טיפוח חזה צמחי – צמחי מרפא שימושיים לטיפוח השד

צמחי מרפא משמשים בכל העולם לריפוי מחלות שונות. קיימים מספר תכשירים צמחיים הממלאים תפקיד חשוב בריפוי הפרעה. במאמר זה תמצאו כמה תכשירים צמחיים שימושיים לטיפול בשד.

מצבים כואבים של השדיים שכיחים בקרב נשים. דלקת השד היא מצב כואב בלתי נסבל הגורם לדלקת ולהתקשות של השד. פטמות כואבות וסדוקות הן בדרך כלל תוצאה של הנקה, אם בגלל שהתינוק נגרר בפטמה או בגלל שלא ננקטים טיפול נכון בשטיפה וייבוש השדיים לפני ואחרי האכלה.

תכשירים צמחיים לטיפול בשד

1. קח כפית אחת של מיורן (מרווה, סאתרה), אניס מיובש (סונף), חצי כפית חילבה מיובשת ודבש. להחדיר את עשבי התיבול ב-600 מ”ל. (1 ליטר) מים רותחים למשך 10 דקות. שיקוי זה משפר את זרימת חלב האם. זרימה לקויה של חלב נחשבת תמיד לאחד הגורמים לדלקת בשד אצל אמהות מניקות.

2. חלמית מגבירה את אספקת וזרימת החלב. עשבי תיבול אחרים שהוסיפו יתרונות של הענקת עגלגלות מושכת לשדיים הם בוראז’ (פטארצ’ורי, פאטה אג’וויין), פטרוזיליה (אג’מוד, פראג’מודה), גרגיר הנחלים (ג’לחומבי), שומר (סונף), אניס (סונף), כמון, גזר, עדשים וחילבה. .

3. לרבים מצמחי המרפא הללו יש את היתרונות הנוספים של מניעת דיכאון לאחר לידה. חצי כפית מרווה המושרה בכוס מים רותחים בשתייה 3 פעמים ביום משפיעה בצורה הפוכה ומייבשת את זרימת החלב.

4. כדי למנוע פטמות כואבות וסדוקות, שפשפי את הפטמות בתערובת של מיץ לימון טהור ושמן זית לאורך כל ההריון. בזמן הנקה הוסף כמה טיפות של שמן אתרי של גרניום לסיר קרם קר והרגע את הפטמות עם זה.

5. פרחי הקלנדולה מועילים לניקוי העור מאקזמה, כתמים ושומן. טוענים שזה מרענן. המשחה שלה עשויה לסייע גם בטיפול בהפרעות בשד.

6. עסו את השד עם שמן צמחי. להכנת שמן עיסוי לשדיים, ערבבו יחד 4 כפיות כל אחת משמן משמש ונבט חיטה. חממו אותו ועסו שדיים כואבים.

7. קמפור משמש בהכנת שמן עיסוי לשדיים קשים. ערבבו כמה טיפות שמן קמפור (קאפור) בשתי כפות שמן זית (שמן ג’איטון) ועסו את השדיים אך לא בזמן הנקה.

8. מערבבים דבש עם לנולין או שמן זית ומשפשפים פטמות סדוקות. לנולין משופשף בפטמות מרגיע ומרכך אך לפני השימוש ודא שאינך אלרגי אליו.

9. עטיפות חמות הן תרופה טבעית לדלקת בשד. תפוחי אדמה אפויים, לפת, שעועית טרייה (לא אפויה) שחופה בשמן זית, פלסטרים חמים ותפוחים חמים עוזרים. שמור את השדיים במנשא – חזייה טובה ותומכת בהתאמה נכונה.

כתב ויתור: מאמר זה לא נועד לספק עצות בריאותיות והוא למידע כללי בלבד. חפש תמיד את התובנות של איש מקצוע מוסמך בתחום הבריאות לפני שתתחיל בתוכנית בריאות כלשהי.

זכויות יוצרים © Nick Mutt, כל הזכויות שמורות. אם אתה רוצה להשתמש במאמר זה באתר האינטרנט שלך או ב-ezine שלך, הפוך את כל כתובות ה-URL (קישורים) פעילים.

Leave a Comment