עיסויים איורוודיים – שיטות ריפוי עדינות אך יעילות

עיסויים איורוודיים הם מסוגים שונים והם יעילים בטיפול במגוון מצבים כמו מתח, דלקת פרקים, פציעות ספורט, השמנת יתר ועוד כמה עשרות מצבים. סקירה מהירה על העיסויים האיורוודיים העיקריים ניתנת להלן.

Abhayanga (עיסוי שמן גוף מלא) – זהו עיסוי עם שמן, כאשר כל הגוף עובר עיסוי על ידי מעסה אחד או יותר. אבהייאנגה היא הצורה הפשוטה ביותר וניתן לבצע אותה גם בעצמו – על ידי מריחת שמן על כל חלקי הגוף – מכף רגל ועד ראש.

מרמה-עיסוי – עיסוי זה באמצעות תרופות איורוודיות וטכניקות עיסוי הוא כמעט ייחודי לקראלה. עיסוי זה מיועד לכוח ולהתחדשות. מרמה היא נקודה חיונית בגוף, שבה לחץ המופעל בצורה לא נכונה עלול להוביל לנכות חמורה או אפילו למוות. על ידי גירוי נקודות חיוניות אלו, ניתן לשפר את הכוח הפיזי ואת העבודה של מערכת העצבים.

פיז’יצ’יל – עיסוי מסוג זה כולל מזיגה מפוארת של שמן תרופתי בכל הגוף ועיסוי בלחץ על ידי שני מעסים.

שירודהרה (דהארה) – דרה יכולה להיות מסוגים שונים. שירודהרה היא שיטת מזיגה מתמשכת של שמן תרופתי על הראש או המצח, להקלה על הרפיה ולריפוי מתחים והפרעות נפשיות שונות. כיום, שירודהרה מומלצת למנהלים ואנשי מקצוע, המנהלים אורח חיים מלחיץ מאוד.

עם זאת, ניתן לבצע עיסויים איורוודיים כמו אבהייאנגה בבית, לבד או עם בני משפחה אחרים. עיסוי כף הרגל, עיסוי ידיים, עיסוי ראש וכו’ עם או בלי שמן מרפא מועיל לגוף ולנפש. תרגול כזה מרגיע את מערכת העצבים, מביא להשפעות חיוביות על לחץ הדם, קצב הלב וכו’. עיסוי ממריץ גם את זרימת הדם.

טכניקות עיסוי איורוודי פותחו גם כאמצעי להזרקת תרופות לזרם הדם בכמויות נמוכות מאוד. עיסוי מתמשך עם שמנים תרופתיים מיוחדים יכול להכניס את התרופות לזרם הדם.

עיסויים איורוודיים מסייעים גם בשחרור וסילוק חומרים רעילים מזרם הדם ומהגוף.

רק מתרגלי איורוודה מוסמכים יכולים להמליץ ​​על סוג השמנים הרפואיים המתאימים לך, בהתבסס על המבנה הפיזי שלך (הנקרא סוג דושה). מעסים וטכנאי ספא, שעברו קורסי תעודה או תעודה בטיפול בעיסוי, מעניקים טיפולי עיסוי במכוני עיסוי איורוודיים ובמרכזי טיפול, בהדרכת רופא מוסמך.

עם הסוג הנכון של עיסויים, אתה יכול לקבל כמה מצבים שונים (פיזי ונפשי) תחת שליטה. הדבר היחיד הוא שאתה צריך להיות אצל רופא מהסוג הנכון, שיכול לתת הדרכה מצוינת לגבי שינויים באורח החיים, מזון וכו’. עיסוי הוא רק התחלה.

Leave a Comment