כיצד לעשות עיסוי זרועות באמצעות טכניקות האפפלוראז’

טכניקת העיסוי המכונה “Effleurage” היא אחת הנפוצות והקלות ללמידה ולביצוע. עם זאת, יש לשלוט בו כדי להשתמש בו בצורה נהדרת מכיוון שהוא הרבה יותר מסתם החלקת ידיים בעדינות לאורך העור והשרירים.

טכניקות Effleurage מיושמות כמעט בכל תחומי הטיפול והטיפול בעיסוי, ולדיון קצר זה נבחן באופן ספציפי כיצד משתמשים בהן לעיסוי הזרוע. Effleurage משתמש בתנועות גלישה שהן מעט מעגליות בטבען, ודורשות מהמעסה או המעסה לעולם לא לשבור מגע פיזי עם המקלט. מטרת התהליך היא לחמם לאט את השרירים ולהמריץ את זרימת הדם, וגם להכין את השרירים הגדולים לעבודת עיסוי עמוקה יותר. Effleurage גם מבקש שהתנועות תמיד ישתמשו בלחץ הרב ביותר כשהן מכוונות לכיוון הלב, וזו דרך בדרך כלל לקבל את ההשפעות הכוללות הטובות ביותר.

ראשית, ניתן למקם את המקלט שטוח על הגב עם ידיים ורגליים מושטות בנוחות. השימוש בשמן עיסוי במהלך כל סוג של Effleurage הוא חיוני, ופיזור השמן נוטה להיות השלב הראשון של העיסוי. כל טכניקות ה-Effleurage מכוונות לכסות כמה שיותר שטח בתנועה בודדת, ובאשר לזרוע זה מעט קל.

הספק ממוקם בצד אחד של המקלט עם ידיו לאורך החלק הקדמי והאחורי של פרק כף היד. בתנועות עקביות על הידיים להחליק במעלה הזרוע ומעל החלק העליון של הכתף ובחזרה מטה אל פרק כף היד. זה צריך להתרחש לפחות שש פעמים, ואז ניתן להרים את הזרוע בזווית של ארבעים וחמש מעלות והספק יכול להתחיל להשתמש בתנועות החלקה לאורך החלק העליון של הזרוע עם לחץ הולך וגובר עם כל תנועה. היד מורמת על ידי היד הפנויה, והדבר מתהפך כאשר לעסות את הצד האחורי של הזרוע באותו אופן. התהליך חוזר על הזרוע השנייה, והעיסוי נעשה.

מגע מתמשך ולחץ ממוקד חיוניים לשימוש מוצלח ב-Effleurage על הזרועות. יש לטפל מיד בכל אי נוחות, ולחץ מופחת הוא בדרך כלל הפתרון הקל ביותר.

Leave a Comment