יתרונות פיזיים של עיסוי

לאחר יום ארוך, עיסוי יכול לעזור לך להירגע ולהירגע. הגוף שלך יעריך את הצורה היעילה הזו של ניהול מתחים. למד על היתרונות הפיזיים של טיפול אלטרנטיבי זה.

הפחתת כאבי שרירים

כאבי שרירים יכולים להיות מתישה עבור אנשים רבים. עיסוי יכול להיות כלי יעיל להקלה על כאבי שרירים ומתחים. לאחר מפגש, רוב האנשים יוצאים רגועים ונינוחים יותר. הלישה והתנועות המעגליות מכוונות לשכבות עמוקות של שריר. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשים המתאוששים מפציעה.

חסינות משופרת

מתח קבוע עלול להמיט הרס על המערכת החיסונית של הגוף. מערכת חיסון מוחלשת מובילה לרוב ליותר מחלות וזיהומים. מפגשים רגילים יכולים לעזור לשפר חסינות באופן טבעי. קיימות מספר סיבות לשיפור זה. ראשית, תנועות הלישה עוזרות להפעיל יכולת ציטוטוקסית בתוך הגוף, הכוללת תאים הורגים שילחמו בזיהום. תהליך זה מסייע גם בסילוק תאי T בגוף, מה שעוזר למערכת החיסון לתפקד בצורה יעילה יותר. הסרוטונין מתגבר באופן טבעי לאחר סשן, מה שגם מחזק את החסינות באופן טבעי.

נלחם בדיכאון

כאשר הדיכאון מכה, עיסוי עשוי להיות דרך יעילה להילחם בו. מתח ואומללות מביאים בדרך כלל לרמות גבוהות של קורטיזול בגוף. רמות גבוהות של קורטיזול קשורות לדיכאון. עם זאת, סוג זה של פיזיותרפיה יכול להפחית את רמות הקורטיזול ב-50 אחוזים. עלייה בסרוטונין ודופמין גם עוזרת לשפר ולייצב מצבי רוח.

גמישות וטווח תנועה

הזדקנות ופעילות עלולים לגרום להידוק מפרקים. מפרקים מוגבלים מביאים לירידה בגמישות ובטווחי התנועה. טיפול זה יעיל לשיפור טווחי תנועה ונוחות עם גמישות. המטפל יתמקד בלישה של שרירים, גידים, רצועות, רקמות חיבור ומפרקים. לאחר סשן, רוב האנשים יחוו נזילות רבה יותר במפרקים, מה שיכול לשפר את הנוחות ולהפחית פציעות.

זרימת דם ומחזור הדם

זרימת דם לקויה גורמת למחלות רבות, כולל כאב, כאב, עייפות ושרירים מתוחים. תנועות הלישה הללו מפעילות לחץ כדי להעביר דם דרך אזורים שונים בגוף. לאחר שחרור הלחץ, דם חדש נכנס במהירות. הלחץ משמש גם לשטוף חומצת חלב משרירים עייפים. שטיפה זו עוזרת לבלוטות הלימפה לעבוד בצורה יעילה יותר כדי לסלק פסולת מטבולית.

עור

זרימת דם משופרת מועילה גם לעור. לאחר עיסוי, העור בדרך כלל זוהר מזרימת הדם הנוספת. אם המעסה משתמשת בשמן, העור יקבל גם הזנה ולחות. ויטמין E, חוחובה, רקפת או שמן שקדים הם דוגמאות לשמנים מועילים שישפרו את מרקם העור.

עבודה של שרירים תפוסים וחלשים יכולה לגרום להם להרגיש תוססים שוב. ספורטאים יכולים לעסוק בטיפול זה או כהכנה לאירוע או כדי להתאושש ממנו. זו יכולה להיות אפשרות מעשית לעזור לך להתאושש מניתוח כדי להילחם נגד נפיחות לאחר ניתוח. בין אם חווית פציעה או שאתה חווה מתח, עיסוי יכול להיות דרך יעילה לעזור לך להרגיש טוב יותר.

Leave a Comment