היסודות של ארומתרפיה

שמנים אתריים הם כבר מזמן חלק מרכזי בהליכה לספא או לעיסוי. ניתן לפזר אותם לאוויר, להוסיף לשמן עיסוי ולהשתמש ישירות על הגוף או להשתמש בהם באופן אישי לטיפול במה שמציק לך.

אם חוזרים מאות שנים אחורה, תרופות בסיסיות למחלות נמצאו על ידי שימוש בצמחים ותמציות שונות מצמחים, ומה שהם למדו המשיך עד היום שבו אנו משתמשים באותם צמחים לכל הטוב שהם יכולים לתת לנו.

קחו למשל את האקליפטוס. זהו צמח שגדל במהירות, ואפילו ירוק עד והוא יליד אוסטרליה. אולי תחשוב על זה קודם כל בתור התזונה העיקרית של הקואלה, אבל העלים יכולים לשמש לייצור שמן אתרי שעוזר להפחית שיעול, הצטננות וגודש, הוא מחטא, הוא אנטי מיקרוביאלי וזה נהדר להתמודד עם בעיות נשימה. כתכשיר קרם, ניתן להשתמש בו בעיסוי כדי להקל על כאבי שרירים ומפרקים ומכיוון שהוא מקרר בטבעו, הוא נפלא גם לכאבים יומיומיים.

ברגמוט הוא שמן בניחוח הדרים המשמש לטיפול במתח, דיכאון וחרדה. גם לו יש תכונות מרפא ועובד היטב כדי לעזור לזיהומי עור להחלים. זה גם ממריץ את הכבד, הטחול ומערכת העיכול. נוסף לשמן עיסוי, ברגמוט עוזר לך להירגע כשהמתח עוזב את גופך. מה יכול להיות יותר טוב מזה?

קמומיל כבר מזמן ידוע כגורם מרגיע עיקרי. זה פופולרי בתה וגם פופולרי בספא מכיוון שהוא נוגד דיכאון ומעלה את מצב הרוח. קמומיל משמש גם בשל תכונותיו האנטיספטיות והאנטיביוטיות.

שמן עץ התה נמצא בשימוש נרחב מאוד ולכן אין זה מפתיע שהוא הפופולרי ביותר מבין השמנים האתריים ואחד שמשתמשים בו הרבה במצבי ארומתרפיה. יש לו הרבה שימושים, לא פחות מהם הוא מגבר טבעי של מערכת החיסון. זה גם נלחם בזיהומים, מרפא את העור של חתכים וכוויות קלים, מקל על כאבי שרירים, שפעת ואפילו דברים כמו כף רגל! דברו על שמן אתרי רב תכליתי!

אם אתם מחפשים ארומתרפיה כדי להקל על היפראקטיביות אל תחפשו רחוק יותר מאשר מיורן. זה גם מקל על חרדה, עוזר בעיכול ועוזר עם בעיות כמו התכווצויות. בעיסוי, זה יכול לעזור להקל על כאבי ראש ומתחים וזה גם נלחם בעייפות.

Leave a Comment