כיצד לבצע עיסוי פרינאום המקל על הלידה?

class=”cf”>

אחד הפחדים הגדולים ביותר של אמהות שרוצות לידה רגילה הוא טראומה או אפיזיוטומיה שעלולה להתרחש בפרינאום (האזור שבין הנרתיק לפי הטבעת) לאחר כאבי לידה. עם זאת, יש פתרון למצב זה. יש דברים שנשים ורופאים מיילדים יכולים לעשות עבור נשים שעומדות ללדת.

מהו עיסוי פרינאל?

עיסוי של הפרינאום, שיכול בקלות להכין נשים בהריון ללידה; זה מאפשר לשרירים ולרקמות באזור הנקבים להימתח ולהתרכך. מגביר את המודעות לשרירי הנקבים. להיות מודעת לשרירים הללו שצריכים להירגע במהלך הצירים ולהבחין כיצד הם נרגעים ומתכווצים עוזרים מאוד לתהליך הלידה.

לאזור הנקבים יש מנגנון מצוין ללידה. במהלך גדילת התינוק, עם סבלנות, איטיות, תנוחות לידה אקטיביות ודחיפה ספונטנית, הוא נמתח ונפתח בעדינות כמו אקורדיון, ומאפשר לתינוק להיוולד ולחזור במהירות למצבו הקודם לאחר הלידה. ניתן לתמוך במנגנון המושלם הזה על ידי “עיסוי פרינאום”.

class=”cf”>

מתי לעשות עיסוי פרינאל?

החל מהשבוע ה-36 להריון ניתן לבצע עיסוי פרינאום למשך כחמש דקות פעמיים בשבוע, לאחר התייעצות עם הרופא. לפני התחלת העיסוי וודאו שהציפורניים קצרות ונקיות ושאתם שוטפים את הידיים היטב. ניתן להשתמש בשמנים טבעיים כמו שקדים, קוקוס או חיטה או שמנים מעורבים לפרינאום. חשוב שהשמן בו תשתמש יהיה טבעי.

איך לבצע עיסוי פרינאל?

העמדה המתאימה ביותר לעיסוי הפרינאום יכולה להיות תנוחת חצי ישיבה, בה הגב נתמך בכריות, או תנוחה שבה רגל אחת מורמת בעזרת כיסא. לאחר ביצוע נכון של העיסוי, ניתן להשתמש בכל תנוחה המתאימה לגופך.

בהתחלה יש להחדיר את שתי האצבעות (בימים הראשונים ניתן להשתמש גם באחת) איתן מרחת את השמן, כ-3-4 ס”מ לתוך הנרתיק והתחל למתוח בעדינות את שרירי הנרתיק לכיוון פי הטבעת. אם נשווה את אזור הנקבים לשעון; הדגדגן הופך לשתיים עשרה ופי הטבעת הופך לשש. אתה תחליק את האצבע מהנרתיק לכיוון פי הטבעת, כלומר למטה, לכיוון שלוש, שש, תשע ותשע, שש, שלוש. תנועה זו תהפוך למתיחה עדינה, אך לא אמורה להיות תחושת צריבה או צריבה. בימים הבאים, על ידי הגברת מעט לחץ האצבעות, ניתן לתמוך בפיתוח הגמישות של אזור הנקבים ובכך למנוע את הסיכון לקרעים או אפיזיוטומיה.

class=”cf”>

דולה ומאמנת הכנה ללידה
Özge Dündar Taşkın

מתי התינוק שלי יוולד?

Leave a Comment