התמכרות לעיסוי – האם אתה בסיכון?

כמטפל בעיסוי, אני עובד קשה כדי להרוויח לקוחות חוזרים בדרך של מתן שירות מעולה במחיר המשקף תמורה לכסף.

היכרות עם לקוח ואהבתו ואהבתו לאורך זמן הופכת את העיסוי להרבה יותר קל. עיסוי הוא שירות אישי ביותר ולכן כל היכרות שנבנית לאורך זמן, עוזרת הן למטפל והן ללקוח להירגע לתוך חוויה מהנה מאוד.

כאשר אין תדירות ‘סטנדרטית’ לעיסוי, רוב העיסויים היו מציעים שעיסוי אחד לחודש הוא תדירות סטנדרטית עבור לקוח חוזר. יתכן שיידרשו פגישות נוספות, תלוי אם מטופלים בפציעה או בחשש בריאותי.

אז מה קורה כאשר לקוח מתחיל להזמין עיסויים מדי שבוע, או פעמיים בשבוע, ללא סיבה מלבד שהם פשוט ‘אוהבים שעושים לך עיסוי ומעסים אותך במיוחד. בכל מקצוע אחר, תדירות מואצת של לקוח היא אירוע מבורך. בעולם העיסוי, זה דווקא עלול לגרום לדאגה לעיסוי המטפל.

האם הלקוח הזה יכול להיות מכור לעיסוי? אם כן, האם זה דבר שלילי?

לעתים קרובות יש לשייך תוספת למה שנחשב כהרגלים שליליים – עישון, צריכת אלכוהול מופרזת, הימורים מופרזים וכו’. או, התמכרות קשורה לעתים קרובות לאירועים שמעוררים אנשים מסוגים שונים. ספורט בעל השפעה גבוהה, קפיצת בנג’י, צניחה חופשית וכו’. אבל עיסוי? מעשה הפינוק לתוך שינה!

אם נשבור את זה, האמונה שלי היא שהחברה שלנו הפכה לאחת שבה ‘לגעת’ באחרים נמנעת לכל הפחות – חשבו על אי הנוחות שבעמידה קרובה לאחרים במעלית, או איך אומרים ‘סליחה’ כשהם מגע בטעות על ידי מישהו ברחוב (טוב רוב הזמן). תחשבו איך אנחנו שוקקים על מגרש הדשא שלנו בתחבורה ציבורית. אופן הפעולה שלנו במקום העבודה מוסדר מאוד ו’נגיעה’ מכל סוג עשויה להצביע על הטרדה מינית. אני לא חולק על הצורך להגן על כולם במקום העבודה מפני כל צורה של אפליה.

בני אדם מתוכנתים להיות חברתיים – אנו מחפשים קהילה ואנחנו מחפשים את חברתם של אחרים.

עכשיו תחשוב על אדם, שהוא רווק או במערכת יחסים ללא חיבה ‘לא נוגעת’. הם מתעוררים והולכים לעבודה ובכל מקרה שבו הם ‘נגעו’ במישהו אם כי בטעות, הם מתנצלים.

למעשה יתכן שחלק מהאנשים בחברה שלנו עוברים היום ימים שלמים, או אפילו חודשים, ולעולם לא “נוגעים בהם בכוונה” באופן חיובי, מרפא, על ידי מישהו.

האם חלקם משתמשים בעיסוי כדרך פשוט לגעת בהם? לאן הולך מישהו שמשווע שיגעו אליו בצורה לא מינית, מרפאת ומפנקת?

בחברה שבה נגיעה נמנעת, מיואשת או מחוקקת נגדה, אפשר לראות באיזו קלות חלק עלולים להתמכר למה שבמהותו, הוא צורך אנושי בסיסי – נגיעה.

Leave a Comment