מוצרי ארומתרפיה טבעיים ושמנים אתריים – העובדות והיתרונות!

עובדות ויתרונות מהשימוש במוצרי ארומתרפיה טבעיים.

ארומתרפיה טבעית כוללת שימוש בשמנים אתריים שמקורם בצמחים, שיחים ועצים יכולים לשמש כדי להקל על מחלות פסיכולוגיות ולטפל במצבים רפואיים. שמנים אלו נמצאים בשימוש נרחב בקוסמטיקה, הם יכולים לשמש גם לשיפור מצבי הרוח ולהפחתת מתח. ידוע שיש להם השפעות עוצמתיות על הנפש והגוף כאחד.

בניגוד לרוב הבשמים, שמנים אתריים מכילים תכונות טיפוליות והם 100% טבעיים ללא כימיקלים מעשה ידי אדם. הם מופקים בדרך כלל על ידי זיקוק מחלקים שונים של צמחים כגון פרחים, עלי כותרת, שרפים, עלים וקליפת עץ. יש מאות שמנים לבחירה. לכל אחד תכונות שונות ומציע פתרונות למחלות שונות שהן חלק מחיי היום יום. ההשפעות של שמנים אתריים הן כפולות. בעוד השמן חודר לשכבות העמוקות יותר של העור ומטפל ישירות בבעיה הפיזית, הארומה פועלת על הנפש כדי להרגיע את הנפש.

ניתן למרוח שמנים ומוצרים ארומתרפיים טבעיים על הגוף בצורה של עיסוי, בשימוש באמבטיה ומבערים כדי לקדם בריאות ורווחה. לבנדר נמצא בשימוש פופולרי ברוב מוצרי הארומתרפיה.

ניתן להוסיף כמה טיפות לבנדר לשמן נשא; שמן שקדים מתוקים או זרעי ענבים ליצירת שמן עיסוי שמרגיע את השרירים ומרגיע את הנפש. למטרות רחצה ניתן להוסיף למים לבנדר וורד כדי להירגע ולהכין אותך לשנת לילה טובה. לבונה מועילה לעור בוגר והיא משמשת גם בהכנת קטורת. רוזמרין יכול להעלות את מצב הרוח שלך וגם לעזור עם נשירת שיער.

בפן הפיזי, ארומתרפיה מספקת השפעות טיפוליות שונות כמו חיטוי, משכך כאבים והרדמה. לכן ניתן להשתמש בו כדי להקל על מחלות ספציפיות או לטפל בבעיות פיזיות ספציפיות. אינהלציה היא שיטה שבה נעשה שימוש בארומתרפיה לטיפול בבעיות נשימה. אקליפטוס ועץ התה הם שמנים אתריים המשמשים להקלה על גודש באף. ניתן להוסיף שמנים אתריים כגון לבנדר ועץ התה לקרמים, ג’לים וקרמים לשימוש על עור בעייתי, עקיצות חרקים וכוויות קלות.

בפן הפסיכולוגי, הניחוחות יכולים לרפא בעיות כמו דיכאון ונדודי שינה. יתרונות כאלה ניתן להשיג באמצעות שימוש במפזרים, מבערים, נרות ותרסיסים. ההשפעה הטיפולית של הניחוחות המענגים של שמנים אתריים מרגיעה את הנפש ועוזרת לגוף להחלים. אומרים שתחושת התחדשות נוצרת משאיפת ארומה של שמנים אתריים. כאשר מולקולות הארומה מתפזרות לאטמוספירה, הן נלקחות לריאות ונספגות בזרם הדם; ההשפעות הן פיזיות ופסיכולוגיות.

בקניית מוצרי ארומתרפיה טבעיים, חשוב לך לוודא שהבסיסים כגון קרמים, קרמים ושמפו וכו’ אינם מכילים כימיקלים או תוספים סינתטיים שכן אלו לא יתנו לך את האפקט הרצוי ועלולים לגרום לפגיעה בבריאותך הכללית. אם אתם משתמשים בארומתרפיה תוצרת בית, חשוב לקבל עצה ממטפל ארומתרפי מנוסה ומוסמך מכיוון שריכוז גבוה מדי של שמנים מסוימים עלול להזיק ודילול נמוך עלול להיות לא יעיל.

Leave a Comment