צמחי מרפא יעילים להסרת צלוליט

צלוליט מעורר דאגה קוסמטית לנשים ואינו קשור לסיכונים בריאותיים כלשהם. זרימת דם לקויה של הלימפה הנושאת חומרי פסולת ורעלים מהרקמות השונות לדם תורמת להיווצרות צלוליט. ישנן שיטות טבעיות רבות להיפטר מצלוליט, צמחי מרפא הם אחת מהן. צמחי מרפא הם צמחי מרפא, המשמשים לחיזוק מערכות גוף מוחלשות ולהגברת כוחות הריפוי של הגוף עצמו.

להלן מספר צמחי מרפא ששימשו בטיפול בהסרת צלוליט:

1) גוטו קולה הוא עשב בעל תכונות מעוררות. הוא עוזר לגוף לייצר חומרים המחזקים את סיבי הקולגן ומשפרים את זרימת הדם. גוטו קולה מפחית ומאט את תהליך ההתקשות של רקמות החיבור מתחת לפני העור. הוא מחזק את דפנות הוורידים, ובכך מונע נזקים ודליפת ורידים. זה משפר את הגמישות של רקמת החיבור. זה בתורו משפר את גוון העור ומוצקותו. ניתן להשתמש בתמצית של גוטו קולה בקרם, תוספת וכצורות הזרקת מזותרפיה לטיפול בצלוליט.

2) ערמון סוס הוא עשב בעל תכונות אנטי דלקתיות. אחד המרכיבים שלו, Aescin, מקטין את גודל הנקבוביות של דפנות הנימים ומשפר את הטונוס שלהם ובכך משפר את זרימת הדם. שיפור זה בגוון הנימים מתחת לעור מפחית את מראה הצלוליט ומחליק את העור. זה הופך את Aescin בערמון הסוס למרכיב חשוב בקרמי ידיים, קרמים ומוצרי צלוליט אחרים.

3) תמצית זרעי ענבים מחזקת את סיבי הקולגן, מהווה נוגד חמצון ועוזרת לשמור על גמישות כלי הדם. הוא מכיל גם פלבנואידים ושיזוף המחזקים את דפנות הוורידים הקטנים וכלי הלימפה – הוא משפר את זרימת הדם מהרגליים ובכך מונע התפתחות צלוליט.

4) גינקו בילובה הוא מרחיב כלי דם אשר מגביר את זרימת הדם. הוא פועל כנוגד חמצון ומפחית היווצרות של כולסטרול מחומצן מזיק בכלי הדם ובכך מסייע במעבר חלק של הדם.

5) אצה עם תכולת היוד הגבוהה שלה מגבירה את חילוף החומרים בגוף ועוזרת לשרוף יותר קלוריות. הוא מכיל גם ריר, תרכובת טבעית המונעת אגירת נוזלים. הוא משמש לעתים קרובות בטיפול בצלוליט כעטיפת גוף.

6) תה ירוק הוא תמצית צמחית בעלת השפעות נוגדות חמצון ומדללות דם. צריך לשתות לפחות כוס אחת ביום של תה ירוק.

7) כמה עשבי תיבול כמו שן הארי משפרים את יכולת הכבד לפרק חומרי פסולת ורעלים. זה גם מסייע לכליות לסנן דם ממוצרי פסולת ורעלים אלה. עלי שן הארי ניתן להוסיף לסלטים או לבשל כמו תרד. כוס תה שן הארי כל יום המכילה 50 גרם עלי שן הארי טריים לחצי ליטר מים.

8) תלתן מתוק, עשב ים, לציטינים, שמן נר הלילה, לימון, שעורה קיסוסית, תות שדה, אצות וכו’ הם גם חלק מהשיטות הצמחיות להפחתת צלוליט ולשיפור מרקם העור באזורים הפגועים. יש לשפשף אותם באזורים הפגועים שלוש עד ארבע פעמים ביום מדי יום.

תרופות צמחיות עוזרות לשפר את זרימת הדם ולגוון את דפנות הנימים מתחת לפני העור ובכך לשפר את מרקם העור ולהפחית את הצלוליט.

Leave a Comment