עיסוי כיסא וכיבי קיבה

שליטה במתח כאשר יש לך כיב קיבה הוא חלק הכרחי מתהליך ההחלמה וניתן לנהל אותו ביעילות עם עיסוי כיסא. כיב קיבה או פפטי הוא מצב כואב הנגרם כתוצאה מהדלקת והשחיקה של רירית הקיבה לאחר מכן ויכול להתרחש גם במערכת המעי. זה כבר מזמן נתפס כמצב המשפיע על אנשי מקצוע לחוצים מדי, אך יכול להשפיע על ילדים ומבוגרים כאחד, ללא קשר לעיסוק. עיסוי כיסא הוא כלי חשוב לשמירה על נוחות חולי כיב ובמסלול להחלמה מלאה.

אם אינו מאובחן או אינו מטופל, כיב קיבה עלול לגרום לחור באיבר, להוביל לדימום פנימי, שטפי דם ובסופו של דבר למוות. מזונות מתובלים ואורח חיים מלא מתח נתפסו זה מכבר כגורמים העיקריים לכיב פפטי. עם זאת, מחקר רפואי מציין כעת כי חיידק הליקובקטר פילורי הוא האשם ב-80% מכל מקרי הכיב הפפטי. ניתן למצוא את חיידק הליקובקטר פילורי ביותר מ-20% מהאוכלוסייה האמריקאית, והוא בדרך כלל זיהום שפיר. הליקובקטר פילורי שוכן ומתרבה בשכבת הריר המגנה של הקיבה והמעי הדק, ולעיתים גורם לדלקת שמובילה בסופו של דבר לכיב. הטיפול מורכב בדרך כלל משילוב של אנטיביוטיקה ומעכבי משאבת פרוטונים הנלקחים במהלך 1-2 שבועות. עיסוי טיפולי יכול לעודד ריפוי מהיר ויסודי יותר של האזורים הפגועים באמצעות זרימת דם משופרת, המסייעת בחידוש התאים ובחידושם.

גורמים נוספים לכיב פפטי כוללים שימוש מופרז באלכוהול ובתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDS) כגון אספירין ואיבופרופן. תרופות אלו משפיעות על השכבה הרירית המגנה של הקיבה, ומאפשרות לחומצה לאכול את רירית הקיבה. NSAIDS גם מעכבים את הפרשת הביקרבונטים, שהם מפחיתי החומצה הטבעיים של גופנו. זרימת הדם לקיבה מוגבלת גם על ידי שימוש ב-NSAIDS, אשר מקטין את חידוש ותיקון של תאים פגומים. עיסוי תאגידי יכול להקל על כאבי ראש מתחים הנגרמים כתוצאה מלחץ הקשור לעבודה ולהפחית את הצורך ב-NSAIDS.

למרות שלחץ כבר לא נחשב לגורם המוביל לכיב פפטי, הוא עדיין נחשב אשם ומעכב החלמה. רמות גבוהות של מתח גורמות לייצור יתר של חומצת קיבה, שהיא הגיבורה בהתפתחות כיב. סטרס גם מעכב את העיכול, מה שעלול לגרום אפילו יותר לאי נוחות עבור הסובלים מכיב קיבה. בהתאם, הלחץ גובה את שלו מהיכולת של הגוף לרפא את עצמו, ובעלי כיבים חייבים לשמור על רמות הלחץ שלהם. עיסוי כיסא יסייע לתהליך העיכול ויעזור לשמור על רמות חומצות קיבה תקינות.

עיסוי כיסא היא אחת הדרכים המיידיות להפחית מתח. עיסוי משחרר מתחים ומרגיע חרדה, אשר בתורה, נובעת מהייצור של חומצה בקיבה. חשוב לציין כי עיסוי בטן הוא התווית נגד בחולים עם כיבים, עקב סיכון מוגבר לדימום, ונחשב בטוח יותר לרכז את העיסוי באזורי רפלקס על מנת ליהנות מהיתרונות של הפחתת הכאב. עיסוי כיסא מגביר את זרימת הדם, מה שעוזר לתקן תאים פגומים בכל הגוף, כולל הקיבה והמעיים. שיפור זרימת הדם מעיסוי כיסא תורם גם לעיכול קל יותר, מה שמפחית אי נוחות בבטן, המשותפת לאלו עם כיב פפטי.

Leave a Comment