הטיפול הטוב ביותר לנשירת שיער

מה אתה עושה ברגע שהשיער שלך מתחיל לנשור? אתה נכנס לפאניקה, אתה מדוכא, אתה חסר סבלנות, משתמש בכל פתרון שאתה שומע עליו ובסופו של דבר יש לך אפילו יותר נשירת שיער. אבל אם זה לא בגלל מחלה בקרקפת, ניתן לטפל בנשירת שיער מה שאומר שכל אחד יכול להחזיר את השיער האבוד שלו עם קצת מאמץ, זמן והשקעה.

תרופות סבתא:

• מיץ בצל: אפשר לקחת בצל אחד עד שניים, לקצוץ לחתיכות קטנות ולערבב בבלנדר. ברגע שיש לך משחה, אתה יכול לסנן אותה ולהוציא ממנה מיץ בצל נא. יש למרוח אותו פעמיים בשבוע ונשירת שיער עשויה להיפסק בהדרגה.

• אלוורה: אלוורה הוא עשב טבעי המשמש לריפוי מחלות ובעיות רבות של העור, השיער והגוף. קח קצת ג’ל אלוורה ומרחה ישירות על הקרקפת. לעסות בתנועות סיבוביות ולשטוף לאחר זמן מה. נשירת שיער מפחיתה עם אלוורה.

• עיסוי שמן זית: עיסוי תמיד מועיל לקרקפת ולשיער. גם אם אתה חושב ששפשוף הקרקפת שלך יכול להוביל לנשירת שיער רבה יותר, אתה טועה. מכיוון שעיסוי איטי של הקרקפת עם שמן זית פעמיים בשבוע מועיל לטיפול בנשירת שיער.

תזונה בריאה ותוספי מזון:

• שיער משגשג על ברזל, אבץ, חלבונים וויטמין B12 מה שאומר שעדיף להגדיל אותם בתזונה כדי להיפטר מנשירת שיער

• ברזל ניתן למצוא בירקות עליים ירוקים כמו תרד שהוא טוב מאוד לצמיחת שיער ולשיקום

• חלבונים עשירים בשעועית, בשר וכל מוצרי החלב כגון גבינה, יוגורט ושמנת

• אבץ נמצא בגרם חיטה ובחומוס וכן בשעועית

• יתרה מכך, נהוג לחשוב כי נטילת תוספי שיער הביאה גם להפחתת נשירת שיער ולעלייה בצמיחת שיער מחדש.

השתלת שיער:

אם השיער הפסיק לצמוח ויש כתמים קרחים גלויים על הקרקפת, אז בין הטיפולים האחרונים הוא הליך השתלת שיער. אתה יכול לעבור השתלת שיער או טיפול שיער בפקיסטן ולהיפטר מנשירת שיער אם נראה שכל הפתרונות האחרים לא עובדים.

השתלת שיער היא הליך שבו כמות מסוימת של שערות נשלפת מאזור התורם (החלק האחורי של הראש) ולאחר מכן מושתלת לאזורים הקירחים של הקרקפת. מכיוון שמדובר בתהליך טבעי, השערות המושתלות מתחילות לצמוח כרגיל לאחר זמן נתון וניתן לטפל בהן, לצבוע, לחתוך או לקצץ בכל דרך שרוצים. בכל העולם, השתלת שיער הוכחה כפתרון הטוב ביותר לנשירת שיער לא רק אצל גברים אלא גם אצל נשים.

ישנם 2 סוגים עיקריים של הליכי השתלת שיער אשר ניתן לבחור בהתאם לצרכי המטופל, מצב השיער ורצונו על ידי המנתחים:

• השתלת יחידת זקיקים (FUT) – זהו הליך השתלת השיער העתיק והמסורתי ביותר שנהוג בכל העולם במשך שנים. בהליך זה, רצועה ליניארית של שיער ועור שטחיים נשלפת מהחלק האחורי של הראש. לאחר מכן זה מנותח ומחולק ליחידות זקיקים קטנות. לאחר ביצוע חתכים קטנים באזורים הקירחים, זקיקי השיער שחולצו אלה מוכנסים לתוך החתכים לצמיחה נוספת. לאחר מכן סוגרים את אזור התורם בעזרת תפרים או תפרים. צמיחת שיער מתרחשת לאחר 3 עד 4 חודשים והתוצאות הסופיות נראות לאחר פרק זמן של 9 חודשים עד שנה

• חילוץ יחידה פוליקולרית (FUE) – ה-FUE הוא החידוש האחרון בעולם השתלות השיער. מדובר בהליך לא פולשני בו ישנה ערובה לצמיחה מחודשת של שיער באזור התורם. מה שקורה הוא שחלק מאזור התורם מגולח ובעזרת כלי אגרוף קטן נשלפים זקיקי שיער קטנים מהקרקפת בזהירות בזה אחר זה. מכיוון שזקיקים אלו כבר מחולקים בנפרד, נדרש פחות זמן ומאמץ להשתיל אותם באזור הקירחת.

לאחר ביצוע חתכים באזורים הקירחים, לאחר מכן מוחדרים לתוכם זקיקי השיער המחולצים ונשארים להתאושש. זוהי שיטה פחות כואבת וללא צלקות של השתלת שיער, אשר מבטיחה צמיחה מחודשת והתחדשות שיער בשיטה לא פולשנית.

שיטה זו נבחרת על ידי מטופלים ומנתחים בכל רחבי העולם והוכחה כיעילה מאוד לנשירת שיער.

לכן, הטיפול הטוב והאמין לנשירת שיער והתקרחות הוא השתלת שיער אם כל שאר התרופות הביתיות והתרופות לא מצליחות לעבוד על מקרים של נשירת שיער מוגזמת.

Leave a Comment