עיסוי אקופרסורה – דרך טבעית לקידום צמיחת שיער

עיסוי אקופרסורה הוא משטר נהוג מאז שמקור הרפואה הסינית בשנת 1600 לפני הספירה. לטקס יש יתרונות שיער רבים הכוללים:

  • בריאות הדם
  • זרימת הדם לקרקפת ולפנים
  • הבאת חמצן לקרקפת
  • הסרת רעלים
  • הסרת קשקשים, תאי עור מתים ופסולת
  • בתורם, יתרונות אלו מובילים לגירוי צמיחת שיער ולחיזוק השיער הקיים. כדי להגביר את היתרונות הכוללים של עיסוי אקופרסורה, מומלץ להשתמש בשמן זית בעת עיסוי הקרקפת מכיוון שהוא מנטרל DHT, הורמון הקשור לנשירת שיער. שמן זית מכיל מרכיבים טבעיים המפחיתים את היווצרות DHT (דיהידרוטסטוסטרון) על הקרקפת; אז על ידי שימוש בו בעת תרגול עיסוי אתה עוזר לקדם צמיחת שיער מבחוץ וגם פנימי.

איך לעשות את זה:

1) התחל בסיבוב קווצת שיער סביב האצבע שלך ותן משיכה עדינה בשורשים, רק כדי לעורר קצות עצבים.

2) על הקרקפת נמצא המקום המכונה “מושב האושר”, הממוקם כ-6-8 רוחב אצבעות מעל הגבות שלך- התחל כאן. תוכל להרגיש שהוא מעט רך יותר משאר הגולגולת שלך.

3) התחל באמצעות משיכות מעגליות, לעסות בעדינות במושב האושר לפני הסתעפות על שאר הגולגולת; אפשר לתנועותיך להתחזק ככל שאתה מתרחק ממושב האושר.

4) כאשר אתה מסתעף, שים לב במיוחד לרכס העורפי, זוהי נקודת ההתקשרות שבה השריר מתחבר לגולגולת – בדיוק על קו השיער שלך מעל הצוואר. כאן תמצאו נקודת אקופרסורה חזקה. אם אתה מרגיש מתח כלשהו כאן, הפעל לחץ עם האגודל או האצבעות והחזק שם כמה רגעים; אתה יכול להחזיק את הנקודה הזו עד כמה דקות אם אתה רוצה שחרור עמוק יותר. לאחר השחרור תרגישו את מחזור הדם מתחיל לזרום בקלות ועקבות המתח ייעלמו.

5) צייר קו עם האצבע במורד אמצע הקרקפת. ישנן נקודות אקופרסורה הממוקמות לאורך כל הקו הזה; לעורר אותם על ידי הפעלת לחץ עדין עם כריות האצבעות שלך. מפסיק כאשר אתה מגיע לתחתית קו השיער שלך.

6) שימו לב לקצה קו השיער שלכם שממסגר את הפנים. לא רק שעיסוי נקודות אלו ימריץ את צמיחת השיער, הם כתמים מושלמים לגירוי להפגת מתחים.

7) ישנן נקודות אקופרסורה בכל רחבי הקרקפת אז וודאו שכריות האצבעות שלכם יעסו את כל האזור. חזור על תהליך הפעלת לחץ והרפה עד שתרגיש שהנקודות מתרופפות.

8) זה מסיים את עיסוי צמיחת השיער שלך. לאחר ביצוע הוראות אלו זרימת הדם יחד עם חומרי הזנה והחמצן מונעת לעבר הקרקפת. זה יטפח שיער צומח מבפנים בעוד ששמן הזית ייפטר מהצטברות DHT מבחוץ.

נקודות אקופרסורה חזקות אחרות כוללות את נקודות החיבור של הלסת, הרקות, מאחורי האוזניים והפינה הפנימית של הגבות שלך. הוסף את הנקודות האלה לעיסוי היומי שלך כדי להחמיא ליתרונות השיער. להלן מדריך מהיר על נקודות אלו ועל היתרונות של מניפולציה בהן.

פנים עצם הגבה:

אם בילית יותר מדי שעות על המחשב או שאתה לחוץ אז יש דרך קלה לתקן את כאב הראש המתח הזה. לחץ בעדינות את האגודל או האצבע שלך על החלק הפנימי של עצם הגבה שלך והזיז אותה בתנועה מעגלית. נקודה זו יכולה להיות מתוחה וכואבת מאוד בהתחלה. בדרך כלל, אם תלחץ מספיק חזק, תוכל להרגיש את הכאב מתפשט משקע העיניים במורד הצוואר. החדשות הטובות הן שאחרי שעבדת על הנקודה הזו במשך שתיים עד חמש דקות ההקלה עוקבת אחר אותו דפוס. אתה תרגיש את ראשך ההדוק מתרופף והתחושה מתפשטת לרוב סביב ארובת העין ולאורך הלסת והצוואר.

רכס העורף:

זהו האזור הממוקם בחלק האחורי של הראש שבו בסיס הגולגולת פוגש את עמוד השדרה. שריר מחובר לאורך נקודה זו שלעתים קרובות הופכת מתוחה וצפופה כאשר אנו יושבים לפרקי זמן ארוכים או נלחצים. עיסוי מעגלי איטי וקצבי או תנועת ליטוף איתנה בנקודות מתוחות של הרכס העורפי יקלו על מתח הצוואר, הכתפיים והראש. עיסוי אזור זה מקל לעיתים קרובות על כאבי ראש עד כדי כך שאין צורך במשככי כאבים. בעת שימוש בתנועת הליטוף, נוזל עמוד השדרה נעזר לעתים קרובות לתוך עמוד השדרה; זה מקדם רווחה כללית והוא משכך מתח נפלא. גירוי נקודות לאורך הרכס העורפי מעודד גם את זרימת הדם לקרקפת המעודדת צמיחת שיער.

המקדשים:

עיסוי מעגלי של הרקות הוא תרופה ידועה לכאב ראש; אבל מה שרובם לא יודעים זה שזה גם מביא דם לפנים ולקרקפת. זה מקדם את צמיחת השיער ומעודד את העור לקבל זוהר בריא. זרימת הדם המוגברת לכיוון הפנים מעודדת גם טונוס שרירים ומונעת הזדקנות מוקדמת. עיסוי קצבי סביב הרקות ישחרר מתח וכאבים סביב הראש ולעיתים קרובות גם את הצוואר כאשר נעשה נכון.

הלסת:

רבים נותרים מופתעים כשהם מגלים שניתן לעורר את חיבורי השרירים על הלסת במהלך עיסוי אקופרסורה. אנו מחזיקים כמות עצומה של מתח סביב הלסת שלנו; הדבר העצוב הוא שרבים מפספסים את התוצאות המדהימות שמעוררות נקודת אקופרסורה זו יכולה לייצר. עיסוי הלסת מגביר את זרימת הדם לשרירי הפנים מה שנותן להם מנה מרוכזת של חומרים מזינים; התור הזה מקדם טונוס שרירים טוב, זוהר בריא ומניעת קמטים. השיטה הטובה ביותר לעיסוי הלסת כוללת לתת לפה להיפתח ולחוש באזורים מתוחים. ברגע שאתה מזהה נקודות מתוחות לאורך חיבורי השרירים התחל עיסוי רך ומעגלי. לעתים קרובות זה מאוד עדין על הרבה אנשים, אז היזהר כשאתה מתחיל. היה עדין.

חשוב לציין:

  • על כל הנקודות המפורטות לעיל ניתן להפעיל לחץ עקבי במשך כמה דקות בכל פעם. “החזקת” נקודות למשך תקופה ממושכת מספקת שחרור עמוק יותר.
  • עיסוי משחרר הרבה רעלים בגוף ולכן חיוני לשתות כמות נכבדת של מים לאחר מכן. זה מונע התכווצויות, כאבי ראש ועייפות שרירים.
  • לסירוגין בין משיכות ארוכות ומרגיעות ועיסוי נקודות אקופרסורה לחוויה הפגת מתח.
  • עיסוי חד פעמי של הקרקפת לא יפיק שיער חדש, אתה חייב לעשות זאת על בסיס יומי כדי לראות באמת תוצאות.

Leave a Comment