עובדות על עיסויים באבנים חמות

טיפול עיסוי קלאסי המשלב אבנים מחוממות נקרא Hot Stone Massage. לא סתם אבנים רגילות משמשות בעיסוי זה אלא אבנים שסופגות ושומרות ביעילות חום כמו אבני בזלת (סלעים שחורים וולקניים). האבנים חייבות גם להיות חלקות ואין להן קצה מחוספס.

לפני הפגישה שלך בספא היום, האבנים עוברות חיטוי תחילה על ידי המטפל ולאחר מכן מחמם אותן במים בטמפרטורה של 120 עד 150 מעלות. גוף הלקוח נמרח תחילה בשמן על מנת שהאבן עשויה להחליק בצורה חלקה על העור. ניתן להניח את האבנים המחוממות על חלקי גוף מסוימים כגון עמוד השדרה, כף היד, הבטן ובין אצבעות הרגליים כדי לאפשר זרימת אנרגיה בגוף. המטפל עשוי גם להשתמש באבן במקום בידיו בעיסוי הגוף. אבנים קרות משמשות במקום אבנים חמות כאשר השרירים דלקתיים או פצועים.

האבנים המשמשות בטיפול עיסוי זה הן בגדלים וצורות מגוונות. במקרה שאתה מרגיש שהאבנים לוהטות מדי, דווח מיד למטפל שלך. מכיוון שחום האבנים אחראי בעיקר להרפיית השרירים המתוחים ולהקלה, המטפל אינו צריך להפעיל לחץ רב מדי בעיסוי.

באופן כללי, עיסוי באבנים חמות מועיל לגוף על ידי קידום הרפיה מוחלטת של רקמות ושרירים, הקלת מתח בגוף, שחרור רעלים מהגוף, הקלה על כאבים וכאבים, שיפור תפקודי מחזור הדם והרגעת הנפש. עיסוי אבנים חמות מסייע גם בטיפול בדלקת פרקים, חרדה, נדודי שינה ודיכאון.

על מנת לקבל את הטיפול היעיל ביותר לעיסוי באבנים חמות, וודאו כי אינכם אוכלים ארוחה כבדה לפני הפגישה. הגיעו לספא במועד מוקדם הרבה יותר, כך שהגוף שלכם יוכל להירגע עוד לפני העיסוי. אם יש מספיק זמן, הישארו בסאונה, בג’קוזי או במתקן סאונת האדים של ספא היום. טיפולי עיסוי מבוצעים לרוב בעירום אך הגוף עטוף במהלך כל הפגישה. אם לא נוח לך ללבוש כלום, הודע למטפל ובחר בלבוש שנוח לך ללבוש אך לא יחסום את ביצוע העיסוי.

תן לגוף שלך להירגע עוד יותר על ידי ביצוע נשימות סדירות עמוקות. גם כאשר נוגעים באזור רגיש, זכרו לא לעצור את הנשימה מכיוון שהדבר עלול להדק את השרירים, דבר שאינו יעיל בטיפול העיסוי. אם אתה מבחין במשהו לא תקין במהלך העיסוי, אתה יכול להגיד למטפל להפסיק.

לחום מהאבנים יש השפעה מרגיעה על מערכת העצבים של הגוף ולכן סביר להניח שתרגישו סחרחורת או סחרחורת לאחר הפגישה. אם זה קורה, רדו לאט מהשולחן ושתו כמות נוספת של נוזלים, רצוי מים.

קחו בחשבון שכל טיפול עיסוי כולל עיסוי באבנים חמות יועיל רבות לגוף בבוא העת. לעיסוי יש השפעות ריפוי מצטברות, ולכן ככל שתקבל טיפול עיסוי בתדירות גבוהה, כך גופך יגיב לטיפול טוב יותר ומהיר יותר.

Leave a Comment