ספר חדש מציע כלים להישגים "וולת’" – בריאות ובריאות מוחלטת

גלן אלכס בילתה את חייה בדרישה לבריאות טובה יותר עבור אנשים, ועכשיו, בספרה החדש, לחיות בבריאות מוחלטת, היא מציעה מסע מאוזן ולפעמים מפתיע למה זה אומר להיות בריא, עשיר וחכם – או מה יש הפכו לפופולריים בקהילת הבריאות והרווחה כ”wellth”. גלן מגדיר את המונח החדש הזה כ”סך הכל של העושר והרווחה שנמצאים בבריאות טובה. Wellth פירושו להיות עשיר בבריאות – שאדם עמד בטווחי אבחון גופניים מסוימים ויש לו חיים משמעותיים או משמחים. איזון.”

האיזון הזה ניכר בספר הזה מכיוון שהוא לא עוסק רק בפעילות גופנית או בתזונה. במקום זאת, גלן מחלק את הספר לשלושה חלקים: בריאות פיזית, בריאות רגשית ורווחה נפשית. לאחר מכן כל חלק מחולק לארבעה פרקים, כולל “להזיז את הגוף שלך” (בריאות פיזית), “להיות נוכח” (רווחה רגשית), ו”להלחיץ ​​פחות” (רווחה נפשית). כל קטע ופרק מלאים בדיון, סיפורים אישיים להמחשת נקודותיו של גלן ותרגילים שיאפשרו לקורא להיות מודע יותר ולתרגל את הנושא הנדון. גלן מבהירה עוד את מטרתה במבוא באומרה: “מטרת ספר זה היא להציע פרספקטיבה שונה על בריאות, לא להחזיר מידע זמין על תזונה, פעילות גופנית וכו’. הכוונה של לחיות בבריאות כוללת היא הפעל את ההגיון הביקורתי שלך ואתגר את הגישה המאומצת שלך לבריאות אם לא השגת את המטרות שלך.”

היבט אחד של חיים בבריאות מוחלטת שהערכתי במיוחד היה שגלן מזכיר לנו כל הזמן שכל מה שאנחנו צריכים כבר נמצא בתוכנו. היא לא מבקשת מאיתנו לעשות ניסים אלא פשוט לעשות את מה שנולדנו לעשות באופן טבעי. במקום לומר לנו לעשות תרגילי הארדקור בחדר הכושר, היא מגדירה מחדש פעילות גופנית ככל סוג של פעילות הדורשת תנועה כמו הליכה, יוגה, או אפילו כביסה או שטיפת כלים. האתגר הוא להיות פעיל. בטח, אנשים מסוימים עשויים לבחור לעשות יותר – וזה נהדר – אבל עבור רובנו, דברי החוכמה של גלן הם תזכורת נחוצה לאיך אנחנו יכולים להתחיל.

גלן גם מבהיר שאנחנו לא צריכים ללכת יחד עם קהל הבריאות הופך מידה אחת לא מתאימה לכולם. לכל אחד מאיתנו יש גוף אינדיבידואלי משלו, וכתוצאה מכך, צרכי התזונה האישיים שלנו דורשים הרבה יותר מ”תוכנית תזונתית מוגנת בפטנט”. היא מעודדת אותנו לברר לאילו מזונות הגוף שלנו מגיב טוב ולמצוא איזון תזונתי במה אנחנו יכולים ליהנות ומה לא ירגיז או להבעיר את הגוף שלנו. היבטים פיזיים מרכזיים נוספים בהם היא מתמקדת כוללים את החשיבות של מתיחות, כולל מתי וכיצד לעשות זאת, ואת היתרונות של עיסוי, כולל טיפים לבטיחות בעיסוי כדי שתוכלו להבטיח שתמצאו מטפל בעיסוי אמין ואמין.

בחלק על בריאות רגשית, גלן מסביר את ההבדל בין רגשות ורגשות וכיצד הם אותות עם מסרים עבורנו. אולי הדיונים החזקים ביותר בסעיף זה היו קשורים להפרדת הרגשות שלנו מאלה של אחרים. גלן דן בחשיבות של הצבת גבולות עם אנשים, כולל רגשיים. לפעמים אולי נצטרך למתוח את הגבול עם מישהו לגבי איך להתייחס אלינו, אבל אולי גם נצטרך לשרטט גבול רגשי שאנחנו לא נותנים לעצמנו לחצות בכל הנוגע להתמודדות עם בעיות של אנשים אחרים. למרות שאנו יכולים להיות סימפטיים לאנשים, גלן מזהיר אותנו מפני לנעול נעליים מטפוריות של מישהו אחר שאינן שלנו – במילים אחרות, אל תיקח על עצמו את המטען הרגשי של מישהו אחר.

בעיצומם של דיוני הגבול הללו, גלן מעלה את נושא האלימות במשפחה, ואני חושב שהיא עושה כאן נקודה חזקה לגבי ההבדל בין בחירה מודעת לבחירה חסרת מחשבה. כל כך הרבה מכות גברים יטענו שהתנהגותה של אישה היא זו שהניעה אותם להכות אותה, אבל אם זה נכון, למה הגברים האלה לא פשוט עוזבים את הנשים כדי שיבטלו את התסכול בחייהם? גם הגברים האלה אינם מסוגלים להכיל את זעמם, מאחר שחוטטים לא יתנהגו בצורה פוגענית בציבור אלא רק בבית, וזו הוכחה לכך שאנשים עושים בחירות מודעת.

בחלק האחרון על בריאות הנפש, גלן מתמקד כיצד הצטברות בחירות חיים לא בריאות משפיעות בדרך כלל על הבריאות הנפשית והיציבות של רובנו. בחזית הבעיות הנפשיות נמצא כיצד הלחץ משפיע עלינו, וגלן מציע טיפים כיצד להפחית אותו. היא גם עוזרת לנו לחשוב מחדש על מערכות התמיכה שלנו, והיא מציגה את הרעיון של יצירת ecomap של מערכת התמיכה שלך כתרגיל יעיל להשגת בריאות נפשית גדולה יותר בחייך.

Living in Total Health מכיל כל כך הרבה יותר ממה שאני יכול להיכנס אליו בסקירה הקצרה הזו, ולאורך כל דפי הספר, גלן מספרת לנו את זה כאילו זה, בצורה חביבה אך ישירה, כמו המאמנת הטובה שהיא. לקראת סוף הספר, היא מסבירה את הלך הרוח שלה לגבי מטרתה בחיים, מה שהכריע את כתיבת הספר הזה: “אני שואפת להגשים את המטרה שלי להיות על האדמה הזאת, לממש ולשתף את המתנות הפנימיות שלי עם אחרים. האמת שלי מצב האהבה הרב שנתי מספק את הבסיס שאני צריך כדי להגיע ליעד שלי להפוך לגרסה הטובה ביותר של גלן ולהשתקפות של הבורא שלי שאני מסוגל להיות.”

כולנו צריכים לשאוף למטרה דומה, ואנחנו יכולים להשיג אותה. קריאה ותרגול של העקרונות ב”חיים בבריאות מוחלטת” הם צעד טוב לקראת הישג זה ותחושת אושר ורווחה רבה יותר מסביב.

Leave a Comment