מה ההבדל בין עיסוי ספורט לעיסוי תאילנדי?

ישנם קווי דמיון רבים בין עיסוי ספורט לעיסוי תאילנדי, והבדלים רבים ברורים, אם כי מתרגלים רבים מרגישים שהם תואמים מאוד ומשלבים בין השניים להשפעה רבה.

עיסוי ספורט הוא אחת הגישות הטיפוליות המערביות הפופולריות ביותר לעיסוי. זה לא עיסוי הרפיה כללי, אלא כזה המתמקד בהפחתת מתח, כאב, פציעות והגברת ביצועי הגוף. זה בדרך כלל עיסוי עמוק שעובד על עקרונות תפקוד השרירים, העצמות והעצבים. בדרך כלל ניתן על שולחן עיסוי, עם שימוש בשמן, עיסוי ספורטיבי משתמש במגוון טכניקות שונות כדי למתוח וליישר מחדש את שרירי הגוף. זה יכלול לעתים קרובות מספר מתיחות מיושמות. מקובל לעבור הערכת יציבה לפני פגישה, כדי שהמתרגל ישקול היכן יכולה להיות הבעיה של האדם בסופו של דבר. מוקד הפגישה יהיה הקלה על תסמיני כאב באזור הנגוע, אך גם באזורים שאינם מושפעים ישירות אלא גורמים באופן עקיף לתסמינים. לאחר מפגש, ניתן להציע הצעות לשגרת תרגילים לתרגול בבית, כדי להתבסס על השיפורים שנעשו במהלך העיסוי.

עיסוי ספורטיבי אינו רק לטובתו של איש הספורט – למעשה, נפוץ הרבה יותר שאדם ממוצע המבקש עיסוי ספורטיבי הוא איש מקצוע המבוסס על משרד הסובל עם מתח וכאבים בגב העליון, בצוואר ובכתפיים, או מתיחות בגב התחתון. , חולשה וכאב. זה מועיל לכולם.

עיסוי יוגה תאילנדי, המכונה לעתים קרובות רק עיסוי תאילנדי בקיצור, הוא חלק מהמערכת הרפואית העתיקה והמסורתית של תאילנד. מיושם על ידי לפחות אחד מבני רוב משקי הבית, הוא שימש כמערכת בריאות מונעת כללית בקרב משפחות תאילנדיות. התאילנדים אינם בקיאים באנטומיה ופיזיולוגיה כמו העוסקים בטכניקות עיסוי מערביות כמו עיסוי ספורט, אלא ניגשים לעיסוי מתוך הבנה של ערוצי אנרגיה העוברים בגוף, כמו כלי דם ודומים מאוד למרידיאנים הסיניים של הדיקור. העיסוי התאילנדי מפעיל את ערוצי האנרגיה של הגוף בעיקר, והמפרקים, השרירים והרקמות הרכות משניות. הוא ניתן עם הנמען בלבוש מלא, לובש לבוש נוח רופף, על מחצלת פוטון על הרצפה.

העיסוי ניתן בצורה מאוד איטית, מדיטטיבית ומודעת. המתרגל משתמש במכניקת גוף מבריקה מבחינה טכנית כדי להעביר משקל גוף, במקום כוח שריר, וישתמש ברוב חלקי גופו כדי לבצע את העיסוי. לחיצות ולחיצות עמוקות ואיטיות מופעלות, אבל העיסוי התאילנדי ידוע בעיקר בשלל המדהים של מתיחות יוגה מיושמות, המאתגרות ופותחות את הגוף של הנמען ומשאירות אותו רגוע, מלא אנרגיה, גבוה יותר ומרחיב יותר.

עיסוי תאילנדי יכול להינתן להרפיה כללית או לטיפול רפואי, או יכול להיות ממוקד בתוצאה טיפולית ספציפית יותר, בדומה לעיסוי ספורט. זה מועיל במיוחד לאדם הממוצע שיושב ליד שולחן כל היום, עם מעט תנועה של גופו. המתיחות והמניפולציות של העיסוי התאילנדי באמת זורמים את האנרגיה שלעתים קרובות נעשית עומדת כאשר אנו נייחים לתקופות ארוכות.

רבות מהטכניקות של ספורט ועיסוי תאילנדי דומות מאוד, כמו לחיצות ומתיחות, ועיסוי ספורטיבי יכול ויהיה מיושם לעתים קרובות על בגדים או מגבות. חלק מהמתרגלים למדו את שניהם וישלבו אותם לתוצאות יעילות מאוד.

בניגוד למה שחלק אולי שמעו, עיסוי ספורטיבי או תאילנדי טוב ומיושם במיומנות לא יגרום לך כאב טראומתי או ישאיר אותך חבול וכואב במשך ימים. אתה עלול לחוות איזה ‘כאב טוב’ טיפולי שמשפיע על תחושת הקלה מיידית, אך לא יותר.

Leave a Comment