יסודות טיפוח ליד המיטה

מלבד טיפול, במונחים הפשוטים ביותר היא תמיכה לאנשים מרותקים למיטה. תמיכה זו צריכה לכלול תמיכה פיזית ותמיכה רגשית. בואו נסתכל מקרוב על טיפול ליד המיטה ומה זה כרוך:

כאשר רוב האנשים חושבים על טיפול ליד המיטה, התמיכה הפיזית כמו תזונה נכונה, טיפוח והיגיינה היא מה שעולה בראש. אנשים מרותקים למיטה זקוקים לעתים קרובות לסיוע בשירותים, סיוע ברחצה וסיוע בתזונה. עם זאת, טיפול ליד המיטה הוא הרבה יותר מזה.

התמיכה הפיזית של טיפול ליד המיטה צריכה לכלול את הדברים הבאים:

נוחות- לעתים קרובות אדם מרותק למיטה זקוק לעזרה בתנועה כדי להרגיש נוח, הוא עשוי להזדקק ממך לעיסוי שרירים כואבים, או לתמיכה בכריות. ייתכן שהם צריכים להתאים את הטמפרטורה, או לשים גרביים על הרגליים. טיפול ליד המיטה צריך להתייחס לנוחות הפיזית של האדם המרותק למיטה.

עזרה בשירותים- מכיוון שאדם מרותק למיטה אינו יכול להגיע לשירותים בעצמו, ייתכן שיהיה צורך במוצרים כגון חיתולים למבוגרים, רפידות מיטה ומוצרי ספיגה אחרים וכן מוצרי טיפוח לעור.

תְזוּנָה-תזונה היא קריטית לבריאות, במיוחד עבור קשישים, ואלה שחולים, או מרותקים למיטה תוך כדי החלמה. למרבה הצער, למעלה מ-2 מיליון קשישים סובלים מתת תזונה. זה אולי בגלל שיש להם גישה מוגבלת למזון, ומשאבים מוגבלים, אבל זה יכול להיות גם בגלל שהם פשוט מקבלים את המזונות הלא נכונים. טיפול ליד המיטה כולל מתן מענה לצרכים התזונתיים של האדם לו אכפת לך.

רחצה וטיפוח- זה שמישהו קשור למיטה שלו לא אומר שטיפוח הוא חסר חשיבות. רחצה והיגיינה צריכים להיות בראש סדר העדיפויות. מצא את הכלים הנכונים ומשאבי החיים היומיומיים, כגון מכונות כביסה מתנפחות לשיער, תכשירי ניקוי לגוף ללא שטיפה וכדומה כדי להקל על חיי המטפל, ותברואתי יותר לאדם המרותק למיטה. ישנם מספר מוצרים זמינים כדי לעזור להילחם בריחות, לשמור על ניקיון ולקדם היגיינה עבור אלה המרותקים למיטה.

ברגע שהצרכים הפיזיים מסופקים, העבודה לא הסתיימה. למעשה, חלק ניכר מהטיפול ליד המיטה מתייחס לצרכים הרגשיים של הפרט. מתן תמיכה רגשית יכולה להיות חשובה כמו הצעת מזון וטיפוח.

רבים המרותקים למיטה חשים תסכול כתוצאה מהסתמכות מוחלטת על אחרים. אף אחד לא אוהב להרגיש חסר אונים, או להרגיש כמו נטל על אחרים. חשוב שאלו המציעים טיפול ליד המיטה יציעו הזדמנויות לעצמאות, אפילו במובנים קטנים. ניתן להשיג זאת עם הכלים והמשאבים הנכונים. לדוגמה, BedCaddie, יכול לעזור לאדם המרותק למיטה לשבת בכוחות עצמו, או Beam N Read יכול לתת לו יותר חופש לעשות מה שהם רוצים בלילה. כאשר אדם יכול לענות על חלק מצרכיו בעצמו, זה עוזר ליציבות רגשית.

קח זמן לדבר איתם ולהנות עם אנשים מרותקים למיטה כדי שלא ירגישו כמו מטלה. אל תדבר רק על המחלות שלהם, אלא תערב אותם בשיחות על פוליטיקה, בידור, דת או כל דבר אחר שאתה מעוניין בו.

כאשר מציעים טיפול ליד המיטה, זכרו שרמת הטיפול המוצעת משפיעה ישירות על איכות החיים של האדם האהוב שזקוק לטיפול.

Leave a Comment