טכניקות ושיטות שונות של רפלקסולוגיה

בגלל ההיסטוריה העשירה שלה, אין ספק שרפלקסולוגיה צמחה כטיפול עם גישות ושיטות רבות ושונות. למעשה, אנשים ברחבי העולם פיתחו סגנונות ייחודיים משלהם יעילים באותה מידה. ואכן, טכניקות וגישות חדשות מתפתחות במהירות כאשר יותר ויותר מטפלים ברחבי העולם מפתחים ומשתפים בחוויותיהם ובממצאים הקליניים שלהם.

שיטות וטכניקות רפלקסולוגיה

רו שור – זהו שילוב של טכניקות החלקת אגודל ולחץ המשלבות את פרקי האצבעות. לפעמים משתמשים במקלות עץ. הלחץ חזק מאוד והמטפל ישתמש בקרם כדי לאפשר תנועה יעילה, מהירה וזורמת. פגישה בודדת נמשכת לרוב כ-30 דקות עם דגש על גירוי במקום הרפיה.

אינגהם – שיטה זו היוותה את הבסיס לאופן שבו רוב הרפלקסולוגיה מתורגלת ברחבי העולם בימים אלה. זה התחיל בתחילת שנות ה-30 על ידי האישה שנחשבה ל”אם הרפלקסולוגיה”. שיטה זו כוללת הפעלת לחץ באמצעות הליכה אגודל. האגודל או האצבעות יתכופפו ויתיישרו תוך שמירה על לחץ קבוע על פני אזור כף הרגל עליו עובדים. איש מקצוע הבריאות עושה שימוש בטלק במקום שמנת. פגישה בודדת נמשכת לרוב שעה. ההתמקדות העיקרית של טכניקה זו היא על הרפיה ואיזון של מערכות הגוף השונות. זכור כי הפגישה היא תמיד הוליסטית.

גישות חדשות – מטפלים כבר בחנו דרכים רבות ושונות לאיזון ולהשפיע על האנרגיות העדינות של הגוף דרך הידיים והרגליים. כיום, ישנם בעלי מקצוע העושים שימוש בשמנים מיוחדים ובמגנטים, לצד אחיזות עדינות המקשרות בין רפלקסים על מנת לעודד ולאזן את זרימת האנרגיה. חלקם עושים שימוש ברפלקסולוגיה של כף הרגל, האוזן והיד בפגישה בודדת או אולי פשוט בוחרים באזור הרפלקס שהם מרגישים המתאים ביותר.

איורוודי – זה מתואר כשילוב מוצלח של פילוסופיות וטכניקות שונות. זה למעשה מבוסס על עקרונות האיורוודה. שיטה זו מציעה למטפלים גישה מרגשת וחדשה לעבודת ידיים ורגליים. המיקוד העיקרי שלו הוא לסייע באיזון מערכות האנרגיה העדינות של הגוף על ידי תמיכה בזרימת האנרגיה החיונית. נעשה שימוש בשמן מכיוון שחיכוך מיותר עלול להפר את מאזן האנרגיה העדין. הנפוץ ביותר הוא שמן שומשום מחומם. שמן זה מספק סיכה ונחשב לבסיס הטוב ביותר לתנועות זורמות ונמרצות הקשורות לטיפול ייחודי שכזה.

אנשי מקצוע בתחום הבריאות עושים היום שימוש בטכניקות ושיטות שונות. אבל גם עם הבדלים כאלה, לכולם יש אותה מטרה – והיא לגרום לך להרגיש טוב יותר ובריאות יותר. למידע נוסף על כך על ידי לוקח קורס רפלקסולוגיה עַכשָׁיו.

Leave a Comment