עיסוי לא מודע עלול לגרום לשיתוק ולנכות קבועה, אזהרה

Assoc. ד”ר. סנה טולו קבעה כי יישומי עיסוי המבוצעים על ידי אנשים לא מאומנים עלולים לגרום לאוסטאופורוזיס, דלקת מפרקים בעמוד השדרה, שברים בעמוד השדרה, נזק עצבי, שיתוק ונכויות קבועות, במיוחד בחולים עם פריצת דיסק מותנית וצווארית.

טולו הדגיש כי אין להשתמש במכשירי עיסוי אלקטרוניים על חולים עם קוצבי לב ומוח בגלל הגלים האלקטרומגנטיים שהם פולטים, ואמר:

“אסור לבצע עיסוי על ידי מטופלים עם דלקות עור, חסימות כלי דם, שברים, מטופלים הנוטלים מדללי דם או מטופלים שאובחנו עם סרטן. במהלך ההיריון יש להתייעץ עם רופא באזור המיועד לעיסוי, אופן היישום והעוצמה. . עם בני משפחה יש להתייעץ עוד לפני הכאב הקל ביותר. הם מעסים אחד את השני בלחיצה חזקה של המכשיר או היד. עיסוי שגוי אינו מבטל את הבעיה הקיימת ועלול לגרום לסיכונים וסיבוכים חמורים. לאחרונה אנו מבחינים בעלייה בבעיה עקב עיסוי לא נכון.

במיוחד במהלך מגיפת Covid-19, שעות ארוכות בילוי מול הטלוויזיה והמחשב מעוררות כאבי שרירים ומפרקים. שימוש במכשירי עיסוי ביתיים או הזמנת עיסוי מאנשים לא מאומנים כדי להיפטר מהכאב עלולים להחמיר את הבעיה ולהפוך לצמיתות. לכן, אל לנו להתעלם מהסיכונים והסיבוכים האפשריים של העיסוי הלא נכון. “אל תקבל עיסוי אלא אם כן הומלץ על ידי הרופא שלך ועל ידי מטפל מיומן.”

“עיסוי נכון תומך גם בהרגעה נפשית”

טולו קבע שעיסוי אמיתי צריך להיות ממוקד בבעיה ומבוצע על ידי אנשים מיומנים, וערך את ההערכה הבאה:“כדי להשיג את האפקט הצפוי של העיסוי, חשוב מאוד שהאדם יהיה במצב שכיבה נוח, או שנוודא שהשרירים באזור המטופל יהיו רפויים לחלוטין. כי זרימת הדם באזורים תהיה קשה. היכן שבגדים מתחככים ומתאספים ומטרידים את האדם, יש להסיר בגדים ותכשיטים כגון שעונים, שרשראות וצמידים. שוב למטרה זו. בהתאם, לפני עיסוי וטיפול בפעילות גופנית, מריחה חמה כמו למשל. לבסוף, יש להוסיף נשימה נכונה והרפיה.

בנוסף להרפיה הפיזית, עיסוי נכון תומך בהרפיה פסיכולוגית. בטיפול בעיסוי, ראשית יש לקבוע את המטרה העיקרית. בטכניקת העיסוי, המורכבת מלחץ, ליטוף, שפשוף, לישה, מכות ורעידות, יש לתכנת את עוצמת, קצב ומשך העיסוי בהתאם לאדם, לבעייתו ולמטרת הטיפול, והשילובים חייבים להיות מתוכנתים. לשנות עד להשגת האפקט הרצוי. “זה תלוי במומחיות, בניסיון ובכישורים של האדם שעושה את העיסוי”.

Leave a Comment