עיסוי רקמות עמוק לעומת עיסוי שוודי – מה ההבדל?

כאשר אנו עוברים על רשימת השירותים המוצעים בספא, אנו נוטים לעתים קרובות לדמיין כיצד עשוי להיראות כל טיפול עיסוי, לפני שמחליטים במה נרצה להיעזר. לעתים קרובות, בסופו של דבר אנו נעזרים בעיסוי אקראי, כי השם מרתק מאוד. בסופו של דבר, לאחר העיסוי, אנו מסיקים שכל העיסויים זהים. אבל במציאות, כל עיסוי שונה מהאחר ולכל עיסוי יתרונות משלו.

בואו נכיר את ההבדל בין עיסוי שוודי לעיסוי רקמות עמוק.

עיסוי שוודי הוא סוג של עיסוי המנצל לחץ חזק על השרירים. זה כולל גם סדרה של משיכות גלישה ארוכות. עיסוי זה עושה שימוש בשמנים אתריים שונים בעלי יתרונות ארומטיים שונים ושמנים אלו מסייעים להפחית את החיכוך גם כן.

עיסוי שוודי מגביר את זרימת הדם בשרירים מה שמקל על המתח בגוף ומשפר את הגמישות. זה מגרה את העור ואת מערכת העצבים, ומכאן, מרגיע את העצבים ומפחית מתח פיזי, נפשי ורגשי כאחד.

עיסוי שוודי כולל יישום של חמש משיכות, כלומר:

1. אפפלוראז’ – משיכות ארוכות זורמות המאפשרות למטפל לפזר את השמנים על הגוף ולחוש את טונוס השרירים.

2. פטריסאז’ – משיכות לישה שמרימות וסוחטות את הרקמות, שוטפות החוצה את הפסולת המטבולית באזור זה.

3. חיכוך – סוג של שבץ הכרוך בתנועות קצרות מהירות היוצרות חום באותו אזור שמביא את זרימת הדם לאזור זה. זה עוזר לשחרר את הרצועות.

4. טפוטמנטשבץ זה מכונה בפי העם ‘מהלך הקראטה צ’ופ’, הוא כרוך בסדרה של מכות קלות בגוף המסייעות להרפיית השרירים.

5. רטטשבץ זה יוצר תנועה בכל הגוף. כאשר עושים זאת כראוי, התוצאות מרגיעות מאוד.

עיסוי רקמות עמוק הוא סוג של עיסוי שמטרתו להתמקד במבנה הרקמות העמוק של שרירי הגוף. עיסוי זה מתרכז בעיקר ברקמות החיבור.

עיסוי רקמות עמוק מסייע בהחלמה מהירה של פציעות שרירים קטנות ובעיות כרוניות. עיסוי זה הוא דרך מצוינת להתמודד עם פציעות ספורט, חוסר יישור יציבה, טיפול בעוויתות ומתח שרירים. זה גם עוזר לשחרר מתח שריר כרוני ספציפי כמו הקשרים וההידבקויות השרירים.

עיסוי זה כולל סדרה של משיכות איטיות, ספציפיות ומכוונות, שהכי טוב עבור סטיות יציבה וטונוס שרירים לא תקין. המטפל כאן מפעיל מספר משיכות שונות בהתאם לסוג השריר עליו הוא עובד. במהלך עיסוי זה, השרירים יתחילו לאט לאט להתרופף, ויאפשרו למטפל לנוע לאורכו.

Leave a Comment