יש לו השפעה מופלאה על דיכאון… הנה הצמח הזה עם אין סוף יתרונות

מומחים בבית החולים ממוריאל הסבירו את היתרונות והשימושים של סנט ג’ון וורט, המהווה תרופה למחלות רבות.

מהו שמן סנט ג’ון?

שמן סנט ג’ון מתקבל מהפרחים והעלים של צמח סנט ג’ון. הפרחים והעלים של הצמח מלאים בשמן היפריקום. שמן סנט ג’ון מכיל מרכיבים פעילים רבים, ביניהם ביופלבנואידים, נוגדי חמצון, היפריצין והיפרפורין.

שמן טבעי זה עם מרכיביו המועילים משמש בתחומים רבים, מבעיות עור ועד מחלות עיכול. הוא שימושי מאוד לטיפול בעור בשל המרכיבים האנטי דלקתיים והמרפאים שלו המקלים על כאבי כוויות ופצעים. שמן סנט ג’ון מאיץ את זרימת הדם העשיר בחמצן לתאי העור הפגועים ומבטיח חידוש העור.

לשמן סנט ג’ון יש גם תכונות אנטיבקטריאליות. כאשר מורחים אותו באופן מקומי (על העור), זה יכול להקל על תסמינים הקשורים לפצעים קלים, כוויות וגירויים בעור.

זה מונע הפרעות קיבה ומשמש להקלה על כאבי גסטריטיס.

עם תכונותיו משככות כאבים, שמן סנט ג’ון מקל על כאבים ראומטיים ומסייע בבעיות של גאוט ונפיחות. לפני השימוש בשמן סנט ג’ון, שיכול להשפיע חזק וליצור אינטראקציה עם תרופות, יש צורך להתייעץ עם מומחה רפואי ולהשתמש בשמן סנט ג’ון בפיקוח מומחה לפיטותרפיה.

מהם היתרונות של שמן סנט ג’ון?

השימוש בצמח זה נפוץ בשל השפעותיו החיוביות במחלות שונות. שמן סנט ג’ון משמש לרוב בטיפול בכוויות, פצעים, חתכים ובשל תכונות האנטי-אייג’ינג שלו. ההשפעות המרפאות של סנט ג’ון מוצגות בבעיות עם פטריות, וירוסים וחיידקים. הוא יעיל גם נגד פצעים וכתמים בעור ומסייע בריפוי עקיצות חרקים.

מפחית דלקת

נוגדי החמצון והאינטרלוקינים בשמן סנט ג’ון מפחיתים את הדלקת, מה שהופך אותו לאופציה מעשית עבור אלו הסובלים מכאבים ובעיות עור הגורמים לדלקת.

מזרז ריפוי

מכיוון שלשמן סנט ג’ון יש אפקט מתקן ומחדש תאים, מריחה מקומית קבועה יכולה לסייע בהפחתת הופעת פצעים, כוויות וצלקות אקנה. הוא משמש גם לטיפול בכיבים סוכרתיים בכף הרגל ובנגעים אחרים.

מטפל בבעיות עור

כאשר מורחים אותו על העור, שמן סנט ג’ון מרפא כוויות ושפשופים על ידי הגברת זרימת הדם לאזור הפגוע. זה עוזר לשמור על פצעים פתוחים נקיים על ידי הרג מיקרואורגניזמים בקרמים. ידוע גם כמסייע בהרגעת עור רגיש.

זה נלחם בזיהומים

שמן סנט ג’ון הוא חומר אנטי ויראלי רב עוצמה. זה יעיל באותה מידה נגד חיידקים ופטריות. זה יכול לשמש עבור זיהומים הנגרמים על ידי מיקרואורגניזמים אלה על העור. מספק הקלה בפטרת כף הרגל, הרפס וזיהומי עור.

משפר את איכות העור

מריחה מקומית של שמן סנט ג’ון הוכח כמעניקה לחות לעור עם השמנים הטבעיים שלו. יש לו השפעות אנטי אייג’ינג. במריחה קבועה, הוא מהדק את העור ומפחית את מראה הקמטים העדינים. מגביר את גמישות העור. מאחד את גוון העור.

מונע נשירת שיער

שמן סנט ג’ון, עם מרכיביו העשירים, מונע נשירת שיער כיוון שהוא מזין את השיער ואת זקיקי השיער. מחזק ומעבה את השיער. ניתן להשתמש בו נגד התקלפות של הקרקפת, קשקשים ואקזמה.

לאילו מחלות שימושי שמן סנט ג’ון?

שמן סנט ג’ון מונע גזים, עצירות וכאבי גזים, הפרעות בקיבה, ומשמש להקלה על כאבי גסטריטיס. הוא אידיאלי כעזר לטיפול באקזמה, אקנה ופצעונים, טחורים, זיהומים חיידקיים וויראליים הגורמים לדלקת בגרון, הלוע, העור והריריות.

שמן סנט ג’ון מקל על כאבים ראומטיים ומסייע בבעיות של נפיחות, חבורות ודליות. עיסוי שמן סנט ג’ון משמש גם לכאבי שרירים, שיגרון, סיאטיקה, לומבגו ודליות.

מומלץ להיזהר בעת חשיפה לאור השמש, שכן שימוש חיצוני בוורט סנט ג’ון מגביר את הסבירות לכוויות שמש, במיוחד עבור אנשים עם עור רגיש. אין להשתמש בו במהלך ההריון וההנקה, מכיוון שאין נתונים מדעיים על השימוש בסנט ג’ון wort במצבים אלה.

מהם היתרונות של שמן סנט ג’ון לעור?

שמן ה-St. John’s Wort עשיר גם בפלבנואידים, המפורסמים בהשפעותיהם נוגדות החמצון והאנטי דלקתיות. זה מה שעושה אותו כל כך טוב בריפוי ותיקון העור.

לשמן סנט ג’ון יש סגולות מרפא – הוא מרגיע גירויים, מסייע בדלקות, מקל על גירוד וגם משקם ביעילות את העור. הוא מעניק לחות ומרכך את העור, מזין אותו ביעילות ומחזיר לעור מראה בריא.

שמן סנט ג’ון הוא גם אנטיבקטריאלי ואנטי ויראלי, מרגיע ומחזק את העור. הוא ידוע בפעולת ההתחדשות שלו בכוויות שמש ובפצעים קלים. מונע דלקות בעור ומשפר את זרימת הדם. ניתן להשתמש בשמן סנט ג’ון בשמנים ותחליבים לעור יבש, רגיש או מגרד.

שמן שורש ג’ון משמש לטיפול בפצעים קלים וכוויות, כוויות שמש, אקנה, קשקשים ואקזמה.

כיצד להשתמש בשמן סנט ג’ון על העור?

שמן שורש ג’ון משמש באופן מקומי לריפוי פצעים, זיהומי עור, אקזמה ומחלות עור רבות אחרות. שימוש קבוע חשוב הן בטיפול והן במניעת מחלות. ניתן להשתמש בשמן סנט ג’ון בטיפוח השיער פעם או פעמיים בשבוע. מרחו אותו לפחות 30 דקות לפני שטיפת השיער ועסו אותו בעדינות לתוך הקרקפת למשך מספר דקות. לאחר מכן, יש לשטוף את השיער ולהסיר שומנים.

שמן סנט ג’ון יכול לשמש גם לנפיחות, עצירות וכאבי גזים. צריכה יומית לא תעלה על 2 כפיות. זהירות נדרשת עקב אינטראקציות של סנט ג’ון wort עם תרופות. שמן סנט ג’ון יכול לשנות או לנטרל את ההשפעות של תרופות. אנשים שצריכים ליטול תרופות באופן קבוע צריכים להתייעץ עם מומחה רפואי לפני השימוש.

אם מתרחשים ממצאים חריגים כגון כאבים, עקצוצים, פצעים שאינם מחלימים או תגובות עוריות במהלך השימוש בשמן סנט ג’ון, יש להפסיק את השימוש בו ולהתייעץ עם מומחה רפואי.

איך מכינים שמן סנט ג’ון?

אנו משתמשים בכמה שיטות להשגת סנט ג’ון wort. השיטה הנפוצה ביותר היא השיטה הבאה. 100 גר’ פרחי סנט ג’ון טריים או מיובשים נמעכים מעט ומוסיפים לצנצנת זכוכית עם 250 גר’ שמן זית. את התערובת הזו משאירים בשמש למשך 30 יום עם ניעור מדי פעם, לאחר 30 יום מסננים אותה. אם נשתמש בפרחי סנט ג’ון טריים, השמן יהיה אדום, אם נשתמש בפרחים מיובשים, השמן יהיה צהוב. מבחינת ההשפעה, לשניהם אותם מאפיינים.

מקור: מרכז החדשות

Leave a Comment