כיצד לרפא בורסיטיס באופן טבעי

בעוד שחלקנו גרמיים יותר מאחרים, למרבה המזל הטבע סיפק לכולנו ‘כריות’ מיניאטוריות במפרקים ספציפיים, כדי למנוע מהעצמות שלנו להתחכך זו בזו. כריות אלו נקראות בורסה, והן ממש שקיות קטנות של רקמת חיבור מלאות בנוזל בעל עקביות לבנה-ביצה, נוזל סינוביאלי.

מפרק הברך הוא אזור אחד המסופק היטב עם הבורסה הללו. יש שניים: הבורסה הטרום-פטלרית שנמצאת לפני פיקת הברך שלך, והבורסה העל-פטאלית, שיושבת ממש מעל ומאחורי פיקת הברך. יש גם שתי בורסה בכתף ​​שלך, הממוקמות עמוק בתוך המפרק, כדי לעזור לרפד את הסידור המורכב של העצמות וטווח התנועה הגדול של המפרק הזה. חלק מהגידים בגוף מצוידים גם במעטפת דמוי בורסה, במיוחד באזורים שבהם יש מספר גדול של גידים דחוסים יחד, מה שמגדיל את הפוטנציאל לחיכוך מתמיד כמו בפרקי כף היד והקרסוליים.

הבורסה יכולה להיות דלקתית או להינזק באותה קלות כמו אזורים אחרים בגוף. גורמים תכופים לפציעה הם שימוש יתר, זיהום או הפרעות אוטואימוניות כגון שיגרון. “מרפק טניס” או “ברך של עוזרת בית” הם ביטויים נפוצים לפציעות של רקמות רכות במפרקים אלה. נזק למפרק, בין אם עקב בורסיטיס או גורם אחר, מתבטא בנוקשות או מגבלות בתנועה, וכאב. במילים פשוטות, אם אתה מרגיש כאב בעת הזזת מפרק, משהו בו זקוק לתשומת לב.

הטיפולים הטבעיים הטובים ביותר לבורסיטיס הם פנימיים וחיצוניים כאחד.

– חומרים מזינים, במיוחד ביופלבינואידים, יכולים להפחית את הדלקת ולספק את חומרי הגלם לתאים לתקן את עצמם.

– משחות או משחות צמחיות, במיוחד משחת קומפרי, יכולות לחדור כדי לעזור לבורסה להחלים.

– תרופות הומאופתיות הן דרך אידיאלית להגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע, להפחית דלקת וכאב מבלי להפריע לתרופות חרדיות כלשהן.

– כמו בכל פציעות שריר-שלד, טיפולים מניפולטיביים יאיץ את תהליך הריפוי. עיסוי יכול לקדם את זרימת הדם לאזור ופינוי פסולת, ולהרגיע את השרירים שעבדו קשה כדי לפצות על בעיות בתנועה. טיפול אוסטאופתי יעזור ליישר מחדש את המפרקים סביב האזור הפגוע שמנסים לשווא לפצות.

– גם דיקור סיני יכול להועיל.

אם אתה מעוניין בבסיס הפסיכוסומטי לבעיות גוף, המפרקים מייצגים קלות תנועה לאורך החיים וגמישות עם שינוי. בעיות בכתף ​​יכולות להעיד על מטען כבד בחיים שיש לשאת.

מנוחה של האזור הפגוע במשך מספר שבועות היא חיונית – זה באמת לוקח כל כך הרבה זמן עד שהרקמה תתרפא עד כדי כך שהיא לא תיפצע בקלות שוב. אם תבחר לחזור להשתמש במפרק מוקדם מדי, יש סיכוי טוב שתסבול שוב מכאבים בקרוב מאוד. מובן שככל שתטפלו במפרק דלקתי מוקדם יותר, כך הוא יחלים מהר יותר ותיגמרו מהר יותר מכאבים וניידים שוב.

זה אולי נראה קל יותר לנסות להתעלם מהבעיה בתקווה שהיא פשוט תיעלם. אבל כאב הוא סימן מגופך שהוא זקוק לתשומת לב. איש מקצוע הבריאות הטבעי שלך יכול לעזור לך להחליט איזו צורת טיפול היא הטובה ביותר עבורך.

Leave a Comment