כיצד להקל על כאבי מותניים וצוואר? טיפול בדיסק צווארי בצמחי מרפא

הסובלים מכאבי גב וצוואר מחפשים דרכים להיפטר מכאבי גב וצוואר. מה טוב לחולי כאבי גב וצוואר? האם יש פתרון צמחי לכאבי גב וצוואר? הוא שואל את שאלותיו. כיצד להשתמש בשמן שומשום ושמן מרווה לפריצת דיסק, פריצת דיסק צווארית ולכל האזורים הכואבים בגוף.מצבים מסוימים גורמים לכאבים במותניים ובצוואר. בין אלה, הסיבות העיקריות שעלולות לגרום לכאבי צוואר יכולות להיות תנוחות שינה לא נוחות, מתח ומתחים שאתם חווים בחיי היומיום שלכם, שינה ממושכת או שכיבה על מיטה רכה מדי.

תמיסת צמחים לפריצת דיסק צווארי: מערבבים שמן תפוחים מריר (שמן מרווה) ושמן שומשום. כשהצבא העות’מאני יצא למערכה, הם תמיד לקחו איתם שמן שומשום, שהיה חלק מהמטבח העות’מאני. אין יותר כאב או כאב בעת עיסוי עם שמן שומשום על חבורות וסדקים. מאחר וישנם מחקרים רבים המראים כי טיפול בפריצת דיסק צווארי עיסוי בצמחי מרפא יכול להקל על כל כאב בגוף; זה יכול גם לעזור להפחית כאבי צוואר הנגרמים על ידי זרימת דם מוגברת. החומרים שאתם צריכים לתמיסה שאתם צריכים להשתמש הם: שמן זית שטוב לכאבי אוזניים ושיניים ושמן קוקוס שטוב לעור יבש, כתמי עור ואפילו אקזמה. לאחר מקלחת חמה וייבוש העור לפני העיסוי, חממו את השמנים שערבבתם כף אחת בכל פעם והמתינו עד שהם מגיעים למרקם חמים. לאחר מכן ניתן לעסות אותו בתנועות סיבוביות על הצוואר (במקרה של כאבים עזים יש למרוח קלות רבה) ולחזור על תהליך זה כל בוקר.

תרופה צמחית טבעית לפריצת דיסק צווארי

לפריצת דיסק צווארי מערבבים 1 כף שמן שומשום וחצי כף שמן מרווה ומעסים.

זוהי תרופה משלימה יעילה ביותר שיכולה להועיל לאנשים שאובחנו עם פריצת דיסק צווארית, לעזור לתקן את הבעיות הללו.

שמן שומשום – עוף עם שמן תפוח מריר

1 כפית שמן תפוחים מריר

1 כף שמן שומשום בכבישה קרה (חייב להיות בכבישה קרה)

בקערה

לאחר הוספת כף שמן שומשום בכבישה קרה וכפית שמן תפוח מר וערבב,

מי שייתן את התרופה לחולה או לעצמו,

כאשר טובלים 5 אצבעות בקערה וללא יותר מדי לחץ, עסו את חלקי הצוואר שבהם מופיע הכאב, טובלים שוב את האצבעות בקערה ומורחים באותו אופן, בצעו את ההליך הזה למשך 10 דקות.

הקורס מתבצע במשך חודש, פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

הערה: לאחר מריחת התרופה, ניתן להשתמש בתערובת השמן שנותרה בקערה ליישומים הבאים. כשהשמן במיכל נגמר, מוסיפים שמן למיכל באותה כמות ופרופורציה וממשיכים בבישול. יש להקפיד לערבב את אותה כמות שמנים בכל פעם.

Leave a Comment