הקלה יעילה על כאבי גב באמצעות עיסוי כוסות רוח

התוודעתי לכוסות רוח לפני ארבע שנים תוך כדי טיפול בפציעת התנגשות אוטומטית. זהו טיפול מסורתי, המשתמש במריחת כוסות יניקה על הגוף. הכירופרקט שלי שכר זה עתה מטפל בעיסוי שהתעניין מאוד ברפואה נטורופתית וריפוי הוליסטי. עם שלושה ילדים מתחת לגיל חמש, ואחרי שסבלתי גם מפציעות אחרות, סבלתי מכאבי גב קשים והייתי להוט למצוא משהו שיספק הקלה מיידית. לקח רק טיפול אחד כדי להתחבר לי. הייתי בחיפוש אחר סט כוסות משלי, כדי שהשותף שלי יוכל לעזור לטפל בי בבית.

כוסות רוח נחשבת לחלק מלימודי הדיקור, אך ניתן להשתמש בה לבד (ללא מעורבות במחטים), או בשילוב עם טיפולי דיקור. ניתן להשאיר את הכוסות במקום אחד, או שאתה יכול לגרום למישהו להחליק את הכוסות לאורך הגב. אני משתמש בשילוב של שתי השיטות לטיפול מיטבי בכאב.

ישנן תרבויות רבות המשתמשות בסוג כלשהו של כוסות רוח ברפואה העממית שלהן, וכילדה קטנה ראיתי בני משפחה משתמשים בטיפול בכוסות רוח למגוון מחלות כמו כאבים או פציעה, בעיות נשימה, בעיות עיכול, אפילו טיפול בעור כמו טיפול הפחתת אקזמה וצלוליט. אני משתמש בו כדי לשחרר את קשרי השרירים בגב. הטיפול בכוסות רוח פועל על ידי מתן זרימת דם לאתרים פצועים. זה מזרז את הריפוי על ידי הפחתת הנפיחות, ומאפשר הוצאת רעלים.

ערכות כוסות מודרניות מגיעות עם משאבה פשוטה. אם תבחר להשאיר את הכוסות במקומן, המשאבה מוסרת והכוס יושבת על פני העור שלך למשך כחמש עד עשרים דקות. אם תבחרו בשיטת “החלקה”, ניתן למרוח קרם או שמן עיסוי לפני מריחת שאיבה קלה וניתן להזיז את הכוס(ות) לכל כיוון. תנועות מעגליות ישירות על אזורים בעייתיים מחוללות פלאים עבורי.

שיטה מסורתית יותר משתמשת ב-Fire-Cupping. ואקום נוצר על ידי השריית צמר גפן באלכוהול, הדלקתו והנחתו בתוך הכוס למשך מספר שניות. האש שואבת החוצה את כל החמצן שבכוס, ויוצרת את היניקה. לאחר מכן מניחים את הכוס על העור שלך, והטיפול הוא זהה לשימוש בכוסות המודרניות. כוסות אש לא נשרף או מרגיש חם על הגוף שלך.

כוסות רוח לא אמורה להזיק, אם כי היא עלולה להשאיר סימן שאמור להיעלם תוך מספר שעות עד שבוע. כוסות רוח יכולה להיות מרגיעה מאוד, וילדים מצליחים איתה מאוד. בתי בת החמש מאוד אוהבת להיות כוסית לפני השינה.

אם אתה סובל מכאבי גב או כל אחד מהמחלות האחרות המפורטות, אני ממליץ לך מאוד לפנות לדיקור מקצועי, או טכנאי עיסוי המתמחה בטיפול בכוסות רוח. לתוצאות מקסימליות, אני ממליצה להשתמש גם בשמן פרחים לבנים במהלך העיסוי, או למרוח מדבקה משכך כאבים (כמו סלונפס) לאחר הטיפול.

Leave a Comment