עיסוי תרפיה לביצועים אתלטיים

בין אם הם שואפים לשיא אישי או עוסקים בתחרות עם יריבים, ספורטאים הם זן מונע באופן טבעי וממושמע. בחיפוש אחר ביצועים מיטביים, הם בודקים באופן שגרתי את הגבולות הרגשיים, המנטליים והפיזיים שלהם. על בסיס קבוע, ספורטאים דוחפים את גופם מעבר להתנגדות ואי נוחות, סובלים מכאבים שיגרמו לרובנו לזחול לצדדים או לזרוק את המגבת כליל.

עם זאת, מסירותו של הספורטאי למצוין גורמת לעיתים קרובות לפציעות – נקעים, שברים, מתיחות וחבלות – הגוף כולו מושפע מאימון רציף וקפדני.

כאן נכנס למשוואה עיסוי ספורטיבי, המנוהל על ידי מטפל רשום בעיסוי. התרגול הטיפולי והמשקם מוכר זה מכבר כחיוני לכל ספורטאי שרוצה להרחיק, להתחזק… ולנצח בגדול.

חולי אולסטאר

מטפלים בעיסוי ספורט אכן עובדים עם כמה מנצחים גדולים. משחקני גביע העולם, ליגות גדולות מקצועיות ומדליסטים אולימפיים ועד לגיבורים מקומיים שמשחקים בקבוצות שכונתיות. כל מי שמתאמן קשה ומתחרה באופן קבוע יכול להפיק תועלת מטיפול בעיסוי ספורט. אימון טיפול בעיסוי כולל ניתוח מפורט של מנגנוני הכאב של הגוף – RMTs מבצעים טכניקות ספציפיות הממנפות את הידע הזה, הגדלת טווחי התנועה ותומכים בתהליך הריפוי של שרירים, גידים ורצועות פגומים.

מאמנים ומארגני אירועים רבים שוכרים מטפלים בעיסוי ספורט כדי לתת עיסויים קצרים של 10-15 דקות לפני ואחרי הופעת ספורטאים. מאמינים כי מיני-מפגשים אלו משפרים את הביצועים, מונעים פציעה, מבטלים הצטברות חומצת חלב וממנעים התכווצויות שרירים. כמובן, עיסויים אינטנסיביים ארוכים יותר ניתנים במהלך האימון ומתמקדים באתגרים או בפציעות המיוחדות של כל ספורטאי. מטפלים בספורט משתמשים בידע המיוחד שלהם כיצד הגוף נע בעת עיסוק בסוגי ספורט שונים, תוך שימוש במידע פנימי זה כדי לעזור לשפר את הביצועים ולהתכונן לתחרות.

אישור אולימפי

סיאן ברייס, טריאתלטית אולימפית לשעבר ואלוף אירופה, רואה בעיסוי ספורט חלק בלתי נפרד משגרת האימונים שלה. לדבריה, הטיפול בעיסוי השגרתי שלה הוא “חשוב כמו כל שאר החלקים של אורח החיים הספורטיבי שלי – כלומר זה נמצא שם למעלה עם אימונים טכניים, מאומנים, אימוני כושר כלליים והכנה מנטלית”. כשהיא מתכוננת לאירוע גדול, עיסוי הספורט השבועי של שעה שלה מקל על הכאב והעומס של שגרת כושר יומיומית מפרכת, ומונע נוקשות שתאט אותה במהלך האימונים.

כשהיתה מתחרה פעילה, סיאן ראתה את MT הספורט שלה, כריס סאלווארי, חבר חיוני בצוות הכושר שלה. הוא עזר לזהות ולפתור מקורות של כאב ופציעה, ויעץ לסיאן מתי לפנות לעזרה מקלינאית אחרת – כמו רופא הצוות או הפיזיותרפיסט שלה.

ספורט תרפיה ב-OVCMT

כחלק מהמקיף שלנו הסמכה לטיפול בעיסוי התוכנית, OVCMT מספקת לתלמידים הדרכה בעיסוי ספורט. בשנה הראשונה, אנו מציגים לך את היסודות, כולל טרום אירוע, מניעת פציעות ושיקום. יש גם הזדמנויות ליישם את מה שלמדת במקום באירועי ספורט, ובשנה השנייה ההזדמנויות הללו מורחבות במהלך הפרקטיקום השני. לסטודנטים המעוניינים בעיסוי ספורט תהיה הזדמנות לעבוד בסביבות בעולם האמיתי, לסייע בטיפול בחולים עם פתולוגיות כרוניות או אקוטיות.

עבור RMT שואפים שאוהבים את עולם האתלטיקה המקצועית, אין ריגוש גדול יותר מאשר להיות חבר מוערך בצוות אימון ספורט.

מה יהיה המיקום האידיאלי שלך כמטפל בעיסוי ספורט?

Leave a Comment