טיפול בעיסוי ידיים – איך לתת עיסוי ידיים נהדר

טיפול בעיסוי ידיים הוא תרגול פשוט אך מועיל ביותר שאתה יכול לתת לאחרים או לעצמך. מאמר זה בוחן את היתרונות של טיפול בעיסוי ידיים וכיצד ניתן לתת עיסוי ידיים נהדר.

מלבד הפנים, ידיו של אדם הן אחד הדברים הראשונים שאחרים מבחינים בהם. זו הסיבה שאנשים רבים יכולים להיות די שווא על מראה הידיים שלהם. שמתם לב פעם איך אדם יכול להיראות צעיר מאוד בפנים אבל הידיים שלו מראות את גילו האמיתי? אבל אם אנשים היו דואגים לידיים שלהם כפי שדאגו לפנים, הידיים שלהם יכלו גם לשמור על המראה הצעיר והבריא הזה.

טיפול בעיסוי ידיים מלבד היותו מהנה מאוד יוביל לשמירה על בריאות הידיים שלך. אבל קודם כל הנה כמה נוהלי טיפול כלליים יומיומיים שכדאי לך להתרגל אליהם.

טיפול כללי בכף היד

o לשטוף אותם ביסודיות מדי יום.

o השתמש בשפשוף טבעי כגון מברשת סיסל. זה לא רק מקלף אלא גם מגרה את העור לחדש תאים ומושך דם אל פני השטח כדי להזין את העור.

o טיפוח ציפורניים, גזור ושיוק ציפורניים באופן קבוע ונקי מתחת לציפורניים בכל עת שצריך.

o מרחו קרם טיפוח ידיים או תחליב טיפוח ידיים לפחות פעם ביום. אני משתמשת בסורבלן שהוא אחד הקרמים הכי זולים שיש אבל גם מהטובים והמומלצים מאוד על ידי רופאי פודיאטרים. אל תלכו שולל משטויות שיווקיות לקנות קרמים יקרים מיותרים לטיפול בידיים.

o כן אתם צריכים לעשות גם את הדברים האלה. גם בסתר אם צריך, אבל למען בריאות הידיים שלך, אל תזניח את טיפול היד שלך כי “גברים אמיתיים לא עושים את זה”.

היתרונות של טיפול בעיסוי ידיים

o פשוט מאוד לביצוע ומועיל ביותר.

o דרך מצוינת להפגין אכפתיות לאחרים.

o יכול לעשות בעצמך כמעט בכל זמן ובכל מקום.

o עוזר לשמור על תנועתיות של המפרקים.

o מגביר את זרימת הדם בידיים.

o חיטוב שרירי היד.

o עוזר להצעיר את העור.

איך לעשות עיסויי ידיים נהדרים

o התחל על ידי הנחת כחצי כפית שמן צמחי או שמן עיסוי אחר לתוך כף היד של המקלט ובאמצעות משיכות קלות, פזר אותו לכיסוי עור כל היד.

o כאשר כף היד פונה כלפי מעלה, תמכו ביד עם האצבעות מתחת והשתמשו בשני האגודלים שלכם החל מקו האמצע והלכו החוצה, הרחק אחד מהשני.

o החזק את יד המקלט ביד אחת שלך וביד השנייה קח כל אצבע בתורה והזיז אותה ימינה ושמאלה, למעלה ולמטה, ובתנועה מעגלית, סביב טווח התנועה שלה.

o לאחר מכן בצע את אותו הדבר עם האגודל ושים לב שיש לו טווח תנועה גדול יותר.

o בזמן ביצוע האצבעות והאגודל, השתמש באגודל ובקצות האצבעות כדי ‘לאחוז’ באצבע תוך הפעלת לחץ לרגע, ואז שחרר וחזור תוך כדי הזזת האצבע במרווחים של 1 ס”מ. זאת כדי לקדם את התפוצה; אתה בעצם מעודד תנועה של נוזלים. אתה בעצם לא מעסה שרירים; כמעט כל שרירי היד ממוקמים בזרועות. היד מורכבת בעיקר מעצם, גידים, שומן, עצבים וכלי דם.

o לאחר מכן, הפוך את היד ותוכל להרגיש את 4 העצמות המטאקרפליות הארוכות מתחת לעור. השתמש בשתי הידיים כדי לתפוס את המטאקרפלים הסמוכים, הרם אותם למעלה ולמטה ללא תלות זה בזה. האם זה יעשה את כל המטאקרפלים.

o לאחר מכן, בעזרת משיכות עדינות עסו את השמן לתוך גב היד ופרקי האצבעות. זהו אזור גרמי מאוד ולכן זה בעיקר לטובת העור. זכור שהעור מעל אזור זה חשוף לעתים קרובות לאור השמש ולכן ‘מזדקן’ מהר יותר מאשר חלקים רבים אחרים בגופך. עיסויים רגילים עם שמן איכותי יעזרו לשמור על גב היד צעיר.

כאשר נותנים טיפול עיסוי ידיים ‘עצמי’, ברור שאתה מוגבל במה שאתה יכול לעשות. עם זאת, לאחר שתתרגל את האמור לעיל על אחרים, אתה יכול בקלות לשנות כל שלב ולהחיל אותו על עצמך.

טיפול בעיסוי ידיים מהנה מאוד עבור המקבל, ואם נותנים לעצמכם, זהו הרגל פשוט להיווצר המועיל בצורה יוצאת דופן הן לבריאות והן למראה הידיים. השתמש בשלבים המתוארים לעיל כדי לתת עיסוי ידיים נהדר לעצמך או למישהו שאכפת לך ממנו.

Leave a Comment