עיסוי לריפוי לפני ואחרי ניתוח

כאשר הרופא שלך מזכיר שאתה צריך להתחיל להתכונן לניתוח, אני אעז לנחש שלא תחשוב על עיסוי כאחד הדברים המועילים ביותר שאתה יכול לעשות עבור עצמך. ובכן, אתה לא לבד בחשיבה הזו וזה מצער כי היתרונות המרפאים של עיסוי הם עצומים.

טיפול בעיסוי שימושי למצבים אינסופיים כולל נדודי שינה, כאבי שרירים, חרדה, בעיות במחזור הדם והחלמה מפציעה או לפני ואחרי ניתוח.

אפילו טכניקות עיסוי עצמי המכוונות לנקודות רפלקסולוגיה בכפות הידיים והרגליים, משפיעות על הראש, הצוואר, הסינוסים, בנוסף לחלקים רבים אחרים בגוף ואיברים המושפעים לטובה. עיסוי יעיל במיוחד כאשר משתמשים בו כחלק מההכנה לניתוח וההחלמה מניתוח, במיוחד ניתוח שחזור עצמות או שרירים.

לפני הניתוח, עיסוי יכול להפיג הרבה מהחרדה והמתח הקשורים בציפייה לעבור ניתוח. העיסוי עוזר למטופל להרגיש פחות לחוץ ומוריד את הציפיות של המטופל לכאב. הורדת מתח זה מקדמת תחושת רווחה כללית המגבירה את יכולתו של המטופל להחלים מהר יותר ועם פחות סיבוכים.

לאחר הניתוח, טיפול בעיסוי הוא תוספת מצוינת או אפילו תחליף לטיפולי כאב והחלמה אחרים, כמו תרופות נגד כאבים, שלעיתים עלולות לגרום לתופעות לוואי לא נעימות. ישנן מספר סיבות מדוע עיסוי מועיל לאחר ניתוח. ראשית, העיסוי משפר את זרימת הדם ונוזל הלימפה בכל הגוף, ומאפשר חימצון מוגבר של רקמות ואיברי הגוף והפחתת נפיחות ונוקשות. בנוסף, העובדה הפשוטה שמגע אנושי, משהו שכולנו זקוקים לו ומרוויחים ממנו, מעורב בטיפול בעיסוי וגורם לחלק גדול מאיכויות הריפוי הפיזיות והנפשיות שלו.

להלן כמה מהיתרונות הבריאותיים וההשפעות החשובות ביותר של עיסוי כפי שהוא חל על ניתוח.

– עוזר להפחית בצקות או הצטברות נוזלים

– מפחית נפיחות

– מפחית או מקל על כאב

– מגביר את גמישות הרקמות

– מגביר את הניידות

– מפחית מתח ומתח

– מגביר את המודעות לגוף

– מקדם הרפיה

– משפר את תפקודי החיסון ושיפור תפקודי התאים

– מוריד את ייצור ההורמון קורטיזול (המכונה גם הורמון הלחץ)

למרות שהיתרונות של עיסוי הם עצומים, יש כמה סיבות עיקריות לכך שטיפול בעיסוי אינו בשימוש נרחב או מומלץ על ידי רופאים. אחת הסיבות היא שתוכניות ביטוח רבות אינן מכסות את עלות הטיפול בעיסוי. נוסף לכך, עיסוי נחשב לעתים קרובות כטיפול לא מתוחכם, שאינו נחקר מספיק.

עם זאת, אנשים הפיקו תועלת רבה מעיסוי לפני ואחרי ניתוח והעוסקים בטיפול בעיסוי מאשרים אותו כאחד מאמצעי הריפוי היעילים והנעימים ביותר הזמינים לרפואה המודרנית.

עם יתרונות כמו אלה המפורטים לעיל, ייתכן שתרצה לשקול לשלב עיסוי טיפולי בהכנות שלך לניתוח.

Leave a Comment