מוזיאון זה מציג כלי ריפוי ישנים

מוזיאון זה מציג כלי ריפוי ישנים

SAMSUN במוזיאון למכשירים כירורגיים ובריאות בסמסון מוצגים מכשירים כירורגיים שבהם טופלו בעבר. גורים מושכים את מירב תשומת הלב במוזיאון.

סדנת תחזוקת הרכבות ההיסטורית של רכבת המדינה של הרפובליקה של טורקיה, הממוקמת ברובע İlkadım, שופצה והפכה למוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות ב-2021. במוזיאון, שהרחיב את תכולתו עם הזמן, אלונקות עם עקבות של דם וזיעה של חיילים, עוברים, מכשירי תמיכה למטופלים ששימשו בעבר בבתי חולים ומכשירי ניתוח ישנים לגינקולוגיה, לטיפול באוזניים, אף וגרון ורפואת שיניים. מוצגים. במוזיאון, שאירח אלפי מבקרים מאז פתיחתו ב-2021, ביקרו ב-2022 כ-100,000 איש.

עניין רב בפירות

מתאם המוזיאון למכשירים כירורגיים ובריאות, Tuğba Kıyıcıoğlu, תוך שהוא מספק מידע על המוזיאון, אמר: “הבניין שלנו הוקם בשנת 1926 כבית מלאכה לתחזוקה ותיקון של מסילות הברזל של הרפובליקה של טורקיה. המוזיאון שלנו נפתח ב-3 בדצמבר 2021. הוא מכיל חפצים מהמאות ה-18 וה-19 במוזיאון שלנו, מכשירים עם קרניים סגולות, תותבות, אורתוזים ורצועות לבקעים. יש לנו גם עוברים שנתרמו לנו מהמחלקה לאנטומיה של אוניברסיטת Ondokuz Mayıs. “גם הלב שלנו זמין. המבקרים המקומיים והבינלאומיים שלנו מגלים עניין רב בהמלטות ובעוברים שלנו. מספר המבקרים במוזיאון שלנו בשנת 2022 הוא בין 90-100 אלף איש. בשנת 2023, אנו מצפים לכמעט 500,000 מבקרים”, אמר.

היצירות המוצגות במוזיאון שייכות ברובן למאות ה-18 וה-19. המוזיאון, שבו נמצאים כיסאות בית חולים מהמאה ה-18, אלונקות, תותבות-אורתוזות, מכשירים דנטליים ומערכות בדיקות עיניים, מציג גם כלי יד כירורגיים שיוצרו בסמסון.

Leave a Comment