כסאות עיסוי עוזרים לפיברומיאלגיה ופולימיאלגיה

פיברומיאלגיה ופולימיאלגיה הם שני מצבים שונים, למרות שהייתם חושבים שהם די זהים, הם שונים מאוד במובנים רבים. באופן כללי, פיברומיאלגיה מערבת את הרקמה הסיבית כאשר כפי שפולימיאלגיה כוללת משפיעה על אזורי המפרק והשרירים. שני המצבים הללו גורמים לנוקשות באזורי הרקמות הרכות וכתוצאה מכך כאב. כסאות עיסוי שימשו כדי לעזור לסובלים מפיברומיאלגיה ופולימיאלגיה כאחד.

פיברומיאלגיה נקראת תסמונת או מחלה כרונית. תסמונת זו עלולה לגרום לכאבים עזים ולעייפות יוצאת דופן. פיברומיאלגיה משפיעה על הרצועות והגידים והופכת אותם לנוקשים. תסמינים אלו יכולים להיות נפוצים בכל חלק בגוף. התכווצויות שרירים ושריפת שרירים הן תלונות נפוצות נוספות של אדם הלוקה בפיברומיאלגיה.

Polymyalgia או polymyalgia rheumatica, פוגעת באזורי המפרק והשרירים. מצב זה הוא דלקתי באופיו, ואילו פיברומיאלגיה לא. פולימיאלגיה משפיעה לרוב על האוכלוסייה המבוגרת. רוב הסובלים ממצב זה הן נשים ולעיתים קרובות הן צאצאי סקנדינביה או צפון אירופה.

מקורות אפשריים של פולימיאלגיה עשויים לבוא מהפרעה גנטית, דלקת מפרקים שגרונית, הפרעה אוטואימונית או גורם סביבתי למרות שזה לא בטוח. התסמינים של polymyalgia rheumatica הם נוקשות וכאב בשרירי הירכיים העליונות, הצוואר, הירכיים, הכתפיים, הזרועות העליונות. לסובלים עלולים להיות גם ירידה במשקל, חום ו/או אובדן תיאבון. תסמינים אלו יכולים להופיע ללא אזהרה.

הטיפול מתחיל בשיטות טבעיות כגון טיפול בעיסוי ואם לא מצליח, ניתן להשתמש בטיפול תרופתי כדי להפחית את התסמינים ולשפר את איכות החיים. שני המצבים הללו משפיעים על הרקמות הרכות. הם נעשים נוקשים ונוקשים מה שגורם לכאבים, כאבים ואי נוחות.

שיטות הטיפול הטבעיות כוללות מתיחות, פעילות גופנית קלה וטיפול בעיסוי. ההתמקדות היא בהחזרת גמישות וגמישות רבה יותר לאזורי הרקמות הרכות. מתיחה עוזרת להאריך את הרקמות הרכות כדי להחזיר את הגמישות. פעילות גופנית קלה עוזרת להגביר את כוחן של הרקמות הרכות. טיפול בעיסוי משמש להארכת השרירים כדי לעזור להם להתאושש לאחר פעילות גופנית וכדי לשמור אותם אלסטיים.

מכיוון שכאב הוא סימפטום של פיברומיאלגיה ופולימיאלגיה כאחד, כסאות עיסוי מצאו שיטה יעילה להקלה. כסאות עיסוי עוזרים להחזיר את הגמישות תוך הפחתת הכאב הנלווה למצבים אלה. כמובן, מכיוון שהרקמות הרכות נוקשות, כל פעילות ראשונית לשיקום הגמישות עלולה לגרום לכאב ראשוני כלשהו.

יש להתגבר על מכשול הכאב הראשוני שהופך את אזורי הרקמות הרכות לגמישות יותר. זה החלק הקשה ביותר ביציאה לדרך לנורמליזציה. שגרה של דיאטה, פעילות גופנית, מתיחות ועיסוי חשובה כדי שהרקמות הרכות יחזרו להיות נוקשות.

שני המצבים הללו יכולים להיות מתסכלים מאוד עבור החולים, מכיוון שאין תרופה. התסמינים הם מוקד הטיפול עד למציאת תרופה. בתסכול שלהם מלחפש אמצעים אלה אנשים רבים אכן פונים לטיפול אלטרנטיבי כדי לעזור לעצמם להקל על תסמיני הכאב שלהם. רבים מצאו כיסא עיסוי ככלי הכרחי להתמודדות עם שני המצבים.

כסאות עיסוי מספקים טיפול עיסוי יעיל ובעלי יכולת גוף מלאה. טיפולים טיפוליים נוספים כלולים בכיסאות עיסוי כגון גופי חימום, מערכות משיכה ואפילו נגני מוזיקה. אלו עוזרים להחזיר את הגמישות בחזרה לאזורי הרקמות הרכות המושפעות ממצבים אלו. התייעץ עם איש המקצוע הרפואי שלך לגבי טיפולים המתאימים למצבך.

Leave a Comment