הניחוחות האלה מזכירים לך זיכרונות אבודים! הקשר בין שמנים ארומתרפיים לתדירות

הידעתם שאנחנו מתחברים ישירות לרגשות שלנו דרך ריחות? ריחות בתדירות גבוהה משפיעים על מנגנוני הריפוי בגופנו. המערכת הלימבית, המעוררת אינסטינקטים הישרדותיים בבני אדם, מספקת מצב רגשי ושליטה. מכיוון שנוירוני ריח יורים ישירות לתוך המוח, הם נעים במהירות האור בהשוואה לחושים האחרים.

לריחות יש תדרים רבים, וכך גם לצבעים ולצלילים. המוח שלנו תופס הכל, כולל נתונים מחמשת החושים, כתדרים. גם מספר הרעידות בשנייה עבור כל ריח שונה. ריחות הם כלי חזק מאוד שמעורר זיכרונות מסוימים. ניחוחות משמשים גם בטיפולים כדי להעלות זיכרונות אבודים.

ריח הוא זיכרון

ריח של עוגה שאמא שלך אפתה בילדותך, או בושם של מישהו שאתה מאוד אוהב… הריחות האלה יכולים להחזיר אותך מיידית 10 שנים אחורה, גם אם אתה בן 60, ו-50 שנה מהזמן להיעלם. כרגע. או שריח הלחות בבית שגרתם בו בעבר יחזיר אתכם מיידית למקום הזה, כשתתקלו באותו ריח שנים אחר כך.

כלב קנגל מזהה את בעליו, שלא ראה אותו כבר 10 שנים, לפי הריח, והריח הזה לא נעלם מזיכרונו, המשטרה והיחידות הצבאיות משתמשות גם בכלבים כדי לחפש פושעים וגורמים עברייניים לפי הריח. במצרים העתיקה, הריח היה כלי קסום חשוב מאוד. לפרעונים היו ריחות שלא ניתן היה לפענח את סודותיהם. הכימאים של אותה תקופה השתמשו בריחות כדי להשפיע על אנשים. גרסה אחרת של גזי ההפרשה של ימינו באותם ימים התבססה על ריח.

לחוש הריח יש תפקיד חשוב, שכן הוא מעלה זיכרונות. אז ריח הוא זיכרון. ככל שאנו מתבגרים, תפקוד חוש הריח שלנו יורד, מה שגורם לבעיות עם אובדן זיכרון.

שמנים אתריים ותדירותם

צמחים; שמנים אתריים ולא נדיפים המתקבלים בשיטות שונות מחלקים שונים כגון קליפה, עלים, פרחים, פירות, זרעים, גבעולים ושורשים משמשים להמרצת הגוף והנפש. כמה שמנים אתריים יכולים לרפא אותנו.

כאשר מולקולות שמן אתרי נשאפות או מורחות על העור, הן מהדהדות עם תדרים האופייניים לרקמות הגוף. לפיכך הם מספקים ריפוי על ידי הגברת הרטטים האלקטרומגנטיים שלנו. מולקולות ריח מגיעות לחלק במוח שנקרא “המערכת הלימבית” דרך האף. מכיוון שגם הזיכרון והמצב הרגשי שלי מעובדים כאן, התגובות לריחות אינטנסיביות יותר.

שמנים אתריים מזוקקים מופקים מהשורשים, הקליפה, הזרעים, העלים, הפרחים ולעיתים אפילו מצמח הצמחים הארומטיים כולו. הם נקראים “שמנים אתריים” מכיוון שהם מתאדים במהירות כמו מולקולות באוויר. שמנים בתדר נמוך (שמנים ארומטיים מתחת ל-78 מגה-הרץ) יכולים לגרום לשינויים פיזיים.

שמנים בתדירות בינונית יכולים לגרום לשינויים רגשיים. שמנים בתדירות גבוהה (כגון ורד ואלגום) יכולים לקדם שינוי והתפתחות רוחניים ולהגביר את המודעות.

לתת דוגמה של תדרי שמן אתרים הנעים בין 52-320 מגה-הרץ; לבנדר הוא 118, מנטה 78, מליסה 102, ורד 320, ערער 98 וקמומיל גרמני 105 מגה-הרץ.

זה משפיע גם על חלומות

מחקר שנערך במרכז להפרעות שינה באוניברסיטת היידלברג בגרמניה הראה שהתכנים הרגשיים של חלומותיהם של אנשים קשורים לריח שהם נחשפים אליו. לאלה שהריחו ריחות נעימים היו חלומות הרבה יותר טובים. מומחים בודקים כעת האם ניחוחות נעימים יכולים להפחית את הסיכון לסיוטים.

הריחות של שמנים אתריים טהורים ארומתרפיה יכולים להועיל לך כשאתה מודאג ולחוץ, כשאתה מרגיש עצבני או עייף, בזמן תנודות רגשיות, לפני תחילת מדיטציה, במהלך תרגילי נשימה, לפני השינה, בהמונים וכשאתה רוצה להגן על עצמך. המרחב או ההילה שלך.

ניתן לשרוף את השמנים האתריים שציינתי במבער קטורת או במפזר בחדר בו מתרגלים יוגה. ניתן גם לבחור לשלב אותו עם שמני נשא ולהשתמש בו כשמן עיסוי או כבושם טבעי.

Leave a Comment