סנט ג’ון wort היא תרופה – בריאות – עיתון Erzurum Pusula

פִּרסוּם

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת אנקרה Yildirim Beyazit מרצה פרופ. ד”ר. Aysun Bay Karabulut הסביר את היתרונות הבריאותיים של צמח סנט ג’ון, שנמצא בדרך כלל ברחבי העולם. בהצהרה שוורט סנט ג’ון, שהוא סוג של צמח פורח שאנו מכירים ממנו כ-700 מינים, נמצא בכל רחבי העולם למעט באזורים קרים או יבשים במיוחד, קראבולוט אמר: “למרות שרוב הזנים הם בעיקר טרופיים, היפריקום וטריאדנום נמצאים באזורים ממוזגים. “נתונים מולקולריים תומכים בכך שה-Hypericaceae הוא מונופילטי”, אמר. קראבולוט אמר שלוורט סנט ג’ון יש טבעות קטנות שקופות הדומות לשמש ושהן מכילות שמן רפואי אדום כהה, והוסיף: “הפרחים בעלי ארבעה או חמישה עלי כותרת, בדרך כלל מנומרים בצהוב, לפעמים שחור; אבקנים רבים על חוטים ארוכים; סגנונות שלושה עד חמישה, בדרך כלל מאוחדים בבסיס. “הפרי הוא קפסולה קשקשת המשחררת זרע שחור דק כשהוא בשל.”

בהצהרה שוורט סנט ג’ון משמש לעתים קרובות כתרופה נוגדת דיכאון, במיוחד בגרמניה, פרופ. ד”ר. חרוב מונה את היתרונות הבריאותיים של הצמח כדלקמן:
“זה פועל כחומר הרגעה קל ונוגד עוויתות, עוזר עם נדודי שינה וחרדה. לצמח אפקט משכך כאבים ומרפא, בעיקר מאיץ ריפוי לאחר עצבים, סיאטיקה ונזק עצבי. חיצונית, הוא מתווסף לשמן כדי לרפא פצעים, חבורות וכוויות. St. John’s wort במקרים מסוימים זה יכול לגרום לרגישות לשמש, מאפיין זה שימש לטיפול בסרטן זה עוזר להקל על כאבים הנגרמים מפציעות בגוף תה סנט ג’ון וורט עוזר לווסת את שנת הלילה. שורש ג’ון משמש לכאבי מחזור אצל נשים, חם בבוקר ובערב, רעבים או שבעים, בזמן הווסת, ניתן לצרוך אותו על בטן ריקה תה סנט ג’ון מומלץ לילדים שיש להם בעיות בהרטבת לילה בלילה ההשפעה המרגיעה של תה סנט ג’ון ממלאת תפקיד פעיל בטיפול בבעיה זו. הוורט סנט ג’ון, בעל השפעה מרגיעה, תומך בטיפול בהתקפי פאניקה. בשל הקשר בין תולעת סנט ג’ון לדיכאון, הוא פופולרי באירופה, הוא גם מושך תשומת לב כצמח שנרשם במשך שנים רבות. אפשר ליהנות מתה סנט ג’ון להרגעה, במיוחד בימים שבהם אתם כועסים ולחוצים. ניתן להשתמש בוורט סנט ג’ון בצורה של שמן לטיפול בטחורים. לשמן סנט ג’ון יש אפקט משכך כאבים כשהוא מוחל על טחורים יחד עם דבש. סנט ג’ון וורט יעיל לצלקות אקנה. שמן סנט ג’ון, מוחל על צלקות אקנה, מבטיח ריפוי מהיר של פגמים. סנט ג’ון וורט יעיל גם בטיפול במיגרנה. תה סנט ג’ון טוב נגד התקפי מיגרנה, ועיסוי ראש עם שמן סנט ג’ון מונע התקפי מיגרנה. אז, האם סנט ג’ון וורט טוב לקיבה? בשל סגולותיו הרפואיות, תולעת סנט ג’ון טובה לקיבה במקרה של כיבים או גסטריטיס. “סירופ סנט ג’ון טוב לנדודי שינה, במיוחד למי שמתקשה לישון, אם נלקח לפני השינה”.
קראבולוט קבע כי מרכיבי ה-St. John’s wort מראים פעילות אנטי-ויראלית נגד וירוסים כמו שפעת והרפס סימפלקס 1 ו-2 במעבדה, וכי הצמח משמש גם במהלך מגיפות הרפס.

“שומר אותך שבע בזמן שאתה יורדת במשקל”
קרבולוט אמר כי הוצאת רעלים מהגוף מקלה על הגעה לאזורי שומן ותהליך שריפת השומן הופך להרבה יותר קל, “מומלץ לאכול ארוחות בריאות ולשתות הרבה מים. מכיוון ששמן סנט ג’ון הוא חומר ש דואג לחילוף חומרים פעיל ומאיץ את שריפת השומנים”. סנט ג’ון wort, אשר, בנוסף לרעלים, גם עוזר לחסל בצקות, מקל על ירידה במשקל. תה סנט ג’ון וורט, שנלקח לפני הארוחות, משביע. פלבנואידים ושמנים אתריים שאינם עוזבים את הקיבה לאורך זמן נותנים תחושת שובע תולעת סנט ג’ון מסייעת לגוף לרדת במשקל “סנט ג’ון וורט עם תה סנט ג’ון וורט בבוקר ובערב עוזר לרדת במשקל”, הוא אמר.

IHA

Leave a Comment