העיסוי הטוב ביותר עבור אנשים עם ניוון שרירים

ניוון שרירים היא הפרעה המשפיעה על השרירים השונים של חלקי הגוף. הפרעה זו מאופיינת בהיחלשות ובזבוז של שרירים עם התכווצויות ממושכות וחוסר יכולת להרפות את שרירי הגוף. ככזה, מצב זה מונע או מקשה על האדם עם ניוון שרירים לשלוט בשרירים שלו עבור פעולות ספציפיות אפילו את תנועות השרירים הנחוצות לחיים כגון נשימה ואכילה. יתרה מכך, זה משפיע גם על תנועות ופעולות אחרות של האדם כמו דיבור והליכה. לפיכך, חלק מהחולים סובלים מלהיות מרותקים למיטה או במצב צומח בעוד שאחרים נאבקים לבטא את עצמם באמצעות דיבור.

בנוסף לקושי אלו בתנועות רגליים וזרועות כמו גם השמצות בדיבור, האדם במצב זה חווה גם התקפים פתאומיים כגון קושי לשחרר או להחזיק חפצים מסוימים. לדוגמא, ברגע שמחזיק את היד שלך והאדם סובל מהתקף ניוון שרירים, יכול להיות שהוא או היא לא יוכלו לשחרר את הזרוע שלך מיד גם אם האדם ירצה פשוט כי השליטה על שרירי הזרוע כבר פגומה או לקוי לקחת אותו ממנו או ממנה. הסימפטומים של הפרעה זו יכולים להתגלות בלידה מכיוון שמצב זה הוא בדרך כלל מגניב באופיו. זה יכול לעבור גם דרך גנים.

למרות המחקר המתמשך לריפוי להפרעה זו, מדענים, רופאים וחוקרים הגיעו רק עם הטובים ביותר עד כה כדי להפחית את הייסורים והקושי של אנשים עם סוג זה של הפרעה מולדת וגנטית. הם יכולים רק להמליץ ​​במקרה הטוב על סוגים ספציפיים של עיסוי. למרות שיש גם תרופות שעוזרות למטופל, אלו עדיין אינן מרפאות אלא רק מספקות הקלה. מכאן שברוב המקרים, עיסוי הוא הטיפול הנפוץ על ידי משפחות של חולים הסובלים מניוון שרירים.

העיסוי הטוב ביותר שמקל על כאבים וסבל מהפרעה זו הוא כזה שמקיים זמן רב ככל האפשר את יכולתו של המטופל להיות נייד. בין המאפיינים החשובים של עיסוי כזה הוא שהוא אמור להיות מסוגל להקל על כאבי שרירים. מכיוון שהפרעה זו היא בעיקר בצורת עיוותים בשרירים, שתהליךם בהחלט כואב למטופל ולכן עיסוי שמקל על מתחים כאלה יהיה הטוב ביותר. זה צריך גם להרפות את האזורים השריריים התפוסים והמכווצים בגוף. בדרך של הרפיה של חלקי הגוף הפגועים, כך גדל הסיכוי שהאזור האמור ישמור על הניידות והתנועות שלו. העיסוי אמור להגביר את זרימת הדם באזור הפגוע מכיוון שהוא משולל זרימת דם ותזונה כזו.

לבסוף והכי חשוב, העיסוי הטוב ביותר עבור מי שסובל מניוון שרירים הוא כזה שעוזר לו לשחזר לפחות טווח תנועה ותנועה של הגוף של האדם. תכונות אלו של העיסוי מקלות ביעילות על סבלו של המטופל ומאטות את תהליך העיוות והפגיעה הנוספת בשרירי גופו של המטופל. בקיצור, העיסוי הטוב ביותר לא באמת מרפא את הפרעת ניוון השרירים אבל הוא מאריך משמעותית את תקופת החיים של האדם הסובל מהפרעה כזו.

Leave a Comment