סיפורי מסע – אימון עיסוי בג’ונגלים של בליז – שירי ערש בליז

במהלך שהותי במסקל אני חוקר את האזור. באחד הטיולים שלי נקבע לי שייט בסירה עם ויליאם, מדריך נהרות בליזאי בן חמש עשרה. ראשית אני חייב לקחת לו מצת. המנוע החיצוני שלו לא יתניע.

אנחנו נוסעים בארבעה גלגלים הממוזגים שלנו במורד דרך העפר בין בומבה, הכפר של וויליאם, ומסקל. זוהי סדרה של חריצים מעורים. בקושי סביר! יש לנו שתי דירות בדרך. זה לוקח שעתיים לנסוע חמישה קילומטרים. צחוק היסטרי פרוע מהדהד סביבנו. תראה, למעלה בצמרות העצים. קופים צוחקים עלינו! גשמים סוערים במהלך העונה הגשומה גורמים לפעמים לשטיפת כבישים קשים. מה שהופך את הסירות לאמצעי תחבורה קל בהרבה.

וויליאם מראה לי את ביתו, בקתה על כלונסאות על קו המים. בבליז זה לא יוצא דופן שנער מתבגר בונה בית משלו בעזרת משפחה וחברים. משפחתו של וויליאם נתנה לו את האדמה. נכס עובר בירושה, בדרך כלל לא נקנה או נמכר בקרב המקומיים.

המאיה זועקת את פניהם מכל מופע חומרי של עושר. הם מאמינים שזה גורם לקנאה. הרעיון של Cargo, או שירות קהילתי, יקר להם במיוחד. מטען הוא דרך מקובלת עבור אדם להוציא עושר עודף.

לאחר החלפת המצת, סירת המנוע הקטנה של וויליאם מתחילה בקלות. עוזבים את כפר בומבה מאחור, משייטים במורד הנהר הצפוני השליו לכיוון הים הקריבי. חבצלות מים צפות בשלווה במימי הנהר החומים ואלומות אור כסופות פורצות מדי פעם את החופה העילית של ירוק מוריק. האוויר מתוק ומלטף בעדינות את זרועותיי החשופות.

לאחר שייט של שעתיים במורד הנהר הצפוני אנו מגיעים אל שפתו אל הים הקריבי. בהתמדה במים סוערים למרחק קצר, מקדמת אותנו לבסוף בקתה קטנה עם פנים פתוחות ליד הים. אנחנו נרגעים, מתרווחים על המזח הקטן והעקום הבולט אל הים ובערסלים שנתלו על עצי הקוקוס שמסביב, בעודנו אוכלים פירות מנגו בשלים ועסיסיים. זה אחר צהריים טעים!

יום ההרפתקאות שלי משאיר אותי רעב ועייף. בחזרה ל-Pretty See Jungle Ranch אני נהנה מארוחה קריבית טעימה של בס אוקיינוס ​​בגריל, אורז, שעועית וסלט עם פרוסת פאי הקוקוס של קרלה לקינוח. קרלה היא הטבחית בליזאית ב-Pretty See Jungle Ranch. כל היום שרה קרלה את שירי אבותיה הכפריים ומשתפת אותי בסיפורים רבים על תרבותה ואורח חייה.

מדי ערב עובר פדרו, שומר הלילה, ליד הצריף שלי, שורק. הוא מודיע לי שהגיע הזמן לכבות את האור. בקרוב הוא יכבה את מחולל החווה. פדרו מפטרל בשטח Pretty See Jungle Ranch בכל לילה עם אקדח הירייה הטעון שלו ומנורה ראש, מונחת על ראשו, כדי לראות אל צללי הלילה האפל. פדרו שומר עלינו מפני חיות בר כמו היגואר. בבוקר ישרוק פדרו שוב כשהוא יעבור ליד הצריף שלי עם גג הסכך, מספק קנקן של קפה בליזי טרי עם תוספת של סוכר חום ושמנת עשירה. יום חדש בגן ​​עדן יפתח ב-Pretty See Jungle Ranch.

הלילה רוח הלילה בליזית ריחנית ברכות. מרחוק הולם תופים, בקצב. אני מתבונן בפשפש ענק עם פסי זברה, מצופה שריון כשהוא זוחל לאורכו, מחוץ לרשת הגזה המקיפה את מיטתי. אני מקשיב כששיר ערש של צלילי לילה ביחד שר לי לישון.

Leave a Comment