מכשירי ניתוח בני מאות שנים נמצאים במוזיאון זה סוכנות העיתונות של איהלס

תהליך הפיתוח של כלי יד כירורגיים ומכשירים וחומרים נוספים בתחום הבריאות מהעבר ועד היום מוצג במוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות בסמסון.

בית המלאכה ההיסטורי לתחזוקת הרכבות של רכבת המדינה של הרפובליקה של טורקיה, שהיה רדום בסמסון, שופץ והפך למוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות. מוזיאון המציג פיתוחן של שתי אלונקות ממלחמת העצמאות ועליהן עקבות של דם וזיעה של חיילים, עוברים, מוצרי תמיכה למטופלים שהיו בשימוש בעבר בבתי חולים ומכשירי ניתוח ישנים ששימשו ברפואת נשים, אוזניים, אף. וטיפול בגרון ושיניים, מושך את תשומת לב האזרחים מאז פתיחתו ב-2021.

Tuğba Kaya, רכז המוזיאון למכשירים כירורגיים ובריאות, אמר: “מטרת פתיחת המוזיאון שלנו היא להראות ולשתף אנשים במה היו מכשירי יד כירורגיים מהעבר ועד ההווה. באחד מחלקי המוזיאון שלנו תוכלו לראות יצירות מהמאות ה-18 וה-19. מכיוון שהוא מנוהל על ידי האגודה לחדשנות באשכולות רפואיים, חלק אחר של המוזיאון שלנו מכיל כלי עבודה ידניים מתוצרת חברי האשכול שלנו. אנחנו הראשונים בטורקיה והשלישיים בעולם בייצור כלי עבודה ידניים כירורגיים. במוזיאון שלנו ישנם כלים רבים, כגון מחבתות ניקוז, תרמופורים, קשקשים, מקלות הליכה וקביים, כלי עיסוי, כלי קרני סגול. יש לנו גם עוברים במוזיאון שלנו, שהובאו מהמחלקה לאנטומיה של אוניברסיטת Ondokuz Mayıs. העניין של האזרחים והסטודנטים במוזיאון שלנו ממשיך לגדול. הפרויקטים שלנו ממשיכים במוזיאון. מנהלת הבריאות המחוזית של סמסון מספקת הדרכות עזרה ראשונה לסטודנטים. “אז אנחנו מתגמלים את המשתתפים בפרסים”, אמר.

המוזיאון למכשירי ניתוח ובריאות מושך את תשומת הלב של כולם.

Leave a Comment