

אני אדון בנושא זה תחילה (אם כי בקצרה רבה) מכיוון שזו כנראה הסיבה שאנשים רבים (כלומר גברים) מסתכלים על מאמר זה. נגיעה בשד ומסביבו נחשבת לחלק בלתי נפרד מהמשחק המקדים. הן לזכרים והן לנקבות, ישנה רגישות מוגברת באזור זה, והכלה של מגע בפטמות עשוי להיות מעורר ביותר.

עבור נשים רבות, קל לספק יותר מדי גירוי של הפטמות והמנטרה שפחות זה יותר יכולה להיות היא המלצה מומלצת. מגע קל בשדיים במקום התאמה יוביל לבן זוג יותר קליט.

עיסוי חזה מקצועי

מעט מאוד מטפלים מקצועיים ישקלו אי פעם לבצע עיסוי לרקמת השד. אין שרירים ברקמות ולכן לא ניתן להשתמש בטכניקות הרפיה ושחרור. עם זאת, באזור ובסביבתו, ניתן (ולעתים קרובות מומלץ) לבצע עיסוי מתקן או טכניקות מיופזי. לדוגמה, מתיחות לשרירי החזה של החזה מופיעה לעתים קרובות כאשר לאנשים יש בעיות צוואר וכתפיים או כאבי ראש. שחרור השרירים הללו יכול לעזור לאפשר לכתפיים לרדת לאחור כך שתהיה פחות תנוחת ראש קדימה.

על מנת לבצע עבודת גוף מסוג זה, במיוחד עבור נשים עם חזה גדול יותר, יש צורך לעתים קרובות לעבוד דרך רקמת השד (אם כי אין לראות בכך מתן עיסוי לשדיים עצמם). מטפל צריך תמיד להסביר את כוונותיו ולכל מטופל צריכה להיות הזכות לסרב לסוג זה של עבודת גוף אם הוא מרגיש לא בנוח ומודע לעצמו.

חלק מהמטפלים אכן מציעים שעיסוי חזה מקצועי יכול לסייע בניקוז הלימפה והמשיכות בהן נעשה שימוש הן בדרך כלל קלות ועדינות למדי.

כמה צורות מסורתיות של טיפול במגע כגון לומי-לומי יכללו בדרך כלל עבודת גוף לבלוטות החלב. המשיכות בהן נעשה שימוש יהיו זורמות, מעגליות ללא יותר מדי כוח. אין לגעת או לגרות את הפטמות. באופן מעניין למדי, נשים רבות שעשויות להיות מסויגות לגבי נגיעה בחזה שלהן על ידי נקבה או זכר, מוצאות כי הכללת האזור במהלך פגישת לומי-לומי היא מרגיעה וטיפולית באופן מפתיע. הם מעריכים את העובדה שניתן לגעת בחזה שלהם מבלי שזה יהיה להנאה חושנית.

עיסוי עצמי

כנראה הנושא החשוב ביותר מבין שלושת הנושאים הוא עיסוי עצמי. אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות ממליצים לנשים לבצע עיסוי עצמי בשדיהן על בסיס קבוע כדי שיוכלו לזהות כל שינוי ביחס לגושים.

שבץ בשימוש צריך להיות כדי לקדם ניקוז לימפתי וזרימת דם. ליטוף עדין הרחק מהפטמה ומשיכות לישה קלות יכולים להיות יעילים. לעולם אל תפעיל כל כך הרבה כוח שזה כואב או לא נעים לך ואם תעשה את זה על בסיס קבוע תגלה מהר מה עושה ומה לא עובד בשבילך.

אם אתה מזהה שינויים כלשהם ברקמות הרכות של השד, אנא התייעץ עם הרופא שלך בהקדם האפשרי.

Leave a Comment