האם רפלקסולוגיה יכולה להיפטר מגאוט?

הידרותרפיה היא טיפול שיכול לעזור לך להיפטר מגאוט, אך אינו התרופה האלטרנטיבית היחידה שיש. רפלקסולוגיה היא טיפול המשמש לעתים קרובות לטיפול בצנית, ועבד ביעילות עבור חלק מהסובלים.

מהי רפלקסולוגיה? רפלקסולוגיה, המכונה גם טיפול אזורי, היא טיפול אלטרנטיבי הכולל גירוי של נקודות ספציפיות בכפות הרגליים, הידיים והאוזניים, במטרה לקדם השפעות ריפוי חיוביות על חלקים אחרים בגוף. רפלקסולוגיה עשויה לשמש גם לשיפור הבריאות הכללית. למרות שניתן לבצע רפלקסולוגיה על הידיים או האוזניים, היא ניתנת בעיקר לכפות הרגליים, וזו השיטה שתשמש להיפטר מגאוט.

רפלקסולוג מאמין שכף הרגל מורכבת מאזורי רפלקס שונים התואמים את כל אזורי האנרגיה האחרים בגוף. התיאוריה היא שהפעלת לחץ באמצעות עיסוי על הנקודות ה”גרגרות” או ה”צמודות” של כף הרגל תמריץ את אנרגיית הגוף המחוברת לנקודת כף הרגל ומעודדת ריפוי עצמי. רפלקסולוגיה שואפת רק לרפא חוסר איזון באנרגיית הגוף ואינה משמשת לריפוי או לאבחון של מצבים רפואיים.

איך עובדת הרפלקסולוגיה? מתרגל מוסמך מעסה נקודות ייעודיות על כף הרגל היחפה בידיו. לא נעשה שימוש בסמים או בכלים אחרים. טיפול רפלקסולוגיה ידוע כ-

o שיפור היציבה

o שפר את זרימת הדם

o להגדיל את חומרי המזון והחמצן בתאים

o שיפור התפקוד הכימי בגוף

o הסרת רעלים מהגוף

o מרגיע את קצות העצבים

o עודד הרפיה כללית

o להפחית מתח

o עודד תפקוד תקין של הגוף

o לעודד טיפול בכאב

אילו יתרונות מציעה הרפלקסולוגיה לסובלים מצגדון? אם אדם צריך להיפטר מגאוט, ניתן להשתמש ברפלקסולוגיה כדי לעזור להחזיר את האיזון לכליות. הכליות הן האיברים שאחראים על ייצור חומצת השתן. לכן, אם אנרגיית הגוף הקשורה לכליות מעוררת דרך הנקודה המקבילה בשתי כפות הרגליים (כפות הרגליים צריכות להיות מעורבות מכיוון שיש שתי כליות), זה יכול לעזור לכליות להוריד את ייצור חומצת השתן.

ניתן להשתמש ברפלקסולוגיה גם כדי לשבור משקעי גבישי חומצת שתן שעלולים להיות בכף הרגל.

האם תופעות הלוואי שלהם? תופעות לוואי אינן שכיחות. עם זאת, אנשים מסוימים עלולים לחוות בחילה, כאבי ראש או גודש בסינוסים לאחר הטיפול. תופעת לוואי זו מכונה בדרך כלל “משבר ריפוי”, ורפלקסולוגים מאמינים שהיא נגרמת על ידי שחרור רעלים בגוף. תופעות לוואי אלו נמשכות בדרך כלל לא יותר מ-24 שעות.

אמצעי זהירות – למרות שרפלקסולוגיה עשויה להיפטר ביעילות מהסובלים מגאוט אצל חלק מהסובלים, זה הכרחי שתדעו שרפלקסולוגיה היא טיפול מונע בגאוט ואין לפנות אליה במהלך מקרה פעיל של גאוט. תחשוב על זה – בהתחשב בכאב שגורמת גאוט בכף הרגל יכול להיות כל כך עז עד שמשקלו של סדין הוא בלתי נסבל, רק דמיינו איך כף הרגל שלכם תרגיש במהלך עיסוי עמוק. אאוץ!

עליך גם להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתנסה טיפול רפלקסולוגי אם אתה –

o יש אבנים בכליות

o חולי סוכרת

o יש בעיות בלחץ הדם

o יש סרטן

o בעיות חמורות בזרימת הדם ברגליים או ברגליים

o יש אוסטיאוארתריטיס בכף הרגל או בקרסול

o נמצאים בהריון

רפלקסולוגיה יכולה להוות טיפול יעיל בגאוט אם מבוצעת כראוי על ידי רופא מנוסה. רק הקפד להתייעץ תחילה עם הרופא שלך כדי לברר אם טיפול זה הוא דרך הפעולה הטובה ביותר עבורך להיפטר מגאוט.

Leave a Comment