למה להוסיף עיסוי למשטר הבריאות שלך ואיזה סוג עיסוי כדאי לנסות?

אי אפשר להכחיש את כוחו של עיסוי. ללא קשר לשמות התואר שאנו מעניקים לו (טיפול, פינוק) או הסיבות שאנו מחפשים אותו (הקלה במתח, טיפול בכאב), טיפול בעיסוי יכול להיות בעל ברית רב עוצמה במשטר הבריאות שלך. מומחים מעריכים כי למעלה מתשעים אחוז מהמחלות קשורות ללחץ. ואולי שום דבר לא מזדקן אותנו מהר יותר, פנימי וחיצוני, מאשר מתח גבוה. בעוד שביטול החרדה והלחץ לחלוטין בעולם המהיר הזה עשוי להיות אידיאליסטי, עיסוי יכול, ללא ספק, לעזור בניהול מתח. מחקרים ממשיכים להראות את היתרונות העצומים של מגע – שיכולים לנוע מטיפול במחלות כרוניות, הפרעות נוירולוגיות ופציעות, ועד להקלה על המתחים של אורח חיים מודרני. כתוצאה מכך, הקהילה הרפואית מאמצת באופן פעיל את עבודת הגוף, והעיסוי הופך לחלק בלתי נפרד מהטיפול בהוספיס ויחידות טיפול נמרץ בילודים.

עיסוי איורוודי איורוודה היא מערכת בריאות טבעית שמקורה בהודו המשלבת עיסוי, מדיטציה ותרופות צמחיות. עיסוי איורוודי, הידוע גם בשם Abhyanga מבוצע בדרך כלל על ידי מטפל אחד או שניים באמצעות תערובת מחוממת של שמנים צמחיים המבוססת על מערכת ההומור האיורוודית. האיורוודה מלמדת אותנו שכולם צריכים עיסוי על בסיס קבוע. בדיוק כמו שמכונה זקוקה לשימון, הגוף אוהב להיות משומן כדי להגן עליו מפני פגעי החיים והזמן. עיסוי Abhyanga רגיל מקדם ריפוי ושיקום על ידי סילוק רעלים מהגוף כך שאנרגיות התחדשות של הגוף עשויות לזרום בצורה חופשית יותר. מפגש יעורר את העצבים העדינים (נאדיס) ומרכזי האנרגיה (צ’אקרות) של הגוף והנפש.

עיסוי בואן טכניקת בואן כוללת תנועה מתגלגלת על פני פאשיה, שרירים, רצועות, גידים ומפרקים. אומרים שהוא אינו כרוך במגע עמוק או ממושך עם רקמות השריר כמו ברוב סוגי העיסוי, אך מתיימר להפגת מתחים ומתחים בשרירים ולהחזרת זרימת לימפה תקינה. הוא מבוסס על שיטות שפותחו על ידי טום בואן האוסטרלי. טכניקת Bowen מורכבת מסדרה של תנועות אור ספציפיות על פני גידים, שרירים ופשיה בכל הגוף. המטפל משתמש באגודלים ובאצבעות כדי לבצע את המהלכים ומפעיל את מה שנקרא לפעמים “לחץ גלגל עין”. מונח זה אומר רק שהלחץ בשימוש עם הידיים אינו גדול ממה שיהיה נוח כאשר מופעל על גלגל העין. תנועות קלות מאוד אלו על העור אינן פולשניות או כבדות, אך אומרים שיש להן את אותן השפעות ריפוי על הגוף כמו טכניקות רבות שיש. מטרת טכניקת בואן היא להתחיל בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף ולתת לגוף לרפא את עצמו.

רפלקסולוגיה רפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי הוליסטית הכוללת לחץ ועיסוי של נקודות הרפלקס בכפות הרגליים והידיים. הוא מלמד שכוח החיים או האנרגיה נעים בכל הגוף מול מסלולי עצב ומרידיאן (אנרגיה), ושאם זה נחסם, זה יכול לגרום לחוסר איזון. ניתן לזהות חסימות אלו באמצעות נקודות הרפלקס ולהתפוגג על ידי טכניקות לחץ ועיסוי המעודדות ריפוי. רפלקסולוגיה יכולה לסייע בהקלה על כאבים וחרדות, מצב רוח ירוד, גלי חום, בחילות, הקאות ועייפות, וכן לסייע בריפוי רקמות.

שיאצו שיאצו (“שי” שפירושו אצבע ו-“אטסו” שפירושו לחץ.) הוא טיפול ממוצא מזרחי (מזרחי) המשתמש בלחץ המופעל עם אגודלים, אצבעות וכפות ידיים על אותם מרידיאנים אנרגטיים כמו אקופרסורה ומשלב מתיחה. שיאצו הוא טיפול מרגיע עמוק ועם זאת ממריץ וניתן להשתמש בו כדי לעזור עם עייפות, מתח, חרדה, דאגות, מתח שרירים, נדודי שינה, גלי חום ותופעות לוואי של תרופות כגון הפרעות עיכול ועצירות.

Leave a Comment