פיזיותרפיה ורפואת ספורט – דעו את ההבדלים

זה לא יוצא דופן להשתמש במונחים רפואת ספורט ופיזיותרפיה לסירוגין. עם זאת, השניים אינם בדיוק אותם דברים למרות שאתה עלול למצוא את עצמך מטופל בשני התחומים בו זמנית.

אמנם תואם, אבל ההבדל בין שני ענפי המשמעת הרפואית ברור. שניהם יעילים לטיפול בפציעות, מחלות והפרעות של מערכות השרירים והשלד של הגוף ושניהם שימושיים למניעת פציעה עתידית או הישנות תסמיני מחלה. על ידי מבט פרטני על שני סוגי הסיוע הרפואי, בקרוב תראה את ההבדלים בין פיזיותרפיה לרפואת ספורט.

בואו נסתכל תחילה על תחום הפיזיותרפיה. בניגוד לרפואת ספורט, פיזיותרפיה בכללותה מוקדשת לתיקון כל פציעה, מחלה או הפרעה בעצמות ובשרירים שניתן לטפל בהן בטכניקות לא פולשניות. ההתמקדות היא לספק למטופלים הקלה בכאב, לשפר את תפקוד השרירים, המפרק והעצמות שלהם, תוך מתן טכניקות שהמטופל יכול להשתמש בעצמו לריפוי נוסף. הכלים העיקריים של המטפל הם מיומנויות אבחון והערכה טובות, הכרת מערכת השרירים והשלד וידע איזה טיפול יעיל לכל מצב.

הבדל אחד גדול בין השניים הוא שפיזיותרפיה לא עוסקת רק בפציעות או בעיות הקשורות לספורט. פיזיותרפיסטים יכולים לבחור להתמחות בקריירה שלהם עם דגש על דברים כמו רפואת ילדים, גריאטריה ונוירולוגיה. תחומי התמחות נוספים הכלולים בפיזיותרפיה הם ספורט, מדעי הלב וכלי הדם וריפוי בעיסוק.

כאשר אתה מסתכל על ההבדלים בין שתי אומנויות הריפוי הללו, אתה בהחלט לא יכול להתעלם מרפואת הספורט. סוג המשמעת הרפואית משמש אך ורק לפציעות והפרעות הקשורות לספורט. בעוד טכניקות פיזיותרפיה בספורט משמשות בדרך כלל בנוסף לרפואת ספורט, רפואת ספורט עשויה לכלול ניתוחים, פרוצדורות ותרופות שאינן בשימוש בפיזיותרפיה. למטפלים ברפואת ספורט יכולים להיות גם תחומי התמחות. אורטופדיה והדגשת שלד שכיחים. מחקר מתקדם כיצד פעילויות ספורט לטווח ארוך וטיפול בפציעות ספורט הן תמיד חלק מהמשמעת המסוימת הזו.

הבנת ההבדל בין פיזיותרפיה לרפואת ספורט עשויה להיות המפתח לקביעה כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר בבעיה הגופנית שלך. למרות שהם יכולים ומשמשים בדרך כלל יחד, לכל אחד מהם יש יתרון ייחודי משלו. צוות הטיפול הרפואי שלך יכול לעזור להבחין בין השניים ולכוון אותך בכיוון הנכון מבחינת צרכי הבריאות שלך. הדבר החשוב הוא לטפל בכל פציעה, הקשורה לספורט או לא, כדי להבטיח את תפקוד הגוף שלך בשנים הבאות.

ההבדל בין שתי הגישות הרפואיות הללו ברור. למרות ששניהם משמשים לעתים קרובות יחד, לכל אחד יש מטרה ושימושים משלו. הרופא שלך יכול לייעץ לך איזה מומחה מתאים לצרכים שלך.

Leave a Comment