יתרונות עיסוי לילדים

אחד הדברים המרתקים ביותר בעיסויים הוא שהוא אינו מוגבל לאנשים בגיל מסוים. כל אחד ללא קשר לגיל ומין יכול לקצור את היתרונות של טיפול בעיסוי. למרות שנוהג זה מנוצל בדרך כלל על ידי מבוגרים, הורים לתינוקות שזה עתה נולדו וילדים קטנים מצטרפים לשורותיהם. הורים אלו מחפשים באופן פעיל צורה זו של טיפול אלטרנטיבי על מנת להבטיח חינוך נאות של יקיריהם.

הטכניקות לטיפול בעיסוי אלטרנטיבי הן בדרך כלל זהות עבור תינוקות וילדים כאחד. עם זאת, ההבדל טמון בטיפול הנכון וגם בגודל ההטבות שהם מעניקים לילדים בגילאים שונים.

טיפול עיסוי אלטרנטיבי לתינוקות

עיסויי תינוקות דורשים טיפול ותשומת לב קיצוניים מכיוון שיש להם השפעה ישירה על המוח האנושי. יש שפע של יתרונות של צורת מגע מיוחדת זו. עיסויי תינוקות מועילים בשיפור ההתפתחות הפיזית, הרגשית, הנפשית והחברתית של התינוק. הם יוצרים קשר חזק בין הורה לילד כשהתינוק נחשף לתחושת המגע העדין. יתרה מכך, הוא יעיל מאוד בסיוע לפגים לעלות במשקל. זה משפר את ההתפתחות המוטורית אצל תינוקות שנחשפו לקוקאין ומקל על תפקוד הנשימה של תינוקות החווים אסטמה. תינוקות כאלה מראים רווחים חיוביים בהתנהגות וירידה בהורמון החרדה והלחץ, קורטיזול לאחר טיפול עיסוי.

תינוקות נוטים לבכות הרבה מכיוון שזהו האמצעי היחיד שלהם להביע את עצמם בשלבים המוקדמים של הינקות. עיסוי עדין יכול להרגיע תינוק בוכה וגם להקל על כל כאבי בטן, מחלות מחזור ועיכול. יתר על כן, זה עוזר להורים טריים להרגיש בנוח עם ילדם כך שזה מצב של win-win לכולם. מפגש עיסוי לתינוק של שלושים דקות צריך להיות חלק משגרת היומיום של כל הורה.

עיסוי אלטרנטיבי לילדים

עיסוי ילדים שונה מתינוקות במובנים רבים ומציע יתרונות רבים. הפרעת קשב וריכוז הידועה גם בשם ADHD, היא הפרעה פסיכיאטרית העולה במהירות בקרב ילדים. הערכה כללית מצביעה על 3-7% מכלל הילדים והמתבגרים בגיל בית הספר כסובלים מהפרעות קשב וריכוז. מחקרים הוכיחו שטיפול בעיסוי הוא כלי יעיל להתמודדות עם הפרעה זו. מחקר שנערך לאחרונה גילה כי נערים מתבגרים שקיבלו 10-15 דקות של טיפול אלטרנטיבי לעיסוי יומי הראו שיפור במיקוד ופחות עייפות. הם גם דירגו את עצמם מאושרים יותר והראו סימנים בולטים של מצב רוח חיובי.

יתרונות לטווח ארוך של טיפול אלטרנטיבי

יתרון נוסף לטווח ארוך של טיפול בעיסוי ילדים הוא בכך שהוא מסכל כל בעיה פוטנציאלית שהילד עלול להיתקל בהן במהלך חייו הבוגרים. Marybetts Sinclair, אחת החלוצות בעיסויי ילדים היא מטפלת בעיסוי וכותבת על חוויותיה שלה בעבודה עם מבוגרים. היא ציינה שניתן היה לטפל ביעילות בטיפול בעיסוי בבעיות רבות של מבוגרים במהלך ילדותם.

נקודות טריגר מפציעות ילדות עלולות לגרום לכאב ולנוקשות שרירים בחיים הבוגרים. פציעת לידה שמעולם לא החלימה עלולה לגרום לבעיות מבניות. חלק מהילדים עוברים טראומה רגשית שאם אינה מטופלת מלווה אותם בחייהם הבוגרים. את כל זה, לדברי סינקלייר, ניתן למנוע באמצעות טיפול עיסוי אלטרנטיבי.

החלק הטוב ביותר בטיפול בעיסוי אלטרנטיבי הוא שזהו פתרון טבעי לחלוטין לבעיות רבות ואינו מצריך שימוש בתרופות מרשם או תרופות כלשהן. זה בטוח ב-100% ואין לו תופעות לוואי שליליות כלשהן מה שהופך אותו לאידיאלי עבור ילדים בכל הגילאים.

Leave a Comment