עיסוי ודמנציה: מגע פשוט לגילוי אכפתיות רבה לחולי דמנציה

מטפלים בעיסוי אומרים שהיכולת לעזור ולתקשר עם אנשים הסובלים מדמנציה היא החוויה המתגמלת ביותר שלהם.

מפגשי עיסוי של פיזיותרפיסטים מיומנים מועילים ללקוחות הסובלים מדמנציה, במיוחד מכיוון שהאוכלוסייה המזדקנת שלנו משפיעה רבות על בתי חולים ובתי אבות, וכולנו יודעים שמספר עצום של אנשים הסובלים מדמנציה הם קשישים.

עיסוי הוא אמצעי רב עוצמה, אך לא מנוצל, שיכול לספק מענה לצורך הגובר והדחוף במציאת חלופות בריפוי תסמינים התנהגותיים הנפוצים לדמנציה. עיסוי ודמנציה עשויים להיראות כמו חיתוך מוזר, עם זאת, מחקרים רבים מצביעים על כך שחולים עם דמנציה, במיוחד קשישים, יכולים להפיק תועלת מטיפול בעיסוי.

לעיסוי יש צורות שונות. חלקם מבוססי ראיות, ממוקדי מערכות יחסים, מעשיים ופרו-אקטיביים. עם ניצול נכון, זה יכול להיות כלי מושלם שיכול לעזור לבסס טיפול הוליסטי בדמנציה תוך סיוע לספקים לעמוד בדרישות הרגולטוריות.

מומחים בטיפול גריאטרי ובתחום חקר דמנציה עודדו מטפלים ומתקנים להימנע משימוש מיותר בתרופות אנטי פסיכוטיות לטובת גישות לא תרופתיות שהטיפול בעיסוי שייך אליהן.

זו גם הסיבה שרוב המטפלים בעיסוי החלו לקדם את רפרטואר הכישורים וההתמחויות שלהם על ידי הרשמה לקורס קצר אך מתגמל של טיפול באנשים עם דמנציה. קורסי עיסוי המתמחים בטיפול באנשים עם דמנציה מועילים גם לאנשים המעוניינים ללמוד את ההליך עבור יקיריהם.

ישנם מוסדות המציעים קורס הכשרה פורץ דרך בן יום אחד אשר ייתן לך את הכלים ליצור מערכת יחסים חיובית עם לקוח שיש לו דמנציה. מאחר שטיפול בעיסוי נודע כפתרון מרכזי בהקשר זה בשל העובדה שהוא נותן עדיפות לאינטראקציה אנושית וטיפול בחולי דמנציה נובע מבניית מערכות יחסים חזקה, היעדר מגע אנושי המהווה בעיה מרכזית עבור קשישים תשושים או חולים. ניתן לפתור בקלות.

קורסים מסוג זה יעזרו לך להפריך את המיתוסים סביב דמנציה, כמו גם לצייד אותך בטכניקות המתאימות לתת להם טיפול עיסוי שבוודאי יועיל למטופלים שלך. מוסד מיוחד מציע גם הזדמנויות מרגשות, ייחודיות ומהנות למטפל שואף ללמוד ולחוות יום הכשרה המשלב טכניקות מתקדמות כדי לעזור לאנשים עם דמנציה להרגיש בנוח יותר על מגע. זוהי הזדמנות מצוינת לא רק לאנשי מקצוע אלא גם לאנשים שבן משפחתם סובל ממצבים כאלה.

Leave a Comment