קבלו שיער שכולם יתאהבו בו בחורף הזה!

התעוררו בבוקר ופתחו את הווילונות לבוקר ערפילי ומעורפל; יש צמרמורת באוויר והזמן להתחיל להתאגד כבר כאן – החורף כבר כאן! ולמרות שיש הרבה דברים לאהוב בחורף – כוסות תה מהבילות, קערות מרק חמות ושפע של פירות וירקות, זה גם הזמן שבו אתה צריך לטפל קצת יותר בשיער ובעור שלך. עונת החורף יכולה להתגלות כאכזרית למדי, ולעתים קרובות היא התקופה שבה אתה מאבד הרבה שיער, בעיקר בגלל שאתה לא מטפל בו כמו שצריך.

הנה כמה מהדברים שאתה צריך לזכור במהלך החורף, כדי להבטיח שיש לך שיער שכולם יתאהבו בו!

  • לשטוף רק בעת הצורך – בשיער ובקרקפת יש שמן – בשיער שומני יש עודף, בשיער יבש יש פחות ממה שצריך. אבל בכל פעם שאתה שוטף את השיער שלך עם שמפו, אתה שוטף את כל השמנים הטבעיים על הקרקפת שלך ומשאיר את השיער יבש ושביר. במהלך החורף, חיוני לחפוף את השיער רק פעם או פעמיים בשבוע ורצוי עם שמפו ללא פראבנים וללא SLS/SLES.
  • שמן זית או שמן קוקוס – זה לא משנה אם תבחרו בשמן החוחובה היוקרתי, בשמן הזית המעודן כתית מעולה או בשמן הקוקוס הנאמן תמיד – עליכם לוודא שאתם משמנים את השיער שלכם, לפני כל סשן שמפו. אם יש לך מצב רוח לפנק את השיער שלך, אתה יכול אפילו להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי כמו רוזמרין, וזה טוב לשיער. לחילופין, אתה יכול להסתכל על שמנים איורוודיים עם הטוב של ברהמי, ברינגאראג’, אמלה ועשבי תיבול אחרים. בכל שמן שתבחרו, הקפידו לחמם אותו מעט ולאחר מכן עסו אותו לתוך הקרקפת ולאורך השיער. אפשר לשמן להזין את השיער שלך לפחות 30 דקות, לפני שתשטוף אותו.
  • מצב ראשון, כביסה שניה – אנשים רבים נוטים לחפוף את שיערם בשמפו תחילה ולאחר מכן להתחמם. עם זאת, אם אתה הולך לכל טוב מרפאת שיער ועור , רוב הסיכויים שהם יגידו לך לעשות את זה הפוך. כשמתנים לאחר שמפו, יש סיכוי שכל המרכך לא יישטף; זה יכול להוביל ללכלוך ולכלוך שייתקעו לחלקיקי המרכך האלה, מה שיוביל לנזק לשיער. עם זאת, אם תמרחי מרכך תחילה ותניחי להזנה להיספג פנימה, השמפו ישטוף את כל העודפים, וישאיר את השיער שלך בריא ורך!
  • מים חמים או פושרים? – למרות שזה עשוי להרגיש נהדר לעמוד מתחת למקלחת מים חמים בבוקר חורפי קר, ייתכן שהשיער שלך לא ירגיש כל כך נהדר. האם תהיתם פעם מדוע אתם משתמשים במים חמים כדי לשטוף כלים שמנים – כי מים חמים יסירו את עקבות השמן מהר יותר וביעילות רבה יותר. אז באופן טבעי, כאשר אתה שופך מים חמים על השיער שלך, כל השמנים הטבעיים יישטפו, מה שיהפוך את השיער שלך יבש ושביר, ובמקביל גם יהפוך את הקרקפת שלך יבשה ונוטה לפתיתים. לא משנה באיזו עונה, עדיף שתיצמדו למים פושרים לשיער.
  • הסתר את כלי הסטיילינג האלה – חורף הוא הזמן הזה בשנה, כאשר השיער שלך כבר מרגיש עדין מאוד; לכן כאשר אתה משתמש בכימיקלים קשים או בכלי עיצוב המשתמשים בחום קיצוני, אתה חושף אותם לנזק פוטנציאלי יותר. אז, רק לחודשי החורף, הרחיקו את כלי הסטיילינג ומוצרי הסטיילינג והשתמשו בהם רק כשאתם באמת צריכים אותם.
  • לפנק את השיער שלך – זו גם העונה לפנק את השיער שלך – בין אם את רוצה לעסות את השיער שלך עם קצת שמן חם או ללכת על כל הכוח לספא שיער ראוי, קדימה ותעשי את זה. אתה יכול להשתמש בסרום לשיער או אפילו בשמן ללילה כדי להבטיח שהשיער שלך יקבל את הלחות הדרושה לו. בהתבסס על סוג השיער שלך, אתה יכול גם להסתכל על מסכות שיער, עשויות אלוורה, יוגורט או ביצה, שכן אלו יכולות לספק לחות עמוקה.

לבסוף, כמו בכל עונה, הקפידו לשתות הרבה מים ולאכול כמויות מספקות של פירות וירקות, שכן אלו יספקו את ההזנה הנדרשת, מבפנים.

Leave a Comment