טיפים לעיסוי תינוקות שלא אוהבים שעושים להם עיסוי

המטרה שלי היא ליצור תינוקות שמחים באמצעות עיסוי, אבל כמובן שלא כל התינוקות שוכבים שם משתוללים כשאתם מבצעים עליהם באהבה טכניקות עיסוי תינוקות. מהפעלת שיעורים והוראת מאות הורים ותינוקות, זה לא נדיר בכלל שתינוקות מייללים בכעס עם הסימן הראשון לעיסוי, והדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות הוא לחרוק שיניים ולהמשיך – אתה מסתכן ביצירת אסוציאציה שלילית במוחם. אז כתבתי את המאמר הקצר הזה כדי לעזור לאמהות עם תינוקות שלא אוהבים שעושים להם עיסוי.

אז למה אח? בטח אם התינוק לא אוהב את זה, פשוט אל תעשה את זה? ובכן, כמובן שזו אופציה, אבל כשחושבים על כל היתרונות הפנטסטיים של עיסוי תינוקות, כדאי לנסות כמה מהרעיונות שנדונו כאן.

טיפ מס’ 1 הגדר את הסצנה

חשבו על הסביבה ועל התינוק שלכם. האם חם, רגוע, שקט? תינוק רגיש שמתפשט באולם כנסייה סוער עם עוד שישה תינוקות כשהם רגילים לימים שקטים ושלווים בבית רק שניכם, צפוי למחות. יש תינוקות שאוהבים את האינטראקציה החברתית של להיות עם תינוקות אחרים, ולהיות בסביבה חדשה ומדמה, ויש כאלה שלא. תחשוב על מי אתה התינוק וקבע את הסצנה בהתאם. בחר כיתה קטנה יותר, בסביבה חמה יותר, או קבל DVD או הורד ותאמן בבית.

טיפ מס’ 2 להתלבש (ולהתפשט) בחוכמה

אם אתה הולך לשיעור, או עושה את השגרה בבית, הלביש את התינוק שלך בבגדים רפויים ונוחים. חליפות שינה הן אידיאליות. למשוך ולשלוף בגדים מעל תינוק יכול להיות קצת מלחיץ עבורו אז הפוך את הדברים לקלים ככל האפשר לשניכם. הפשיט אותם לאט ובעדינות, עם הרבה עידוד חיובי כדי לגרום להם להרגיש מאושרים ונוח. בעיה מרכזית עם תינוקות קטנים היא שהם מרגישים חוסר ביטחון כשהם עירומים (לא כולנו?!) אז קחו זאת בחשבון. הניחו מלמלה או שמיכה על חלקי הגוף שלא עוברים עיסוי. זה מונע מהם להתקרר ומגביר את תחושת הביטחון שלהם, אז אלא אם התינוק שלך הוא אחד שאוהב להיות עירום בכל הזדמנות (שלי היו, ולמען האמת עדיין), זו אסטרטגיה טובה.

חשבו על העיסויים שלכם (אתם כן זוכרים אותם נכון? לפני הרבה מאוד זמן…) ואיך עוטפים אתכם במגבות ורק הקטע שעושה לכם עיסוי חשוף. עבור תינוקות שזה עתה נולדו, ויסות הטמפרטורה חשוב מאוד ולכן הייתי ממליץ על עיסוי בבית בשבועות הראשונים. לתינוק שמסרב להתפשט בשמחה, או להורה שרוצה לעסות בלי להסתבך עם שמן (בחוץ למשל) זה מקסים לעסות דרך הבגדים. שכבה בודדת היא הטובה ביותר והשפעה עדינה לגב ולרגליים בעוד שעזרה זקופה עד הכתף היא מאוד מרגיעה ומרגיעה – אני מתאר לעצמי שאתה עושה זאת באופן טבעי בכל מקרה, כך שאתה כבר מתרגל עיסוי תינוקות כל יום! אם הם לא מרוצים בשכיבה שטוחה על הרצפה, שבו עם הגב נתמך ותנו להם לשכב על הברכיים, כך גם הם יוכלו לראות אותך טוב יותר.

טיפ מס’ 3 תזמון הוא הכל

השעה ביום שבה אתה עיסוי חשוב, אבל אני לא יכול להגיד לך את הזמן הטוב ביותר עבורך. זו אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים אותי אבל היא כל כך אינדיבידואלית לשגרה של כל תינוק אבל העצה שלי היא תמיד: עיסוי בזמן המאושר ביותר של התינוק שלך. לכל תינוק יש פרק זמן טוב ביום – חלקו באמצע הבוקר, חלקם באמצע אחר הצהריים וחלקם לקראת השינה. הקונצנזוס המקובל היה לעתים קרובות להפוך את העיסוי לחלק משגרת השינה ואני הייתי תומך בכך, אבל לא אם עד שהאמבטיה מסתיימת, התינוק שלך צורח רעב ומותש. זה לא הזמן להתחיל עיסוי.

ערבים יכולים לעתים קרובות גם להיות זמן מטורף, עם בני זוג שמגיעים הביתה ומוציאים את התינוק לטירוף, או אחים מבוגרים שרוצים את חלקם בתשומת הלב שלך, או שאנשים יאכילו (לפעמים אפילו את עצמך) וכן הלאה. אז במקרים מסוימים זה נראה טירוף לנסות ולהתאים ‘לעסות את התינוק במשך 20 דקות’ בזמן הזה שבו בילית את כל הבוקר ישבת רק שניכם צופה בג’רמי קייל ואוכלים כיריים (רק אני אז?). גיליתי מהמשוב מהאמהות שלי בשיעורים שעיסוי בבוקר מוביל לתנומות יום איכותיות יותר באותו היום ושינה משופרת באותו ערב. כמו כן, אם אתה מעסה עבור קוליק, אמצע הבוקר הוא זמן רגוע ושקט ונראה שלעיסוי יש השפעה חיובית על זמן הקוליק של אותו ערב. אז עשו אסוציאציות חיוביות ועיסוי כששניכם במיטבכם.

טיפ מס’ 4 התאימו אותו ללוח הזמנים שלכם, לא להיפך

נקודה נוספת שעלי להעיר כאן היא שלא תרגיש שאתה חייב לשבת ולבצע שגרה של 20 דקות בכל יום – אני בטוח שיש לך מספיק מה לדאוג מבלי להרגיש אשמה שלא עשית גם עיסוי! נסה להתאים עיסוי מלא כמה פעמים בשבוע, כן, זה נהדר, אבל גם להיות יצירתיים, ולהתאים את זה לשגרה שלך לא להיפך. אני נלהב לעסות את כפות הרגליים (מכיוון שאני רפלקסולוג מיומן) אז הייתי ממליץ לעסות את כפות הרגליים כל יום, וזמן טוב לעשות זאת הוא בזמן החלפת חיתול (ויש מספיק כאלה ביום) ו כשיש להם בעיטה קטנה.

טיפ מס’ 5 היה שמח

אם יש לך תינוק שלא כל כך מתלהב לעסות, זה יכול להיות קל להרגיש מתוח לפני ההתחלה, במיוחד במצב קבוצתי. התינוק שלך יקלוט את זה דרך שפת הגוף שלך והחוש השישי שלו! תתמתח, תרגיש נוח והירגע לפני שמתחילים. ודא שיש לך הכל בהישג יד (שמן, מגבונים, מגבת). לשמור על קשר עין ולחייך! אם אתה מתרכז חזק ומסתכל על הידיים שלך ולא עליהן, אז הם יכולים להיות קצת מודאגים. קשר עין, חיוך ושירת שירים מטופשים כולם עוזרים!

אני מקווה שהאמור לעיל יעזור אם יש לך תינוק שלא כל כך מתלהב לעסות אותו. ייתכן גם שתגלו שככל שהזמן עובר מהלכים שונים מועדפים ולא אוהבים ולכן חשוב לנסות שוב בעוד מספר שבועות ולראות אם דברים השתנו. תהנה מהתינוק שלך!

Leave a Comment