מוזיאון זה מכיל מכשירים כירורגיים בני כמה מאות שנים

תהליך הפיתוח של כלי עבודה ידניים כירורגיים ומכשירים וחומרים נוספים בתחום הבריאות מהעבר ועד היום מוצג במוזיאון לכלי ניתוח ובריאות בסמסון.

בית המלאכה ההיסטורי לתחזוקת הרכבות של רכבת המדינה של הרפובליקה של טורקיה, שהיה רדום בסמסון, שופץ והפך למוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות. מוזיאון המציג שתי אלונקות ממלחמת העצמאות ועליהן עקבות של דם וזיעה של חיילים, פירות, מוצרי תמיכה למטופלים ששימשו בעבר בבתי חולים ופיתוח מכשירי ניתוח ישנים המשמשים ברפואת נשים, אוזן, אף וגרון. רפואת שיניים. טיפול, מושך את תשומת הלב של האזרחים מאז פתיחתו ב-2021.

Tuğba Kaya, רכז המוזיאון למכשירים כירורגיים ובריאות, אמר: “מטרת פתיחת המוזיאון שלנו היא להראות ולשתף אנשים במה היו מכשירי יד כירורגיים מהעבר ועד ההווה. באחד מחלקי המוזיאון שלנו תוכלו לראות יצירות מהמאות ה-18 וה-19. מכיוון שהוא מנוהל על ידי האגודה לחדשנות באשכולות רפואיים, חלק אחר של המוזיאון שלנו מכיל כלי עבודה ידניים מתוצרת חברי האשכול שלנו. אנחנו הראשונים בטורקיה והשלישיים בעולם בייצור כלי עבודה ידניים כירורגיים. במוזיאון שלנו יש כלים רבים, כמו מחבתות ניקוז, תרמופורים, קשקשים, מקלות הליכה וקביים, מכונות עיסוי ומכשירים לקרני סגול.

יש לנו גם עוברים במוזיאון שלנו, שהובאו מהמחלקה לאנטומיה של אוניברסיטת Ondokuz Mayıs. העניין של האזרחים והסטודנטים במוזיאון שלנו ממשיך לגדול. הפרויקטים שלנו ממשיכים במוזיאון. מנהלת הבריאות המחוזית של סמסון מספקת הדרכות עזרה ראשונה לסטודנטים. “אז אנחנו מתגמלים את המשתתפים בפרסים”, אמר.
המוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות מושך את תשומת הלב של כולם.

Leave a Comment