טנטרה – חווית אקסטזה – חקור את טקס ההתעוררות החושית

מה שמייחד את הטנטרה מרוב התרגולים הרוחניים הוא שהטנטרה מחבקת את החושים כדרך אל האלוהי. הוא רואה בגוף מקדש עבור התודעה לשחק ולחקור את המישור החומרי. הטנטרה משתמשת בחושים כדי להרחיב את המודעות. דרך אחת לעשות זאת היא באמצעות טקס ההתעוררות החושית. אתה ובן זוגך חוקרים את אמנות הנתינה והקבלה של הנאה על ידי הפעלת החושים. יש משהו עמוק בכניעה מוחלטת ולאפשר לכל החושים שלך להגיב ולהתעורר. זהו תהליך חושני שיכול להיות קליל ושובב או טעון ארוטי. טקס זה הוא דרך נפלאה להתחיל ערב רומנטי או סוף שבוע עם אהובך.

צור מרחב קדוש

הפוך את החדר שלך למקדש. התחל בהסרת העומס ויצירת מזבח. הדליקו כמה נרות, הוסיפו אגרטל של פרחים, קריסטלים, תמונה או חפץ שמכבדים את מערכת היחסים שלכם עם האלוהי. לאחר מכן, אסוף את הפריטים שניתן להשתמש בהם כדי לעורר את כל החושים במהלך הטקס. כמה אפשרויות עשויות להיות כלי עיסוי, פרווה, נוצות, פירות, שוקולד, פרחים, שמנים אתריים, מוזיקה, פעמונים, רעשנים וכיסויי עיניים. להתרחץ ולהתלבש בבגדים פולחניים. הטקס מתחיל בברכת החלל. אפשר לעשות זאת עם מרווה, קטורת, פעמונים, שירים או קריאה לכיוונים. שימו מוזיקה יפה.

הבועה

עכשיו, צור בועה סביבך ואת בן הזוג שלך. עשה זאת על ידי נפנוף בזרועותיך כדי להגדיר את צורת הבועה המקיפה את שניכם. תחליפו לשחרר דבר אחד בכל פעם שעשוי למנוע מכם להיות נוכחים באופן מלא בטקס. בזמן שאתה אומר את הדבר שאתה מסיר, (העבר, הסחות דעת, כעס, דאגה וכו’) עשה מחווה כאילו אתה מסיר חפץ מהבועה שלך. לאחר מכן, ציין את הדברים שישפרו את החיבור שלך (אהבה, נכונות, נוכחות, אמון וכו’) ומחווה, כאילו מביאים את הדברים האלה לתוך הבועה שלך.

שתף את הרצונות, הפחדים והגבולות שלך

לאחר יצירת הבועה, שתף את הרצונות, הפחדים והגבולות שלך הקשורים לתרגול זה. ראשית, אדם אחד מדבר בעוד האדם השני מקשיב ללא שיפוט או פרשנות. לאחר מכן, אתה מחליף תפקידים. הנה דוגמא:

“הרצון שלי הוא להישאר נוכח, לפתוח ולהתחבר עמוק לנשמה שלך.” “הפחד שלי הוא שאהיה מודע לעצמי ואסתגר”. “הגבול שלי הוא ששנינו מכבים את הפלאפונים שלנו”.

למה גבולות? גבולות הם לא חומות, הם גשרים. גשרים עוזרים לקרב אנשים. אינטימיות מתרחשת כאשר לאנשים יש גבולות בריאים. גבולות בריאים מאפשרים לך להרגיש בטוח, להישאר פתוח ולהיות נוכח. גבולות הם דינמיים, לכן חשוב לבצע צ’ק-אין מעת לעת עם עצמך כדי לראות אם הגבולות שלך השתנו. אם הם השתנו, עדכן את בן/בת הזוג שלך כדי שהוא/היא יוכל לכבד את הגבולות החדשים שלך. הנה כמה דוגמאות:

“אני מתעייף. אני רוצה לסיים עד חצות.” “אני רגיש לבשמים, אז אל תשתמש בהם, בבקשה.”

לאחר ששיתפתם ברצונות, בפחדים ובגבולות שלכם, הציעו זה לזה ברכה, כגון “אני רוצה לברך את ידיכם על כל מה שהם עושים למען אחרים”. לאחר מכן, החליטו מי יקבל ראשון וכסו את עיניו בכיסוי עיניים. עזור למקלט לשכב ולהרגיש נוח. הנותן מתחיל את הטקס בגירוי החושים בכל דרך שמרגישה נכון, כל עוד הוא מכבד את גבולות האדם המקבל. בוא ממקום של התמסרות כשאתה מתעורר ומעורר את בן/בת הזוג שלך. קח את הזמן. היו שובבים ויצירתיים.

כוח הראייה

בטקס זה, אנו מגבילים את הראייה עם כיסוי עיניים כדי לשפר את החושים האחרים ולהוסיף אלמנט של הפתעה. כמו כן, הסרת כיסוי העיניים והחזרת הראייה בסיום ההחלפה נותנת את עצמה פעמים רבות להערכה חדשה של חווית הראייה על ידי המקלט. זה כאילו העולם נראה שוב דרך עיניו של תינוק שזה עתה נולד.

כוחו של הריח

ריח הוא מרכיב חשוב בהנאה. עצבי הריח שלך קולטים מסרים כימיים מהאוויר שאתה נושם ומעבירים אותם במהירות אל המוח. ריחות קשורים לעתים קרובות לזיכרונות. ריח של מזון, בושם או מקום מסוים יכול להעביר אותך מיד אל רגע מהעבר הקשור לריח הזה. פרומונים הם מסרים כימיים שאנו שולחים ומקבלים. הם משפיעים למי אתה נמשך ומהווים גורם חשוב בו אתה בוחר כבן זוג. ריח הוא מעורר נהדר.

כוחו של מגע

מגע הוא צורך אנושי בסיסי. אנו חיים בתרבות שבה אנשים רבים נטולי מגע. מגע יוצר חיבור ברמה הבסיסית ביותר. העור הוא האיבר הגדול ביותר שלך. זה מרגיש טוב לעסות, לנשק, ללטף ולהחזיק. העור רגיש לסוגים רבים של תחושות. חקור לנשנש, לנשוך ולצבוט אם אתה רוצה להוסיף עוד ריגוש. לחקור מה מרגש ומעורר אותך ואת בן/בת הזוג יכול להיות כיף ומקשר.

כוחו של הצליל

צלילים יוצרים מצב רוח ומשפיעים על הרגשות. הם יכולים להיות חודרניים או מרגיעים. צלילים נעימים יכולים לעזור לנו להירגע, להיות נוכחים ופתוחים. צלילים מעוררים יכולים להחיות את הגוף והנפש. מוזיקה ושירה הם מתנה נהדרת שיכולה לרפא ולשנות. השתמש במוזיקה חושנית ומעוררת.

כוחו של טעם

הפה הוא קולטן חישה רגיש מאוד ומפותח מאוד אצל רוב האנשים. אוכל קשור להישרדות וגם להנאה. בלוטות הטעם שלנו מזהות מתוק, מר, מלוח וחמוץ. השתמש במגוון הטעמים והמרקמים האהובים עליך – מלוח, פריך, מתוק, עסיסי, כדי לעורר את השפתיים והלשון. טקס ההתעוררות החושית הוא דרך מצוינת לפתוח ולהרחיב את החושים שלך. זה מאפשר לך להתמסר לשמחה הטהורה של התודעה החוגגת בצורה אנושית. זו מתנה להיות מסוגל להתחבר ולחוות הנאה ואקסטזה עם בן הזוג. בעולם שבו אנשים מהופנטים לזרם המחשבות הבלתי פוסק שזורם בראשם, מרענן להרפות מהנפש ולגלות מחדש את הנאות הגוף.

Leave a Comment