עיסוי כף הרגל – המשחק המקדים האולטימטיבי

מי לא אוהב עיסוי כף רגל טוב! נעשה נכון, זו אחת ההנאות הגדולות של החיים. זה גם מאוד טיפולי לפי אסכולת הרפלקסולוגיה.

הוא חושב שרפלקסולוגיה יכולה להקל על מתח, לקדם רווחה וריפוי על ידי הפעלת לחץ על אזורים ספציפיים של הידיים והרגליים. על ידי הפעלת לחץ, פעולת רפלקס מתרחשת דרך מערכת העצבים לאיברים ובלוטות התואמים המשחררת את זרימת הדם וזרימת האנרגיה.

למרות שתרגול זה של עיסוי מגיע עד למצרים, בני המאיה ואפילו ילידי אמריקה, רק בשנת 1917 העניק ד”ר פיצג’רלד אמינות לרפלקסולוגיה. הוא קרא לזה Zone Therapy. איך שלא תרצו לקרוא לזה, אנחנו יודעים כמה מרגיע ומהנה זה לקבל עיסוי כף רגל טוב. אפילו אדם לא מאומן לחלוטין שעושה עיסוי יכול להשיג תוצאות. אבל אם תרצה קצת עזרה עם כמה מהטכניקות הבסיסיות, אז הנה כמה צעדים שאתה יכול לבצע כדי לעזור למישהו להירגע, להקל על מתח או אפילו כאב.

תנו לאדם להשרות באמבט רגליים למשך כעשר דקות. אתה רוצה להיות בטוח שהרגליים שלהם נקיות באמת לפני שאתה מתחיל.

תגדיר את מצב הרוח עם קצת מוזיקה עדינה ואולי כמה נרות. בקש מהאדם לשכב עם רגליו ממש מעבר לקצה המיטה. מניחים מגבת מגולגלת או כרית מתחת לכל ברך. רכשו לעצמכם כיסא או שרפרף כדי שתוכלו להיות רגועים מדי. הערה: אתה תעשה רגל אחת בכל פעם.

1. לשטוף את הידיים במים וסבון ולאחר מכן למרוח שמן עיסוי. התחל בחלק העליון של כף הרגל ליד האצבעות, האגודלים בחלק התחתון ושאר האצבעות בחלק העליון. בצע תנועות חלקות כלפי מעלה לכיוון הרגל. חזור על תנועה זו 3 עד 5 פעמים.

2. הניחו את הידיים בכל צד של כף הרגל החל ליד העקב. (התנועה הבאה שתבצע תהיה דומה לשטיפת הידיים שלך שבה אתה משפשף את הידיים זו בזו כאילו אתה רוצה ליצור חיכוך). שפשפי באיטיות ובעדינות את צידי כפות הרגליים (הידיים שלך נעות בכיוון ההפוך) ופעלי למעלה לכיוון האצבעות. עלה עד הסוף ואז חזרה למטה שוב בתנועה רצופה חלקה. עשה זאת 3 עד 5 פעמים.

3. עכשיו האצבעות. התחילו בבסיס הבוהן הגדולה, הפעילו בעדינות לחץ בתחתית ולחצו באיטיות בתנועה כלפי מעלה עד שתגיעו לחלק העליון של הבוהן. חזור על 3 עד 5 פעמים ועשה זאת על כל אצבע.

4. אם האדם לא מדגדג מדי אז אתה יכול להעביר את האצבע שלך בין כל אצבע. עשה זאת 3 עד 5 פעמים.

5. אתה עכשיו עם האגודל שלך הולך ללחוץ על החלק התחתון של הרגליים. ממש מתחת לבוהן הגדולה נמצא החלק הבשרני העגול. ממש מתחת לזה תחילתו של האינסטנט. הפעילו לחץ, לא חזק מדי, וערכו עיגולים קטנטנים. זזו כלפי מטה לעבר העקב בתנועה מעגלית מתמשכת. ואז זז בחזרה למעלה. עשה זאת 3 עד 5 פעמים.

6. כעת בצע את הצד הנגדי של החלק התחתון של כף הרגל בדיוק אותו הדבר.

7. עכשיו אתה יכול לעסות את החלק הבשרני ממש מתחת לאצבעות הרגליים וכך לעשות עם העקב.

8. כעת אתה מתכוון להתרחק מתחתית כף הרגל ולהניח את האגודלים שלך משני צידי החלק הבשרני הרך בין עצם הקרסול לעקב. בתנועה סיבובית זעירה עיסוי במעגל סביב כל עצם הקרסול. עשה זאת 3 עד 5 פעמים. זוהי ‘נקודת הרפלקס’ המעוררת את החשק המיני הזכרי והנקבי.

9. חזור על כל 8 השלבים ברגל הנגדית.

והנה לך! גדול עיסוי כף רגל זה באמת יכול לעזור למישהו!

Leave a Comment